Reklama

Nic neříká v 11 měsících

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Studie
Kecalka 108 příspěvků 09.10.18 09:49
Nic neříká v 11 měsících

Milé maminky, dcerka má 11 měsíců, leze, obchází, sedí. Od 10. měsíce ukazuje prstem a rozumí asi 20 slov (názvy hracek, názvy jídla). Špatně jí. Jinak je veselá zdvojuje slabiky. Trápí mne, ze ještě vůbec nic neříká ani citoslovce. Její bracha v tomto věku už měl 8 slov. Nechce také opakovat hříčky, které ji každý den učím. Měla jste to některá také tak? Dekuji. Je to ještě normální?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10031 příspěvků 09.10.18 09:50

Je to normální 8)

Enicka
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 09.10.18 09:54

Dcera taky nemluvila ,začala až tak v roce a půl.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17152 příspěvků 7 inzerátů 09.10.18 09:54

Můj syn těch odm slov (pardon, citoslovců) dal dohromady ve dvou letech. Do dvou a půl neopakoval, do dvou a čtvrt nepoužíval mami/tati.
Paci paci a podobně totální nezájem minimálně do dvou let. Nebavilo ho to, dotěď odmítá recitovat nebo zpívat. Teď je mu pět, a je vcelku normální. ;)
Jsi namlsaná prvním dítětem, které bylo co se mluvení týče minimálně nadprůměrné, ne-li opravdu velmi šikovné.
Hoď se do klidu a dej mu čas. Řečová centra dozrávají do tří let.

Studie
Kecalka 108 příspěvků 09.10.18 09:55

@Tichošlápek dekuji. Kdy začala mluvit?

Studie
Kecalka 108 příspěvků 09.10.18 09:56

@Enicka a to nerikala nic? Ani citoslovce?

Studie
Kecalka 108 příspěvků 09.10.18 09:57

@Svistice prave syn mluvil brzy a moc dobře. Vím, jak z nej v roce a půl byl pediatr paf, protože mluvil skoro normálně. Kluci se říká ze jsou pomalejší, proto jsem znejistila…

JaninaMam
Kecalka 264 příspěvků 09.10.18 10:00

@Studie neteř ma tento měsíc rok a taky nemluví a nikdo se nad tím nepozastavujem :D přijde mi to teda docela brzo v tomto veku

Svistice
Neúnavná pisatelka 17152 příspěvků 7 inzerátů 09.10.18 10:02
@Studie píše:
@Svistice prave syn mluvil brzy a moc dobře. Vím, jak z nej v roce a půl byl pediatr paf, protože mluvil skoro normálně. Kluci se říká ze jsou pomalejší, proto jsem znejistila…

Tak jsi měla kluka, co tvořil statistickou odchylku. ;)

Kamarádky prvorozená dvouletá, stejně stará jako můj syn, ve dvou říkala básničky a oznávala základní barvy. Syn byl oproti ní jak neandrtálec. O rok později už nebyl žádný rozdíl patrný.
Její druhé dítě toho ve dvou a půl letech moc nenakecá, je problém z něj dostat, jestli chce jablko nebo banán. Barvy ho zatím nezajímají a o recitaci si taky zatím může nechat zdát. zato zdárně vládne šroubováku. :nevim:

Enicka
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 09.10.18 10:04

@Studie jo to jo…třeba čiči, haf ,to ,toto…dorozuměla se i beze slov.Teď má dva a ještě porad toho moc nenakecá.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 7991 příspěvků 09.10.18 10:07

Ty vogo, co byste po těch dětech furt chtěly :roll: syn má 23m a kromě ňam, ňam, bú, mňau, haf, brm, brm, tady, jojooo a ne! Neříká nic ani máma, táta. Rozumí, ukáže, podá, ukazuje, chodí od 10m, pohybově mu to jde fakt dobře, vyleze na hřišti kam třeba vylezou až starší děti, ale abych řešila že v 10m nemluví by mě fakt nenapadlo :)
@Studie

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 7991 příspěvků 09.10.18 10:10

@Svistice přesně syn má 23m a má pár citoslovců, máma a táta ho netankuje říkat :lol: a jsem teda úplně v klidu, až jednou začne budu ráda až tu pusu zavře :lol: manželův synovec měl v září 3 a zrovna velkou slovní zásobou neoplývá doteď :)

Hobitka
Závislačka 3212 příspěvků 09.10.18 10:15

@Studie Zjevne je to normalni, starsi deti taky kecaly pekne, ale nejmladsi je 17m a moc toho neda a kdyz uz, tak svahilsky :mrgreen: . O nejakem spojovani slov si muzu nechat zdat. Ale je jinak v pohode, neresim to.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17152 příspěvků 7 inzerátů 09.10.18 10:19

@Kristyna.Vechto­va Ja do těch dvou byla v klidu, pak už jsem troch nervila. Neb jsem začala mít srovnání s více dvouleťáky, kteří se okolo těch dvou začínali krásně rozmlouvat.
Jen ten můj nic, navíc byl i povahově, projevy a zájmy kapánek mimo průměr. Chvíli mi trvalo, než jsem se naučila žít s tím, že je trochu svéráz a že ho lze jen těžko napasovat na málokterou příručku o dětech.

Tichošlápek
Extra třída :D 10031 příspěvků 09.10.18 10:19

@Studie teď vedle mne sedí dvouletak a umí - mama, táta, mňam a pár zvuku zvířat. Starší začal mluvit az ve třech letech ;) takže klid

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >