Nezvládla jsem zápočet

Anonymní
20.1.18 15:34

Nezvládla jsem zápočet

Ahoj všem,
momentálně studuju Pedagogickou fakultu UK a dnes mi přišly výsledky, že jsem nedala na poslední pokus zápočet. Je to ale předmět, který je zároveň prerekvizitou pro předmět jiný. V pondělí zajdu na stud. odd. Moje otázka však zní, jestli máte někdo obdobnou zkušenost a jaký byl následující průběh?

Děkuju předem a přeji krásný víkend!

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20544
20.1.18 15:38

@anonymni_chytrolinka Nic, předmět zapíšeš v dalším semestru a ten navazující až uděláš zápočet. Co by ti měli na studijním říct?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5464
20.1.18 15:41

@anonymni_chytrolinka
Ahoj, také tam chodím. Nestalo se v podstatě nic moc závažného, až na to, že už jsi to mohla mít za sebou ;-). Ale chápu, že někdy to prostě nevyjde. Pokud to půjde, zapíšeš si znova předmět do letního semestru. Pokud ne, zapíšeš si ho až v příštím roce ;-).
Případně jsem slyšela, že u některého profesora se můžeš zkusit domluvit, jestli by ti nedal ještě jeden pokus. Ale to nevím na 100%, jen jsem to zaslechla při rozhovoru nějakých studentek :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55008
20.1.18 15:42

U nas si museli kolegove, taky nejake predmety pretahnout do dalsiho semestru, kdyz neco neudelali.
Jak postupovali dal netusim, protoze to si resili sami. Pravdepodobne komunikovali se studijnim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3774
20.1.18 15:43

Na MU v brne se dalo zazadat o mimoradny dekansky termin, vlastne ctvrty pokus. Ale jen omezene. Mozna to jde i u vas. Nebo zkusit napsat uciteli, jestli bys presto nemohla nastoupit do toho predmetu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3154

Já bych šla za vyučujícím, třeba ti dá ještě černý termín…
No a jinak si ho zapises znovu, navazující předmět si zapises až budeš mít zápočet. Budeš mít příští rok o předmět víc. Pokud na navazující předmět opět něco navazuje, území ti to v konečném důsledku protáhnout studium.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
599

Ahoj, posledním pokusem myslíš, že máš ten předmět zapsaný podruhé a už nemůžeš opakovat? Pokud ano, tak se dá na studijním podat žádost o třetí opakování předmětu (měla bys ji podložit zdravotními důvody). Pokud máš ten předmět zapsaný první rok, tak si ho jen zopakuješ a navazující předmět odstuduješ, až dokončíš tento.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.18 15:44

@P4ja Nebyla jsem si jistá tím, jestli neplatí pro prerekvizity něco jiného. Spousta fakult prerekvizity ani nemá, tak proto se ptám :) Na studijní jsem chtěla jít proto, abych se případně zeptala, co v takové situaci dělat. Jsem v prváku, tudíž v takových situacích celkem nejistá, tak chci mít jistotu ;)

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
20544
20.1.18 15:46

@anonymni_chytrolinka Ne je to tak, že musíš dát nejdřív zápočet a teprve potom si můžeš zapsat navazující předmět. Stejně by tě systém ani nepustil.
I když je to prerekvizita, tak pro ní platí úplně stejná pravidla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.18 15:48

@Liliana08 Myslela jsem to tak, že máme 3 pokusy na zvládnutí tohoto testu a já jsem to nezvládla ani na potřetí ;)

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
20544
20.1.18 15:49
@ProfZav píše:
Na MU v brne se dalo zazadat o mimoradny dekansky termin, vlastne ctvrty pokus. Ale jen omezene. Mozna to jde i u vas. Nebo zkusit napsat uciteli, jestli bys presto nemohla nastoupit do toho predmetu.

Nevím, jestli děkanský termín plýtvat na zápočet v prváku. Ale záleží, jak je to důležitý předmět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.18 15:50

@P4ja Aha, dobře. A dá se to zvládnout ještě ve standardní době studia, nebo budu muset prodlužovat? Díky :)

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
20544
20.1.18 15:51

@anonymni_chytrolinka To já nevím, jak máte poskládané předměty. A kdy ho vypisujou. A taky jak budeš šikovná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.18 15:54

@Helileli No, to mi asi nedá :) V mailu zdůrazňovala, že ti, kteří mají za sebou již 3 pokusy, předmět nezvládli. A dá se to tedy zvládnout i ve standardní době studia, nebo budu muset prodlužovat? Děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
1219
20.1.18 15:55
@anonymni_chytrolinka píše:
@Helileli No, to mi asi nedá :) V mailu zdůrazňovala, že ti, kteří mají za sebou již 3 pokusy, předmět nezvládli. A dá se to tedy zvládnout i ve standardní době studia, nebo budu muset prodlužovat? Děkuju

Záleží, kolik má předmět korekvizit. Koukni do Karolinky, tam je to všechno krásně přehledné ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat