Podnikání? Začala jste některá sama?? Jak začít?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.19 13:12
Podnikání? Začali jste některá sama?? Jak začít?

Ahojky,
Jsem na rodičovské. Bohužel nemám dodělanou maturitu - na potřetí jsem neudělala matematiku.
Příslib práce mam i po ukončení rodičáku.
Jen teď bych si popripadně chtela udělat nějaký kurz-rekvalifikaci nebo tak…
Už dlouho sbírám odvahu, na to že bych začala podnikat v tom co mě bavi - jenže v tom nemám zkušenosti (proto ta rekvalifikace-podnikání, floristika, nebo “vychovatelství”).
Chtela bych si otevřít vlastní svatební salón-květinárstvi (vše spojeno se svatbou) a nebo zvažují nad malou kavarnickou u které by bylo především velké zájmové centrum pro děti, kde by byla možnost i ohlidáni dítěte na hodinu (aby si maminky mohli popřípadě zařídit úřady, nákup atd…) nic takové u nás ve městě ani v blízkém okolí neni.

Chtěla bych se zeptat jestli je zde nějaká maminka, která začala podnikat sama na sebe at už vlastní kavárna, kvetinarstvi atd… především jak začít, moc dobre vím že je to těžké, tak se popřipdne pobavit jak se s tim “poprali” v začátcích?

Reakce:
Lenis87
Kecalka 237 příspěvků 20.01.19 13:22

Ahoj, já mám obchod smíšeného zboží, takže trošku jiný obor, ale základ bude stejný. Pro začátek potřebuješ dost penez a pokud neovládas aspoň základy zpracování daní, budeš potřebovat účetní, která ti může i v mnohém poradit. Pro jakýkoli podnik musíš mít vhodné a schválené prostory. Pro kavárnu bys navíc potřebovala šestiletou praxi v oboru, případně garanta, který zaručí, že víš, co děláš.

chaela
Ukecaná baba ;) 1773 příspěvků 1 inzerát 20.01.19 14:24

Já jsem taky zvazovala nějaký podnik s herním koutkem pro děti, dětskou kavárnu nebo prostě jen hernu. Ale zaprvé, potřebuješ do začátku spoustu peněz. Na vhodné prostory, vybavení, prvních x měsíců, než začneš vydelavat… potom v mém okolí spousta takovýchto podniků do pár let zkrachovala. Jen za dobu, co S dětmi takhle někam chodím, cca 3 roky, jsem zažila zavření 2 dětských kaváren a jedné volné herny. Ve vsech se mi libilo, ale proste to vydelavat nemohlo,.chapu to. Proto si i na to peníze půjčit nechci.
Pokud máš tu spoustu peněz, nebo si to chceš půjčit, tak si napřed dobře promysli, jestli o to bude zájem. Pokud naznas, že ano, tak směle do toho.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >