Nezvládám synovy hysteráky!

Anonymní
5.4.21 08:12

Nezvládám synovy hysteráky

Dobrý den, už nezvládám svého syna (3 roky). Jsem z toho naprosto zničená. Máte prosím nějakou radu? Cítím se jako nejhorší matka. Přitom nám to spolu docela dobře klapalo, bylo to vše fajn. Dokud se nenarodil sourozenec (3 měsíce). Ve zkratce má syn časté hysterické záchvaty a já je prostě nedávám. Když na mě ječí, mám tendenci ječet taky, zvýšit hlas, být protivná, ironická. Dnes jsem ho zkoušela místo toho obejmout a on mě v záchvatu kousnul do krku (fakt silně, jsou tam otisky zubů). A já ho prostě odhodila metr od sebe (teda na gauči, takže si neublížil nebo tak) a zařvala, že je hajzl. Tohle jsem fakt nikdy nikomu neřekla.

Myslím si, že hrozně žárlí a nejvíc na to, že se sourozenec kojí, protože on sám je kojením posedlý. Nevím vlastně, co čekám, potřebuju se už svěřit, aby mi nehráblo.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7531
5.4.21 08:21

Jako ve 3 letech jej ještě kojis jo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101
5.4.21 08:29

No asi fakt žárlí. Ma proč? I negativní pozornost je pozornost. Zkus mu dat dostatek te pozitivní a nebude muset dělat blbosti, aby získal aspoň tu negativní. Zapojujes ho do péče o mimino? Co on dělá, když kojis? Ja jsem vždy starším dětem četla, radila, jakou kostku lega kam mají dat, zpívali jsme, povídali si, malovali atp. Prostě mimino bylo u prsa a moje pozornost téměř plně na strasim. A na záchvaty naštvaní (moje, ne ditete) mi pomohlo najít si nějaké uderne slovo, které vždy vypustim. Je to lepší, než řvát poditeti, ze je hajzl, v mém případě to byl blbec. Já tu paru proste upustim slusne a ne směrem k dítěti. Super jsou slova, kde je R, říkám třeba „do prdu, ty trubko, kurnik..“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3819
5.4.21 08:30

Přečti si o sourozenecké zárlivosti a výchově nějaké knihy. Je jich celkem dost. Diskuse a pár příspěvků ti moc nepomůže. Budeš muset pravdepodobne neco ve výchově a svém přístupu změnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1064
5.4.21 08:34

Žárlivost, můžeš ho zapojit do péče o sourozence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2130
5.4.21 08:41

Hlavne si to ted uz nevycitej,
jsme taky jen lidi a holt kazda nekdy nejak ujedem, a co… nase matky a babicky nas vychovavaly mnohem drsneji a taky zijem ze… tim nerikam at to opakujes, ale proste klid, jiste jsi unavena, dve male deti = spousta prace a chvili trva nez si zajedete rezim… urcite se to spravi a najdete system ktery bude fungovat :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
591
5.4.21 08:47

@Cenarius Kojí 3 měsíční dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16052
5.4.21 08:54

Mimino a batole co je zaplavované vztekem a emocemi jsou dost vražedná kombinace, takže to že ti tečou nervy není žádné velké selhání, ale celkem normální reakce.

Všichni žijete - takže zvládáš. Máš fakt náročné období a prostě ho musíte přežít, všechno ostatní je jen nadstavba.

Jako nutit někoho v afektu vzteku aby se objímal je opravdu nerozumný nápad a terapie pevným objetím je idiocie a Jiřina Prekopová v tomhle fakt poškozuje lidi, jak rodiče, tak zejména děti, na kterých jejich rodiče podle jejích slov toto vynucují.

Ohledně toho co se vzteklými batolaty (tříleťák s takovýmhle emočním cirkusem tam ještě klidně spadá) - dost užiečných principů nabízí dlouholetá psycholožka na lince bezpečí a zasloužilá babička. A zároveň tam má i nový cyklus právě o sourozeneckých vztazích - mrkni na to
https://blog.linkabezpeci.cz/…mila-bokova/

btw - vždycky si můžeš zavolat pro podporu na rodičvoskou linku, ne fakt tě nebuou soudit. https://www.rodicovskalinka.cz/

Potřebujete najít nějaký způsob jak se synem fungovat, aby nebyl zaplavený panikou, že už o něj nemáš zájem, že ho nemáš ráda a že teĎ miluješ jen to mimino. To samozřejmě není pravda, ale on to tak vidí - jsou mu tři roky, do teď byl centrem pozornosti a najedno o to přišel. A samozřjmě že tomu nerozumí a neumí se s tím vypořádat - je to tříleté dítě…

Ty zároveň potřebuješ mít prostor si nějak odfrknout- čím je člověk unavenější, tím snáze chytí od dětí emoce ve kterých jsou oni zamotaní.

Jak funguje otec? Bylo by dost žádoucí, jednak aby začali podnika speciální chlapské výpravy, kde se synovy dostane pozornosti a privilegia co může jen on, jako velkej kluk - a zároveň ty v tom nebudeš nijak zahrnutá a budeš mít chvíli klid, plus tedy je potřeba aby si bral na dlouhé procházky mimino, aby ty si mohla trávit čas se starším synem. Plus ideálně dát na hlídání obě děti, abys měla čas a zapojit prarodiče, abyste na sebe měli čas s partnerem…

Když se hodně nebude dařit něco proměnit a nebude se to lepšit- dost šikovný nástroj, jak lépe začít fungovat s dětmi, se kterými se nedaří něco jako domluva je videotrénik interakcí a lidi co to řeší umí pracovat s výrazně složitějšími věcmi, než je temperamentní tříleťák co se bojí že ho rodiče namejí rádi a žárlí na mimino a unavená matka. :srdce: tady je kdyžtak adresář lidí, co to umí http://spin-vti.cz/…-vti-trenera

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5514
5.4.21 09:02
@Anonymní píše:
Dobrý den, už nezvládám svého syna (3 roky). Jsem z toho naprosto zničená. Máte prosím nějakou radu? Cítím se jako nejhorší matka. Přitom nám to spolu docela dobře klapalo, bylo to vše fajn. Dokud se nenarodil sourozenec (3 měsíce). Ve zkratce má syn časté hysterické záchvaty a já je prostě nedávám. Když na mě ječí, mám tendenci ječet taky, zvýšit hlas, být protivná, ironická. Dnes jsem ho zkoušela místo toho obejmout a on mě v záchvatu kousnul do krku (fakt silně, jsou tam otisky zubů). A já ho prostě odhodila metr od sebe (teda na gauči, takže si neublížil nebo tak) a zařvala, že je hajzl. Tohle jsem fakt nikdy nikomu neřekla.Myslím si, že hrozně žárlí a nejvíc na to, že se sourozenec kojí, protože on sám je kojením posedlý. Nevím vlastně, co čekám, potřebuju se už svěřit, aby mi nehráblo.

Ty kojis i to starší dítě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 09:19

Zakladatelka: Snažím se, aby nežárlil. Chodí s ním muž každý víkend v sobotu i neděli ven, se mnou bohužel ven zatím bez mimča nechodí. Ale chodím tak, že je mimčo v šátku a věnuju se synovi. Jinak manžel zařídil paní na úklid, takže když mimi spí, tak se vždy věnuji synovi a hrajeme si doma. Ne že by teda mi to moc šlo, protože jsem strašně utahaná - malej se budí co dvě hodiny a starší se teď začal budit i 5× v noci!!! A bohužel manžel mě nezastoupí, protože ani jednoho prostě neuspí - mladšího nenakojí a starší zase řve, že chce mámu. S oběma spím v posteli.

Jinak syn zezačátku malého i plácal, štípal, mačkal - asi jsem byla až moc přísná, ale to naštěstí zmizelo. Chová se k němu hezky, hladí, podává mu hračku, pomáhá mi s koupáním a nošením malého (to jen symbolicky).

Bohužel v noci jdyž jsem unavená a budím se už po 15× tak už se nedokážu moc ovládat. Od kdy dítě rozumí nadávce? Mě to slovo prostě hrozně vyděsilo, nechci, aby si o sobě starší fakt myslel, že je hajzl. To ne. Má děsné hysteráky, ale jinak to je šikovný krásný hodný kluk. Přinese mi kytku z procházky, podělí se o sladké atd.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 09:19

@Uslava kojím staršího před spaním

• Citovat
  • Nahlásit
30453
5.4.21 09:22
@Anonymní píše:
Dobrý den, už nezvládám svého syna (3 roky). Jsem z toho naprosto zničená. Máte prosím nějakou radu? Cítím se jako nejhorší matka. Přitom nám to spolu docela dobře klapalo, bylo to vše fajn. Dokud se nenarodil sourozenec (3 měsíce). Ve zkratce má syn časté hysterické záchvaty a já je prostě nedávám. Když na mě ječí, mám tendenci ječet taky, zvýšit hlas, být protivná, ironická. Dnes jsem ho zkoušela místo toho obejmout a on mě v záchvatu kousnul do krku (fakt silně, jsou tam otisky zubů). A já ho prostě odhodila metr od sebe (teda na gauči, takže si neublížil nebo tak) a zařvala, že je hajzl. Tohle jsem fakt nikdy nikomu neřekla.Myslím si, že hrozně žárlí a nejvíc na to, že se sourozenec kojí, protože on sám je kojením posedlý. Nevím vlastně, co čekám, potřebuju se už svěřit, aby mi nehráblo.

Ať si ho bere častěji v týdnu otec do kočáru a ty buď se synem sama. Vysvětluj a zapojuj ho do činností kolem miminka. Chval ho za pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1840
5.4.21 09:41

Proč toho staršího od toho nočního kojení neodnaučíš? Jak jste to dělali, když jsi byla v porodnici?

Žárlí, já se té tvé reakci vlastně ani moc nedivím, ač chápu, že máš výčitky a mrzí tě to. Na fb ve skupině skorodvojčata se řešilo něco podobného, dost ženských zam odkazovala na stránky nevychova.cz. Zkus mrknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18398
5.4.21 09:53

Kojené dítě vždycky žárlí víc, ty prsa byly doteď jeho… Zkušenost, ne vlastní.
Moje spolužačka psycholožka tvrdí, že by se starší batole mělo odstavit před narozením sourozence.

Příspěvek upraven 05.04.21 v 09:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 09:55

@alena1995 On už je přece jen starší, s tátou kdybych nebyla doma, tak by nakonec nějak usnul. Jenže já teda rodila ambulantně, takže si prakticky nevšimnul, že bych nebyla doma.

@Russet To dělám, chválím, baví ho to. Já si myslím, že asi nejblběji nese, že se mimino kojí častěji než on. Prostě byl odjakživa úplně posedlý kojením :zed: :zed: :zed: Hysterie je především tehdy, když mu vlastně řeknu, že on prso mít nebude (pokud se před porodem kojil 1× denně, nechtěla jsem mu to navyšovat, to už by mi úplně hráblo).

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat