Tělísko pro nerodičku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

TynazBrna
Stálice 51 příspěvků 24.01.18 21:45
Tělísko pro nerodičku

Ahoj. Chtěla bych se zeptat, zda-li je tu nějaká nerodička, která si nechala zavést tělísko na 3 roky a byla by mi ochotna napsat bez obalu od A do Z. Pořád váhám, jelikož je docela drahé a bojím se, že mi nesedne. Hlavně mám strach z bolesti při zavádění.
Nyní beru HA Foxinette a chtěla bych plynule přejít..

Děkuji :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

jita 1107
Povídálka 38 příspěvků 2 inzeráty 24.01.18 22:01

Ahoj. Nechala jsem si před asi čtyřmi lety zavést nehormonální měděné tělísko, přímo nějaké to malé, pro ženy co nerodily. Moje lékařka ho aplikuje při menstruaci, aby byl krček pootevřený. Zavádění teda příjemné nebylo, celkem to zabolelo, ale je to pár sekund. Během celé doby, co jsem ho nosila, jsem žádné potíže neměla (jak se někde uvádí záněty apod.), fungovalo dobře, vyndání skoro cítit není a s následným otěhotněním po odstranění také problém nebyl. :D Takže za mě spokojenost, jednou se k němu vrátím.

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 24.01.18 22:01
@TynazBrna píše:
Ahoj. Chtěla bych se zeptat, zda-li je tu nějaká nerodička, která si nechala zavést tělísko na 3 roky a byla by mi ochotna napsat bez obalu od A do Z. Pořád váhám, jelikož je docela drahé a bojím se, že mi nesedne. Hlavně mám strach z bolesti při zavádění.
Nyní beru HA Foxinette a chtěla bych plynule přejít..Děkuji :mavam:

Neee telisko ne…ja v zivote nemela zanet..s teliskem 2 do mesice..nedopo­rucuju

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 22:02

Kamarádka si ho dala a dopadla s těžkým zánětem. Léčila se upozornuji tři měsíce, nemohla se zbavit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 22:03

Ale brané pilule jsou taky svintvo, to si moc nevybereš

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 24.01.18 22:04
@Andy27 píše:
Neee telisko ne…ja v zivote nemela zanet..s teliskem 2 do mesice..nedopo­rucuju

Tak mate stesti…znama si musela taky vyndat nechat..po tom co se ji zanet pres telisko dostal do delohy..telisko se nedava nerodickam kvuli hlavne tem zanetum atd..a moznym nasledkum :srdce:

TynazBrna
Stálice 51 příspěvků 24.01.18 22:19

Aha, děkuji, tak asi zůstanu u těch prášků.. :D i když mě teda trápí hodně kvasinky, ale tak nějak už jsem si zvykla

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 24.01.18 22:23
@TynazBrna píše:
Aha, děkuji, tak asi zůstanu u těch prášků.. :D i když mě teda trápí hodně kvasinky, ale tak nějak už jsem si zvykla

No to kord jestli te trapi kvasinky..to o nem ani neuvazuj :lol: ja brala a byla jsem spokojena nakonec s nuvaring krouzkem..sama ho zavedes do sebe na tri tydny a pusobi jen tam :srdce: je velmi setrny..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 22:30
@TynazBrna píše:
Nyní beru HA Foxinette a chtěla bych plynule přejít..Děkuji :mavam:

Ségra byla nadšená z toho že si mobla nechat zanést tělísko a ještě nerodila ale teď už tak nadšená neni. zavádění ji prý strašně bolelo a dokonce se mi svěřila, že by už chtěla dítě, klidně i neplánovaně, nechat to náhodě ale ví, že se to nestane.. navíc už měla 3× za tu dobu kvasinky…má ho půl roku a asi si ho nechá vyjmout.

l-sou12
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 24.01.18 22:31

@TynazBrna kvasinky způsobuje právě braní antikoncepce

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 24.01.18 22:35
@linda755 píše:
:roll: :roll: :roll:
Fakt je tak NEPOCHOPITELNÁ myšlenka pro tolik lidí, že každá žena je jiná, má jiné zdravotní problémy a reaguje jinak na různé věci? :zed:
Kvasinky a záněty podle mého vyžadují určitou predispozici. Jsou ženské, co se toho nemůžou zbavit, a takové, co o to nezakopnou celý život. Což je i můj případ, a dlouholeté braní HA na tom opravdu nic nezměnilo.
Jako pokud v autě nabouráte do stromu, a zároveň vám nad hlavou přeletí letadlo, tak ještě nejde říkat, že to letadlo může za vaši havárku. :?

tyniste
Kecalka 325 příspěvků 24.01.18 22:46

Mám tělísko nejmenší zlaté - je o 300 dražší než měděné, na tomhle fakt nešetřit.

Zavádění velká bolest, ale jen pár sekund a pak tupější bolest po zbytek dne.

Nestěžuji si, menstruace pravidelná, ač o něco delší než při HA, ale zase já mám přirozeně delší cyklus, takže se to vyváží. Už bych se k HA nevrátila. Nemusím se starat o antikoncepci ani o žádný polykání prášků. Ano, spousta kamarádek říká, že polykat prášky není problém, ale nemuset je polykat je fakt osvobozující.

Zánět žádný, ani žádné problémy. Lituji, že jsem do toho nešla dříve.

tyniste
Kecalka 325 příspěvků 24.01.18 22:47
@linda755 píše:

Bože, to je kravina :roll: To jsi zjistila kde, na medicíně?

l-sou12
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 24.01.18 23:29

@LAlezane umítě číst leták, kde to přímo zmíněné? @tyniste konec konců mi to potvrdila i praktická lékařka. takže žádná kravina, je to jeden z faktorů častých opakovaných kvasinek. Příště se naučte číst letáky „doktorky“ :D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 23:42
@tyniste píše:
Bože, to je kravina :roll: To jsi zjistila kde, na medicíně?

Studuji farmacii a hormonální antikoncepce opravdu může způsobit kvasinky a jiná plísňová onemocnění. Příbalové informace by měl číst každý, protože antikoncepce není lentilka. Na vysoké škole díky vědomostím jsme se spolužačkami antikoncepci přestaly brát. Je více faktorů, co se podílí na vzniku kvasinek, ale jeden důvod je i braní antikoncepce. Braní antikoncepce dělá s tělem, když to řeknu laicky, to že jste těhotná, v těhotenství má žena vyšší náchylnost ke vzniku kvasinek, právě díky hormonům. Takže bych příště doporučovala si více načíst o antikoncepci. Sama jsem na kvasinky trpěla během braní, neberu dva roky a nevím, co to jsou kvasinky, ale samozřemě to není jediný faktor ve vzniku kvasinek.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková promluvila o poměru s Hádkem: Mým bytem prošlo mnoho mužů!

Stojí za rozpadem manželství Lucie Vondráčkové a Tomáše Plekance zpěvaččiny... číst dále >

Bohuš Matuš svedl dítě. Neuvěříte, kolik je jeho nové partnerce!

Právo na lásku má sice každý, tohle je ale již na hraně zákona. Zpěvák Bohuš... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama