Nic se mi nechce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.11.21 08:21

Nic se mi nechce

Ahoj…
Už nevím, co se sebou. :,( Jsem kadeřnice na půl úvazku, abych měla čas na děti. Po covidu mi ubylo hodně lidí a mám hodně volna. Ale mě se nic nechce dělat. Včera jsem proseděla dopoledne u televize a internetu. Všude v bytě je práce až nad hlavu, ale ja se nemůžu dokopat. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
10.11.21 08:24
@Anonymní píše:
Ahoj…
Už nevím, co se sebou. :,( Jsem kadeřnice na půl úvazku, abych měla čas na děti. Po covidu mi ubylo hodně lidí a mám hodně volna. Ale mě se nic nechce dělat. Včera jsem proseděla dopoledne u televize a internetu. Všude v bytě je práce až nad hlavu, ale ja se nemůžu dokopat. :roll:

Mám to dost podobně. Vzala jsem si 3 dny volna s tím, kolik udělám práce. Neudělala jsem vůbec nic. Strašný. Lemra líná.

• Citovat
  • Nahlásit
431
10.11.21 08:32

Bez výčitek si odpočiňte, pak půjde zase vše lépe :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.21 08:33
@Anonymní píše:
Mám to dost podobně. Vzala jsem si 3 dny volna s tím, kolik udělám práce. Neudělala jsem vůbec nic. Strašný. Lemra líná.

Já vůbec nevím, jak se nakopnout. Nejhorší, že to trvá už několik měsíců. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
23709
10.11.21 08:38

Stanovuj si malé cíle na každý den a pak v klidu odpočívej. Ono si tělo řekne, když se mu nechce. S dětmi je každý den spousta činností, které se udělat musí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17188
10.11.21 08:50

Mně se doma taky nic nechce
Dřív mě to bavilo, udržovat domácnost uklizeno. Ale jak jsme se byly dlouho doma, takže mi to jedno. A vlastně už si říkám, že to nemá smysl.
Tak se snažím donutit aspoň 15min denně něco uklidit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2129
10.11.21 08:58

Když mám takové stavy, tak si píšu „to do“ list, kde si napíšu činnosti co musím ten den udělat. Třeba dneska: Navařit, vysát podlahy, vyprat prádlo.
Na všechno ostatní se třeba vyprdnu ale ty tři věci ten den MUSÍM udělat. A tak pak jedu každý den, dokud mě ty stavy nepřejdou. Během týdne je ten byt furt čistý, věci vyprané, uklizené a pod. Nějaký sem tam bordel s hračkama mě moc netankuje :)
Jednou jsem tak každý den umyla jedno okno :D Protože jsem fakt neměla na to se crcat s celým barákem najednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21691
10.11.21 09:03

Režim, to je jediné, co pomáhá mě. Taky vědomí, že když se dokopu a i přes odpor tu nechutnou koupelnu konečně vydrbu, budu pak mít ze sebe super pocit a s klidem si můžu hodit nohy na stůl u seroše :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22495
10.11.21 09:13
@Anonymní píše:
Já vůbec nevím, jak se nakopnout. Nejhorší, že to trvá už několik měsíců. :,(

Podívej se na výměnu manželek :lol: to vždycky nakopne mě, když jsem líná. Pak vidím ten jejich čurbes a úplně mě svědí ruce jak musím něco dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.21 09:29

@LilyJane tak vaření a praní je činnost, kterou teda dělám denně. Syn nechodí na obědy tak vařím a prádla haldy, tak to taky denně. A většinou denně i nacpu myčku. Ale prostě to okolo. Prach, zamést, všude se něco válí, vydrbat koupelnu, tři měsíce se chystám přebrat skříně a vyřadit malé oblečení… :(

• Citovat
  • Nahlásit
2129
10.11.21 09:51
@Anonymní píše:
@LilyJane tak vaření a praní je činnost, kterou teda dělám denně. Syn nechodí na obědy tak vařím a prádla haldy, tak to taky denně. A většinou denně i nacpu myčku. Ale prostě to okolo. Prach, zamést, všude se něco válí, vydrbat koupelnu, tři měsíce se chystám přebrat skříně a vyřadit malé oblečení… :(

Tak si zkus určit jeden den, kdy to uděláš. Třeba si řekni, že v pátek vytřídíš to malé oblečení a rovnou obměníš šatník, páč už začíná být zima a letní hadry se moc neosvědčí. A pak si dej za odměnu nějaký seriál. A pak si urči, že v neděli vydrbeš koupelnu.
Další den utřeš prach. Další den zameteš/vysaješ. Prostě si to roztřídit. Každý den něco a všechno je hotovo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23709
10.11.21 13:13

Napiš si seznam a odškrtávej. To pomáhá mně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17188
10.11.21 19:18
@Anonymní píše:
@LilyJane tak vaření a praní je činnost, kterou teda dělám denně. Syn nechodí na obědy tak vařím a prádla haldy, tak to taky denně. A většinou denně i nacpu myčku. Ale prostě to okolo. Prach, zamést, všude se něco válí, vydrbat koupelnu, tři měsíce se chystám přebrat skříně a vyřadit malé oblečení… :(

tak s oblečením je to jednoduché. Teď už se stejně vytahuje zimní, tak to udělěj v jednom. Já to jednou dělalala na etapy. Vyházela jsem věci ze škříně, rozdělila na hromádky - tričky, kalhoty… A pak každý den přebrala jednu hromadu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21691
11.11.21 06:51

Oblečení po dětech osobně vyřazuji průběžně. Hned, jak vidím, že něco už je ťip ťop, vyperu a šoupnu do tašky na dně skříně. Když je plná, dávám kamarádce nebo do Klokánku. Stejně tak průběžně doplňuji nové kousky. Takhle mě to „bolí“ nejméně :P Horší je to s mou skříní :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.21 08:10
@unuděná píše:
Oblečení po dětech osobně vyřazuji průběžně. Hned, jak vidím, že něco už je ťip ťop, vyperu a šoupnu do tašky na dně skříně. Když je plná, dávám kamarádce nebo do Klokánku. Stejně tak průběžně doplňuji nové kousky. Takhle mě to „bolí“ nejméně :P Horší je to s mou skříní :mavam:

To je dobrý tip na to třídění. Zkusím zavést, já vždy zase soupnu zpět do skříně jen to pak furt předáváme. A ještě mám problém že hromadim oblečení malé. Holce je 7 a já mám krabice od mimina. Dát nemám komu, musím zkusit ten klokánek nebo darovat.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat