Nitroděložní tělísko a váš názor

Anonymní
23.5.20 11:51

Nitroděložní tělísko a váš názor

Dobrý den,
ráda bych s vás všech zeptala na názor.
Brala jsem asi 5/6 měsíců HA, bohužel díky ní jsem začala trpět NONSTOP kvasinkovými záněty. Chtěla bych právě zkusit tělísko, ale četla jsem, že i tělísko zvyšuje šance kvasinkám.
Je mi teprve 17 let, proto se chci zeptat. Je moc brzo na tuto metodu ochrany? Pár holek v mém věku to používá a jsou spokojeny.
Doporučily by jste mi radši hormonální/nehormonální tělísko? Já se přikláním spíš k nehormonálnímu, jelikož hormony jsou svinstvo pro mladé tělo.
Jediné čeho se bojím jsou ty zdrav. komplikace (kvasinky), máte s tím někdo zkušenost?
Vyplatí se investovat? Výhody/Nevýhody? Komplikace? Bolesti? Jakou jinou metodu krom HA, tělíska a kondomu užíváte?
Děkuji všem!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15279
23.5.20 12:01

U nehormonalniho tělíska bych se víc než kvasinek bála otěhotnění. Ta spolehlivost tam není úplně OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2646
23.5.20 16:54

Mám nehormonální od podzimu. Jsem maximálně spokojená a nechápu, že jsem na to nepřišla dřív. Pearl index je u něj 0.6%, takže nechápu, kde se berou všechny ty těhotné s tělískem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3293
23.5.20 19:00

V první řadě sem ještě neslyšela, že by gynda někomu dala tělísko ještě před tím, než by bylo odrozeno. Ale asi záleží jak kdo :) Jinak po porodu dcery v roce 2013 to pro mně byla nej volba, dala sem si to nehormonální se zavedením na 5 let. Po 4 letech sem otěhotněla a za pár týdnů bude mít naše dračice bráchu :mrgreen: Takže uvidím co po tomhle porodu, budu se muset poradit s panem Dr :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.20 19:15

Řeším to samé. Je mi 18 a HA jsem brala rok a půl - kvasinkové infekce neskutečné. Musela jsem vysadit. Taky se bojím právě kvůli kvasinkám zavést NT. Navíc se taky bojím té šance, že se u ní dá otěhotnět. Nehormonální je navíc mám pocit měď a to bych spíše v mém případě nedělala, protože mám mírnou intoleranci na některé kovy. Ale do hormonální se taky bojím jít. Navíc jsem četla že to značně ovlivní menstruaci tj. že ji přestanu mít nebo že bude velmi slabá a to si nedokážu představit. Tak taky váhám.

• Citovat
  • Nahlásit
332
24.5.20 19:52

Na nitroděložní tělíska a jejich jednotlivé typy se názory velmi rozcházejí jak u žen, která je mají zavedena, tak u lékařů. Z nich je někteří označují za nevhodná pro ženy, které ještě nerodily a zdráhají se je zavádět mladým děvčatům. Jako důvod se uvádí častější výskyt potíží a větší nebezpečí infekce, protože se předpokládá, že nemají stálého partnera. Naproti tomu jsou i 15letá děvčata, zvláště v některých zemích, která jsou s tělísky velmi spokojená, protože jim dávají naprostou svobodu a spolehlivě je několik let chrání. Pokud je partner zdravý, nebezpečí infekce nehrozí, v případě pochybnosti je možné použít kondom. Na rozdíl od HA nevyžadují každodenní pozornost a nemají na ně vliv léky, zvracení nebo průjem. Nehormonální tělíska s mědí, stříbrem nebo zlatem stojí něco přes 1000 Kč, dražší je Gynefix, který se do stěny dělohy zabodne. Některým ženám ale tělíska dělají potíže jako jsou bolesti nebo krvácení, zvláště při menstruaci, ale ty často po nějaké době zmizí. Menstruační cyklus nijak nenarušují. Hormonální tělíska jsou podstatně dražší – až 5000 Kč – ale nelze jednoznačně říct, že jsou lepší. Menstruace je s nimi slabší a někdy úplně zaniká. K potížím se mohou přidat další v souvislosti s účinky hormonů. Kvůli možným potížím je asi výhodnější zpočátku zavedení nehormonálního tělíska, protože v případě potíží, kdyby se tělísko muselo odstranit, je finanční ztráta menší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat