Půl roku to nedám

Anonymní
2.4.21 19:12

Půl roku to nedám

Mám školkové dítě s ADHD, jsem samoživitelka. Nechala jsem si dítě dobrovolně, spoléhala jsem na školku. Teď je zavřená a nejspíš asi až do září, podle těch plánů dětí do škol. Dítě moc nespí, celý den mluví, křičí, běhá, skáče.. Nemůžu ho poslat na příměstský tábor, pokud nebude oplocený. Občas někomu zaplatím, abych se dostala alespoň k lékaři, ale na pravidelné hlídání nebo chůvu nemám. Opravdu ho mám mít půl roku na starosti 24/7 sama? Pokud není pod dozorem, ublíží si nebo něco zničí. Myslím, že se zblázním. Už jsme doma skoro dva měsíce a mám dost. Při téhle zprávě jsem se zhroutila. CO mám dělat? Dát ho do klokánku? Jen proto, že nemám babičky a rodinu? A nefunguje školka? Svoje dítě moc miluju, ale tohle by nedal půl roku non-stop nikdo.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34229
2.4.21 19:19

Je mi to lito :,( preju ti mnoho sil :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
2.4.21 19:27

Tak deti si běžně nenechavame jen proto, ze spolehame na školku… mam taky adhd skolkovyho, k tomu další dvě děti. A v podstatě taky sama. Mam sice manžela i babicky, ale manžel je permanentně na stavbě, jedna babička hlídat odmítá a druha teď kvůli covidu taky. A co no… jo, hrabe mi z toho, občas mám fakt den blbec, kdy bych nejraději někam utekla, ale hroutit se z toho nikomu nepomůže. Spis naopak. Chce to myslet pozitivně, najít si na všem kousek toho dobrého. Najít si novy režim, novou zábavu, nove výzvy. Co jineho s tím můžeme dělat? Bohužel nic. Posílám hodně sil a spánku. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33893
2.4.21 19:32

Dnes jsem někde chytila, že se bude v úterý školství projednávat znovu. Takže bych úplně nespolehala na to, že to, co platí teď, bude platit i příští týden. I když Blatný a Plaga prý Babišovi ustoupit nechtějí.

Chodí do běžné MŠ s asistentem? Vzhledem k věku dítěte by vám mohly pomoci sociální služby-raná péče nebo spíš sociálně aktivizacni služby pro rodiny, mohou zajistit nějakou formou respitni(odlehčovací) službu a občasné pohlídání.
@Anonymní píše:
Mám školkové dítě s ADHD, jsem samoživitelka. Nechala jsem si dítě dobrovolně, spoléhala jsem na školku. Teď je zavřená a nejspíš asi až do září, podle těch plánů dětí do škol. Dítě moc nespí, celý den mluví, křičí, běhá, skáče.. Nemůžu ho poslat na příměstský tábor, pokud nebude oplocený. Občas někomu zaplatím, abych se dostala alespoň k lékaři, ale na pravidelné hlídání nebo chůvu nemám. Opravdu ho mám mít půl roku na starosti 24/7 sama? Pokud není pod dozorem, ublíží si nebo něco zničí. Myslím, že se zblázním. Už jsme doma skoro dva měsíce a mám dost. Při téhle zprávě jsem se zhroutila. CO mám dělat? Dát ho do klokánku? Jen proto, že nemám babičky a rodinu? A nefunguje školka? Svoje dítě moc miluju, ale tohle by nedal půl roku non-stop nikdo.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1662
2.4.21 19:33

Tak o svoje děti se musíme postarat samy. Já jsem s dcerou víc jak rok doma s přestávkama kdy chodila do školy a je to těžký. Bohužel s tím nic neuděláme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 19:45

@Pears206 Mají asistenta ve třídě, takže zatím po mně nic nechtěli. Možná je k jinému dítěti nebo pro všechny. Nevím. Školka je státní.

• Citovat
  • Nahlásit
5844
2.4.21 19:48
@Anonymní píše:
@Pears206 Mají asistenta ve třídě, takže zatím po mně nic nechtěli. Možná je k jinému dítěti nebo pro všechny. Nevím. Školka je státní.

to je zas nejaky joke? nechavat si dite dobrovolne kvuli skolce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 19:52

@markytka3 Dítě jsem si nechala, protože jsem na to měla věk. Spoléhala jsem na to, že bude chodit od tří let normálně do školky. Asi jsem to napsala blbě.

• Citovat
  • Nahlásit
33893
2.4.21 19:53
@Anonymní píše:

Díky. Mně právě zajímalo, jak funguje ve školce. A to ADHD je diagnostikovane? Dětský neurolog, psycholog, případně psychiatr nebo jen domnělé?
Ještě jsou další možnosti neziskovky nebo osobní asistence, ta je ale placená. Záleží, co máte místně dostupné.

Dale bych doporučila taky změnit myšlení a hledat na situaci spíš pozitiva, udělat si nějaký režim, co nejvíc výletů pokud možno do přírody. Toto se v pozdějším životě téměř jistě už nebude opakovat a he správný přístup vytěžit ze situace co nejvíc. Nepíšeš nic o tom, jestli i pracuješ nebo se muzes dítěti plně věnovat.

Držím pěsti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6036
2.4.21 19:55

Spoléhat musíš sama na sebe a ne druhé. A nejsi jediná, která je na dítě/děti sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33893
@Anonymní píše:
@markytka3 Dítě jsem si nechala, protože jsem na to měla věk. Spoléhala jsem na to, že bude chodit od tří let normálně do školky. Asi jsem to napsala blbě.

No ale v životě jsou situace, na které se dopředu připravit nemůžeme. To prostě patří k životu :kytka: Proč to vůbec zmiňuješ, taky to zní tak trochu, jakobys nebyla srovnaná s mateřstvím a nepřijala dítě takové, jaké je :nevim:
Je to jen půl roku, pokud to teda příští týden zase nevymyslí jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5844
@Anonymní píše:
@markytka3 Dítě jsem si nechala, protože jsem na to měla věk. Spoléhala jsem na to, že bude chodit od tří let normálně do školky. Asi jsem to napsala blbě.

no, ze nase deti budou chodit normalne do skolky a skol, na to jsme spolehala snad kazda… ale myslim, ze nikdo s tim, ze tyto instituce budou suplovat vychovu… treba misto vypisovanim na emiminu se zkus venovat jemu, jsou ted krasne dny, chodte ven, tvorte, uzivej si jeho detstvi… btw. co jste treba dnes delali?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15997
2.4.21 19:56

Hele je to těžký, to je jasný, ale nakonec to zvládeneš.

Zkuste trošku upravit režim tak, aby se pořádně utahal venku - zároveň ten pohyb popmůže i tobě zvládat zbytek nároků.

znáš tygří knihy?

Mrkni na to, s divočejším děckem to umí dost pomoci.

https://www.albatrosmedia.cz/…ela-uaa-uaa/

(přípapdně další od stejných autorů)

https://www.albatrosmedia.cz/…ila-kopsova/

A voni nakonec na chvíli ty školky otevřou.

Přípaně když si budeš potpřebovat ulevit, tak můžeš kdykoliv volat nebo psát na https://www.rodicovskalinka.cz/

ne nebudou tě soudit, podpoří tě a umožní ti se vykecat, ulevit si a tak.

držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15997
2.4.21 19:58
@markytka3 píše:
no, ze nase deti budou chodit normalne do skolky a skol, na to jsme spolehala snad kazda… ale myslim, ze nikdo s tim, ze tyto instituce budou suplovat vychovu… treba misto vypisovanim na emiminu se zkus venovat jemu, jsou ted krasne dny, chodte ven, tvorte, uzivej si jeho detstvi… btw. co jste treba dnes delali?

Hele a víš o tom, že mastit si ego na lidech, co jim je blbě a prostě is ppotřebujá ulevit dělají jen zbabělci?

Přesně to teď tady předvádíš. Ano - jasně že jsi taky frustrovaná, ale tímhle jen ubližuješ.

Tak si jdi raději věnovat čemukoliv užitečnějímu. To je naprosto cokoliv, třeba šŤourání se v nose, když to budeš dělat osamotě a potichu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20784
2.4.21 19:59

@Pears206 no tak, když jsou zavřené školky, tak asi pracovat nemůže - proto se hroutí,
jsem na tom podobně, už jsem s malou také 7 týdnů doma ´(před uzávěrou byla v mš karanténa) a už to nedávám, teda dávám, ale už nemůžu - dítě má též ADHD, ale na ADHD žádné asistenty a nic podobného nemáme)
a být doma další 3 měsíce, a pak co v prázdniny?, tak už mám docela regulérní hrůzu, že mně v práci propustí a co pak? v tomhle zaměstnání mi vycházeli právě vstříc úpravou prac. doby kvůli školce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat