Změna zaměstnání, kam všude hlásit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.19 09:10
Změna zaměstnání, kam hlásit

Budu po letech měnit zaměstnání. K poslednímu lednu mi končí jedno, k 1. 2. začíná druhé. Kde všude se hlásí změna osobně, respektive kde je to potřeba? Na zdr.poj. to nahlásí nový zaměstnavatel, já změnu musím nahlásit u dětí ve škole a dál už jen lékaři apod a to stačí, až u návštěvy. Je ještě něco, co bych neměla zapomenout?

Reakce:
Kriss Tina
Echt Kelišová 7872 příspěvků 19.01.19 09:19

Já nehlásila nikde. Ve školce sem zaměstnání nevyplnovala, u doktorky jako obvodní jsem to oznamovala předem, protože jsem potřebovala výpis z karty na vstupní prohlídku a u ostatních dr to nevyžadují.

vokishka
Extra třída :D 13533 příspěvků 19.01.19 09:41

tak u nás zdravotní pojišťovna chtěla novou smlouvu, dcera ji tam taky nesla.

P.aaaavlina
Nováček 4 příspěvky 25 inzerátů 19.01.19 10:01

Určitě nahlásit ještě v bance…

Svistice
Neúnavná pisatelka 17718 příspěvků 12 inzerátů 19.01.19 10:40
@P.aaaavlina píše:
Určitě nahlásit ještě v bance…

A to jako proc?
Zmenu zanestnani jsem nikde nehlasila. U deti ve skolce mame s muzem nahlasene mobili, takze je vcelku fuk, zda delam ve firme A nebo B.
Zdravotni pojistovna po mne taky nic nechtela, pokud prihlasovaci povinnost splni zamestnavatel.

Prof. Farnsworth
Kelišová 6178 příspěvků 19.01.19 10:47

Do toho kde pracujete nikomu nic není (je to soukromá věc). Nový zaměstnavatel vyřídí pojišťovnu. Jasně, je dobré to třeba zmínit praktickému lékaři při další návštěvě (např. kvůli případným rizikům a aby věděl na co se případně zaměřit) ale ani to není povinné. Primárně se o rizika spojená se zaměstnáním stará pracovní lékař zaměstnavatele (vstupní a pravidelné prohlídky).

ka2ka
Extra třída :D 13771 příspěvků 19.01.19 10:55

nikdy jsem nikde nehlásila, jen jsem si po zkušební době zkontrolovala jestli mě zaměstnavatel nahlásil na pojištovnu

vokishka
Extra třída :D 13533 příspěvků 19.01.19 11:44

@Prof. Farnsworth tak mě se obvodak občas zeptá,jestli jsem ještě tam a tam . On to potřebuje i na neschopenku,nebo se to tam už nepíše? A zubařka se občas ptá dcer,jestli ještě studuji.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64665 příspěvků 3 inzeráty 19.01.19 11:47

@vokishka Jo, na neschopenku se to píše, ale když ji jednou za x let mam, tak si to dotor necha nadiktovat… V karte ma jen profesi.

Prof. Farnsworth
Kelišová 6178 příspěvků 19.01.19 11:49
@vokishka píše:
@Prof. Farnsworth tak mě se obvodak občas zeptá,jestli jsem ještě tam a tam . On to potřebuje i na neschopenku,nebo se to tam už nepíše? A zubařka se občas ptá dcer,jestli ještě studuji.

Na neschopenku se to píše, ale to stačí nahlásit až při tom, když se pro ni jde. Není třeba to hlásit předem.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Peníze ze sociálky utrácí za drogy, tvrdí exmanžel Terezy z Výměny

Přání mnoha televizních diváků se možná brzy stane realitou. Účastnice... číst dále >

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >