Jak probíhá přepis energii?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
17
8.11.21 10:41

Jak probíhá přepis energii?

Jsem v novém bytě, mám pronajatý. Nikdy jsem přepis energií neřešil, jak to probíhá? Majitelka poslala ke dni vzniku nájmu formuláře s údaji z elektroměru na dodavatele a co se bude přesně dít dál? Přijde doporučený dopis, podepisu smlouvu a jede se dál?

Asi ze sebe teď udělám blbce, ale je to pro mě nová věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25203
8.11.21 10:44

Když se přepisují energie, obvykle se chodí na pobočku, původní člověk a nový člověk, sepíše se vše na místě a pak akorát dorazí nový výpis záloh :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10857
8.11.21 10:52

@Mar94 a musíš je jít přepisovat? Nedala ti ty údaje prostě k zacatku nájmu, aby pak šlo udělat vyúčtování?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
8.11.21 10:52

Já teda nevim, ale nemyslím si, ze by se prepisovaly smlouvy na nájemce..běžná praxe je to, ze vlastník má svoje dodavatele, s nájemcem uzavřou nájemní smlouvu a vyuctovavaji si to mezi sebou, tj. při předání bytu se zapisi stavy a vyuctovava se dle faktur od dodavatele..ještě jsem se v praxi nesetkala s tím, ze by dělal přepis na nájemníky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25203
8.11.21 10:54

@NicknackEK já mám zase zkušenost, že se přepisuje vždy. Aby případně nevznikal dluh majiteli :nevim:

Možná by to zakladateli chtělo vědět, co přesně za formuláře máš v ruce a co ti majitelka řekla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
8.11.21 10:57

V ruce nemám nic. Řekla mi, a je ti i napsané v nájemní smlouvě, že elektřina se převádí na nájemce. Přesně podle stavu elektroměru jsme vyplnili formulář pro převod odběratele na mě a ten formulář zaslala dodavateli energie.

Právě chci vědět, jestli mám teď čekat nějaký doporučený dopis a nebo co. Zkoušel jsem volat přímo na PRE, ale nedá se tam dovolat nijak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25203
8.11.21 10:59

Jo takhle, no tak to očekávej dopis. Bude v něm nejspíš nová smlouva a rozpis záloh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36866
8.11.21 11:59
@Mar94 píše:
V ruce nemám nic. Řekla mi, a je ti i napsané v nájemní smlouvě, že elektřina se převádí na nájemce. Přesně podle stavu elektroměru jsme vyplnili formulář pro převod odběratele na mě a ten formulář zaslala dodavateli energie.Právě chci vědět, jestli mám teď čekat nějaký doporučený dopis a nebo co. Zkoušel jsem volat přímo na PRE, ale nedá se tam dovolat nijak.

Zkus mailem. Nebudou reagovat hned, ale ozvou se. Pokud jste vše vyplnili online, měli by se pak ozvat sami. Ale raději komunikuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat