Nitroděložní kulička IUB

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Neub
Povídálka 11 příspěvků 27.01.18 13:10
Nitroděložní kulička IUB

Ahoj, chci se zeptat, zda máte některá zkušenosti s nitroděložní kuličkou IUB. Je to nehormonální tělísko (antikoncepční účinek díky mědi z perel), je to poměrně novinka, cena srovnatelná s hormonálními tělísky, na 5 let. Dost jsem si o tom přečetla, ale nejsem si jistá. Výhodu vidím, že je o dost menší než tělíska ve tvaru T, tudíž i zavedení, uchycení atd. by mělo být méně problémové, je nehormonální, takže žádné hormony do těla, lépe se přizpůsobí děloze svou velikostí. Moje doktorka mi ho klidně zavede, ale nemá s ní zkušenosti - běžně zavádí hormonální tělíska, Mirenu nebo Levosert, které mi doporučila. Ale já nevím, přikláním se spíš k nehormonálnímu tělísku. Zajímají mě Vaše zkušenosti. Děkuji.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Monalisasmile
Ukecaná baba ;) 1065 příspěvků 27.01.18 14:11

Ahoj, myslím, že tím, že to je úplná novinka, zkušenosti s tím nebudou. Sestra se na to ptala svého lékaře a ten prostě řekl, že tuto antikoncepci vůbec nezná :nevim:. Já osobně bych tuto variantu chtěla zkusit jakmile porodím a následně dokojím. Popis zní moc hezky, mám doma leták, ale mám drobnou obavu, aby se nejednalo pouze o marketingový tah.

Janli
Kelišová 5015 příspěvků 27.01.18 21:32

Hodně mě to zaujalo, řeším aktuálně nějakou nehormonální antikoncepci. Nikde jsem nenašla cenu. Můžeš mi, prosím, napsat kolik to cca stojí?

Monalisasmile
Ukecaná baba ;) 1065 příspěvků 28.01.18 08:59

Ahoj, sestra říkala, že cena se pohybuje okolo 5000-6000Kč.

růžový achát
Závislačka 3646 příspěvků 28.01.18 11:09

Ja radši poženu manžela na zauzlovaní chámovodů :palec:

růžový achát
Závislačka 3646 příspěvků 28.01.18 11:10

Ale to je jen pro zy co už mají odrozeno 8)

Janli
Kelišová 5015 příspěvků 28.01.18 11:59
@růžový achát píše:
Ja radši poženu manžela na zauzlovaní chámovodů :palec:

Jo, tím spláchneš dvě věci najednou. Vyřešená antikoncepce a zároveň víš, že si už nikdy nepořídí levobočka :mrgreen: :mrgreen:.

Neub
Povídálka 11 příspěvků 29.01.18 13:23

No já právě nevím, jak je to novinka, tak s tím nejsou zkušenosti, ani lékaři to vlastně moc nezavádějí. Já už mám po dvou porodech, i jsem odkojila, nyní používáme s manželem kondom. Jako je fajn, že se mi tělo po letech braní hormonální antikoncepce, těhotenství, kojení, těhotenství a zase kojení (mám děti po dvou letech), zase srovnalo, ale prostě si nedovedu představit kondom jako ochranu napořád. Tak uvažuji o tělísku, hlavně ze zkušenostech kamarádek, které mají a jsou spokojeny. Navíc nemají menstruaci a je to prý super. Já stále nevím, přijde mi přirozené mít menstruaci… Ale zase prý hormonální tělíska chrání před rakovinou děložního čípku… Prostě nevím, doktorka mi doporučuje hormonální tělísku, jak jsem psala, buď Levosert nebo Mirenu. Tak asi do toho půjdu a za pěl let, až tohle už nebude taková novinka, tak zkusím…

Allisea
Povídálka 35 příspěvků 14.02.18 11:59

Ahoj holky, na zavedení kuličky jdu zítra :-) klasické tělísko mít nemůžu, takže toto byla jasná volba, tak vidím :-)

Janli
Kelišová 5015 příspěvků 14.02.18 13:13
@Allisea píše:
Ahoj holky, na zavedení kuličky jdu zítra :-) klasické tělísko mít nemůžu, takže toto byla jasná volba, tak vidím :-)

Hele, určitě dej vědět i s odstupem dvou měsíců, jak jsi spokojená. Já jsem teda hodně nalomená :D

Allisea
Povídálka 35 příspěvků 14.02.18 14:16

@Janli ok :)

Monalisasmile
Ukecaná baba ;) 1065 příspěvků 15.02.18 11:34

Super, také jsem zvědavá, budu totiž uvažovat o jejím zavedení po porodu :-) a ten už se mi kvapem blíží. Určitě sem hoď info. :palec:

Allisea
Povídálka 35 příspěvků 15.02.18 14:01

Tak to mám zavedené. Jako narovinu - bylo to pěkně nepříjemné, chvílemi až bolestivé. Mam ale prý po císaři moc stažené hrdlo, tak mi to šlo špatně zavést. Nejdřív vaginální utz dělohy, pak pomocí zrcadla desinfekce dělohy a pak mi do dělohy zatlačil nějakou trubičku, pomocí níž zavedl kuličky. Teď už ale ani nevím, že jsem někde byla :-) tak uvidím, za 3 měsíce kontrola.

Monalisasmile
Ukecaná baba ;) 1065 příspěvků 15.02.18 15:37

No tak já budu po druhém císaři, tak to bude asi taky sranda :roll:. Tak hlavně, aby nedělala žádnou neplechu. Kolik jsi za ni platila?

Allisea
Povídálka 35 příspěvků 15.02.18 15:42

4500. Uvidíš. Mě při SC otevírali nějak víc kvůli placentě, tak třeba to bude u tebe v poho. Teď už jenom počkám, jestli neudělá nějakou neplechu

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Reklama