Půjčování hracek u děti

Anonymní
3.4.21 18:38

Půjčování hracek u děti

Zdravím :kytka:
Zajímalo by mě, jak řešíte půjčování hraček u dětí. Například moje malá dcerka(4r) přijede na hřiště na kole a děti už ji to berou.
Některé se i zeptají a malá ochotně sleze a půjčí. Když to pak ovšem chce vrátit, tak to nejde. Jak reagujete?
Další příklad: Měla k nám přijít na návštěvu kamarádka i s dcerou a řekla jsem ji, ať vezme malé nějaké princeznovské šaty( obě mají rády princezny). Když přišly, děti si vzaly šatičky a kamarádky dcerce se líbil ozdobný pásek na šatech mé dcery a zeptala se, jestli si ho můžou půjčit. Malá samozřejmě řekla, že ano.. Jenže kámen úrazu přišel, když ani po hodině nebyla schopná kamarádky dcera pásek vrátit a moje malá z toho byla smutná. Kamarádka samozřejmě chce pro dceru to nejlepší a proto ji nic neřekla. Bylo mi líto té mé. Jak to děláte vy? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34539
3.4.21 18:42

Velké věci typu koloběžky a kola nepujcujeme ani si nepujcujeme 8o Na hřišti se děti dělí maximálně o hračky na písek. Než si něco půjčí, musí se zeptat.

Návštěvy si teď nezveme a celkově jen výjimečně, ani v běžném režimu na to nemám čas, takže jsem se už dlouho do takové situace nedostala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
690
3.4.21 18:45

Pokud mají mé děti něco půjčené a ten kdo jim to půjčil, to chce vrátit, tak i přes řev vrátíme. To samé očekávám i obráceně, pokud mé děti někdo požádá o zapůjčení hračky se kterou si zrovna nehrají, tak půjčíme. Pokud to děti pak chtějí vrátit, slušně to oznámí a požádají o vrácení. Pokud je to malé dítě a vrátit nechce, tak zkusím jestli by mu to ještě chvilku nenechali, že je malý. Ale od jeho rodičů očekává, že si to s ditkem vyřeší. Ještě se mi nestalo, že by děti chtěli něco vrátit a některá z kamarádek by na to nereagovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6368
3.4.21 18:46

Ucim 4leteho, ze kdyz ho nekdo pozada o neco na pujceni, ze muze pujcit, ale nemusi.
A naopak, pokud on si chce neco pujcit, je nauceny se vzdy zeptat a pokud nepujci, tak aby z toho nebyl smutny.
Syn je velmi dobra povaha, takze pujci skoro vzdy.
Obcas se ale stalo, ze hracku dostal zpet rozbitou, drahe kolo odrene apod. Ale to je holt riziko pujceni.

Pokud k nam jde nekdo na navstevu, vzdy donese nejake sve hracky a pujci si vzajemne, cimz je zaruceno, ze se nebudou o nic pretahovat, protoze kazdy chce to neokoukane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1797
3.4.21 18:48

Na hřišti - když dítě půjčí, půjčí, když nechce, řeknu cizímu dítěti „On ti to půjčit nechce.“, v případě potřeby zopakuji. Že by mému dítěti někdo něco bral proti jeho vůli a ono se nebránilo, to se nám nestává :lol:

Nicméně půjčování zrovna kola by mě nenadchávalo, i kdyby to mému dítěti nevadilo, je to drahá věc za mnoho tisíc.

Když cizí dítě nechce vrátit, co si půjčilo, řeknu „to je Pepíčka a on to chce zpátky/už jdeme domů, dáš mi to?“

Myslím, že půjčit cizímu batoleti bábovky je pěkný, ale násilím to na svém dítěti nevymaham. Mluvím teda o úplně cizích, náhodných dětech, u známých se to dělení předpokládá spíš.

Malé holčičce na návštěv bych řekla" to je anicky
a ona to chce zpátky, dáš ji to? Pokud by to byl stále problém, nějak bych teda očekávala už intervenci druhé matky, případně bych jí klidně řekla Májo, můžeš se do toho vložit?
Ono jestli byla tvoje dcera jenom smutná, ale nebyl okolo toho nějaký řev, možná si kamarádka ani nevšimla, že se něco děje… Já bych si možná nevšimla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53485
3.4.21 18:59

Velké věci typu kolo půjčím max. dítěti kamarádky. U té předpokládám (a tak se to i děje, koneckonců i proto jsou to kamarádky), že jakmile budu chtít vrátit zpět, sama své dítě přesvědčí k tomu, aby to vrátilo. Pokud jde o bábovičky na hřišti a druhé dítě nechce vrátit a matce je to jedno, jdu dítě přesvědčovat sama. Z ruky mu to nervu, ale jakmile by odložilo, beru si zpět, i kdyby měl být řev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1418
3.4.21 19:03
@Anonymní píše:
Zdravím :kytka:
Zajímalo by mě, jak řešíte půjčování hraček u dětí. Například moje malá dcerka(4r) přijede na hřiště na kole a děti už ji to berou.
Některé se i zeptají a malá ochotně sleze a půjčí. Když to pak ovšem chce vrátit, tak to nejde. Jak reagujete?
Další příklad: Měla k nám přijít na návštěvu kamarádka i s dcerou a řekla jsem ji, ať vezme malé nějaké princeznovské šaty( obě mají rády princezny). Když přišly, děti si vzaly šatičky a kamarádky dcerce se líbil ozdobný pásek na šatech mé dcery a zeptala se, jestli si ho můžou půjčit. Malá samozřejmě řekla, že ano.. Jenže kámen úrazu přišel, když ani po hodině nebyla schopná kamarádky dcera pásek vrátit a moje malá z toho byla smutná. Kamarádka samozřejmě chce pro dceru to nejlepší a proto ji nic neřekla. Bylo mi líto té mé. Jak to děláte vy? :think:

Asi bych šel cestou nejmenšího odporu a dcerce vysvětlil, že kamarádka tu hračku doma nemá, tak ať jí nechá si s ní řádně vyhrát, že než půjde domů, tak jí vrátí. Předpokládám, že tomu tak bylo…

Pochopitelně je to celé o výchově a chyba nebyla na vaší straně, ale postupně připravovat dcerku na to, že ne každý se chová samozřejmě není na škodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53760
3.4.21 19:04

Tak lopatky, bábovky atd. to je za námi. Ale to půjčovali na dovolené. Naše děcka mají každý kolo kolem 10 tis., koloběžky byly levnější, jen el. byla dražší, ale taky nejsou zdarma. Na hřišti to nikomu nepůjčují.
Nevidím důvod. Ale oni mají ke kolu i zámek, takže si ho zamknou :lol:. Když příjde někdo k nám. Tak je nejvíc lákají skaty a el. koloběžka. Kterou jim děda nutně musel koupit i přes můj nesouhlas. Tak u nás na zahradě jim cokoli, jiné i tu el. kol. půjčují.
Tam se nebojím o různý povoz. Ale že mi proletí fr. okny do kuchyně a obýváku, když jezdí po chodníku na zahradě a točí se na terase.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 19:19

Mně přijde třeba hrozně hloupé, když se zapovídám s maminkou na hřišti a přijde její dítě, které na kole nikdy nesedělo s tím, jestli si to může půjčit. Asi jsem v tomhle hloupá a dcera po mně. :) :D

• Citovat
  • Nahlásit
21171
3.4.21 19:21

Já tuhle mánii půjčovat všechno, na co si kdo ukáže, nechápu a nepodporuju. Když chtěla dcera něco půjčit tak půjčila, když nechtěla, nenutila jsem jí. Navrácení půjčených věcí jsem zařídila velice rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
3.4.21 19:26

Kamarádka nechce pro její dceru to nejlepší, kamarádka učí svou dceru úplné nic a je neempatická k dceři tvojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9889
3.4.21 19:30

Kluk půjčí, jen když sám chce. Rozhodně ho nenutím. Ono pak dostat pujcenou hračku od malých sobecku, kteří jsou zvyklí, že jim každý vyjde vstříc je masakr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53760
3.4.21 19:32

A co se děje v pokojích dětí, když mají návštěvy, tak to neřeším, jak a s čím si hrají. To jsou jejich prostory. Mají pouze zákaz chodit nám do ložnice a šatny. To se stalo jednou v zápalu hry. V baráku kamarády našich dětí stejně nejvíc vždy zajímal kocour, že každý nemá domácí zvíře a on je hodně kontaktní, hravý, když jde o děti. Vyhledává jejich společnost a pozornost. A co máme druhého od loňska, tak tady nikdo pořádně nebyl. Toho vidí pouze zatím na kameře.
Jednu dobu prostřední a její spolužačka zavedla při návštěvách, že si nějakou hračku za hračku vyměnily nebo darovaly. To byla jejich domluva.
Ale zarazila jim to Corona. Když se neschází.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25633
3.4.21 19:39

Přijde mi ujeté a nesprávné nutit dítě, aby půjčovalo svoje věci. Nicméně podporovat ochotu rozdělit se považuji za správnou. Prostě vocad pocad. Je pěkné se rozdělit, půjčit něco, když půjčíš ty, tak ti zas někdo jiný půjčí, až budeš potřebovat nebo chtít vyzkoušet. Ale brát to jako samozřejmost to ne. A hlavně dohlédnout na vrácení. A pokud možno nezničeni. A drahé nebo velké věci bych nepujcovala kdekomu. Max dítěti kamarádky, dobrému kamarádovi dítěte, ne decku které vidím na hřišti prvně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3433
3.4.21 19:44

Půjčujeme i vracíme, když moje děti nechtějí vrátit, tak na ně houknu a vrátí, ale půjčování se u nás děje hlavně mezi kamarády, moje děti si od cizích moc půjčovat ani nechtějí :-) kdyžb k nám přijde cizí dítě nemáme problém půjčit nebo se podělit o jídlo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat