Nízké Tatry s dětma

31692
6.6.13 01:30

Nízké Tatry s dětma

AHojky, chtěla bych se zeptat, není tu někdo, kdo byl v Nízkých Tatrách? Začátkem září se tam s prckama chystáme(bude jim 3,5 roku a cca 19měsíců), a tak nějak bych potřebovala vyzvědět, jak to tam vypadá. Je mi jasný, že s kočárkem se na hřebenovce asi moc nechytneme, ale nevíte, jestli tam třeba jssou trasy s kočárkem schůdný? A jak to vypadá nahoře, jsou tam samý šutry, nebo sem tam i normální pěšina? Každopádně s sebou beru krosničku, i šátek, v tom asi budu střídat mladšího. Přítel má bohužel záda v kelu, tak nosit asi nebude moct. Starší toho asi moc neujde, tak jsme uvažovali vzít pro něj tašku na kolečkách, takovou tu nákupní. máme vyzkoušený, že se na ní cestou např. na nákup ráda veze, sedne si na ni. A přitom na přenášení i několika set metrů není nijak těžká, narozdíl od kočárku. Ale mělo by to asi smysl jen v případě, pokud by aspoň půlka cesty vedla po normální pěšině, ne všechno po kamenech. POradí někdo, jak to tam vypadá? KOnkrétně budeme bydlet v Demanovský dolině..a chtěli bychom i nahoru. Na Chopok jsem četla že vede lanovka, tak jsme přemýšleli třeba si ji 2krát zaplatit, a udělat si tam nějakou menší hřebenovku..starší ujde tak cca 7km, v náročným terénu nejspíš mnohem míň. Mladší zatím ani nechodí, tak v 19m patrně neujde víc než kilometr, ale toho nějak pořeším tím šátkem a nosítkem. Omlouvám se za asi trapný dotaz, ale v žovotě jsme v Tatrách nebyla, hrozně se těším, ale bojím se, abychom neztvrdli celou dovču dole v dolině, silně mě to láká nahoru :) JInak pokud chcete přirovnávat, jak to tam vypadá, tak mám projitou Malou Fatru a Slovenský Ráj, takže pokud napíšete, vypadá to tam(terén)jako trasa od-do na Malý Fatře, tak si pod tím trochu něco představím..všem moc díky za tipy, a turistice zdar :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Retea
6.6.13 05:43

Na netu, když si zadáš nízké tatry s kočárkem tak ti vyjedou tipy na tury. Kolem celých tater nízkých jsou asfaltky, my jedeme taky v září, beru sportak. Ale na přechod hřebenu to není. Mimochodem slováci na info centru nám vždy naplánovali výlet dle našich možností včetně zakreslené trasy na mapě z info centra. Tatry jsou jiné, než ráj

• Citovat
  • Nahlásit
5725
6.6.13 07:09

Ráda si přečtu případné odpovědi, jelikož my tam jedeme už za měsíc s 22m prckem, a já jsem těhule v 5m, a oba ujdeme max. tak 3km. :mrgreen: Bydlet budeme hned vedle v Liptovském Jánu. ;) My teda ale hřebeny neplánujeme. 8o Na Štrbské pleso si vyjedeme autem. Dále chceme vidět Liptovskou Maru, westernové měštěčko v Liptovském Mikuláši, Jánskou dolinu, Vrbické pleso, dvě Demanovské jeskyně. Víc zatím nevím…

Já kdysi byla v Tatranské Štrbě - Vysoké Tatry, a to byla vloženě high turistika, to bych už v životě neušla. 8)

Tatrám zdar. :kytka: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11483
6.6.13 08:26

Na hřebeny bych nešla takhle s dětma. Ani s tím 3 letým. Nemůžeš ho tam nechat po hřebenovce volně chodit, jsou tam na severní straně velice strmé spády na skály, nijak nechráněné!!! Znám to tam důkladně. Tam když by někdo spadl, jak se sem tam stane, tak se zabije. A kočárek a podobně tam neprojede ani náhodou. Na hřebeny s dítětem jedině v krosně, ale s tím, že ho nikde nemůžeš vypustit. Ale na severní i jižní straně (tam se teď už dostanete lanovkou taky), je spousta hezkých lesních bezpečních cest, kde můžete podnikat procházky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31692
6.6.13 10:23

@Retea jé, tak to se tam možná potkáme, každopádně díky za tip :) @Clarkia to já takhle byla před 2 lety na malý Fatře, asi ve 20tt a staršímu bylo teda 18m, jen asi na 3 dny, nakonec jsme prošli jen půlku DOlných Dier tam a zpět, jelikož lilo, ajá se s pupkem a starším v šátku bála že na kluzkých kamenech spadnu :pocitac: @kattie jejda, tak to jsi mě nepotěšila, já se tak těšila na procházku ve výšce 2000m :-O :zed: holt jsem byla naivní, Tater neznalá, ale když je to tam tak nebezpečný, tak tam samozřejmě s dětma nepůjdem :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11483
6.6.13 10:30

@slavuska1 No jo, jako túry jsou to nádherný, když je krásně, rozhledy sever na Liptovskou Maru, Vysoké Tatry, na jih taky krásné pohledy, ale je to pro dospělé nebo větší děti. Znám to tam, chodili jsme tam s rodičema na chatu rok co rok. Ale je tam spousta hezkých cestiček, kde to nebude nebezpečné. Chystáme se do Nízkých Tater taky, prtě bude manželovi sedět v krosně na zádech. Ale na hřebenovku půjdeme jen sami, pokud budou prarodiče ochotni hlídat. Jinak ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
colafit
6.6.13 11:11

@slavuska1 souhlasím s @kattie My dáváme každoročně přechod Nízkých Tater z Donoval na Čertovicu. Tůra je to úžasná, ale s dětma bych tam nelezla. Maximálně s dětma v krosně, ale já nerada chodím tam a zpět, takže na jednotlié tůry mi hřebenovka v NT nepříjde ideální.

• Citovat
  • Nahlásit
11483
6.6.13 11:25

@colafit Tak to je dobrej přechod :lol: Spíte někde nebo jdete nonstop? I takový šílence jsem tam potkala :mrgreen: Jinak nemusíš se nutně vracet stejně po hřebenu, když slezeš trochu níž na modrou magistrálu, tak jseš o úroveň níž a je to zas trochu jiná cesta. Nebo můžeš slézt do údolí :D Jako je to tam nádherný, o tom žádná, ale ne na túru s mrňatama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
colafit
6.6.13 13:23

@kattie Přespáváme na chatě Ďurková a pak na Kamenné chatě pod Chopkom. Ty rána jsou tam úžasné, to bych neměnila, ale přiznám se, že fizycky bychom to taky nedali (tedy alespoň dámská část). Já má NT spojená s přechodem, tak si neumí představit, že vylezu nahhoru, kousek jdu po hřebeni a hned lezu dolů. Já se bojím lanovkama a navíc můj manžel by nepřipustil variantu vyjet někam lanovkopu (to už spíš sjet dolů). Razí teorii, že v zimě se vozíme nahoru, tak v létě můžeme jezdit maximálně dolů, aby se to vyrovnalo. Jinak s dětma doporučuji spíš Vysoké Tatry. Ale my fakt chodíme hodně. Lucku jsem vynesla na Rysy jako 5 měsíční mimino.

• Citovat
  • Nahlásit
11483
6.6.13 15:11

@colafit Já lanovkama zásadně jezdím dolů :D Kdysi to bývalo lepší, ale mě teď po úrazu bolí koleno při sestupování dolů jako ďas, tak si to radši vyfuním nahoru a pak se svezu lanovkou :mrgreen:. Jinak když uděláš okruh Srdiečko-Chopol-Krížske sedlo-Skalka-Bosorky-Črmné, tak to je nějakých 27 km túra, to už se unavíš dost :lol: A KAmenná chata je super, taková útulná :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31692
6.6.13 22:22

@colafit Vysoký jsou s dětma lepší? My tam budeme autem, tak jsme určitě chtěli 1-2 dny jet na výlet tam, podle myp je to kolem 70-80km, což je autem v pohodě..já právě myslela že budou s dětma lepší nízký, už to máme objednaný a zaplacený :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
9.6.13 13:36

@slavuska1 Poslala som Vám súkromnú správu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
colafit
9.6.13 14:10
@slavuska1 píše:
@colafit Vysoký jsou s dětma lepší? My tam budeme autem, tak jsme určitě chtěli 1-2 dny jet na výlet tam, podle myp je to kolem 70-80km, což je autem v pohodě..já právě myslela že budou s dětma lepší nízký, už to máme objednaný a zaplacený :pocitac:

Úplně jsem zapomněla reagovat. No, nemyslím si, že pro vaše potřeby (zkušenosti) by byly Vysoké Tatry vhodnější. Dá se udělat pěkná tůra, ale na vrcholy se musí vylézt, takže to jen s dětmi na zádech.

• Citovat
  • Nahlásit
464
18.7.15 15:44

Ahoj, kdybyste někdo potřeboval tipy, sepisuju ty naše čerstvé:
Nízké Tatry: Hotel Družba, Jasná, Demanovská dolina (4* s polopenzí s wellness balíčkem vyšla na 70E za noc - takže super)
Výlety:

• lanovkou na Chopok a až na druhou stranu na Srdiečko, jsou tam na 3 stanicích hřiště, doporučujeme sestup Kosodrevina-Srdiečko (s Danym 1h) a pak Chopok-Lukova h-po modre na hotel (s dvouleťákem 3,5h)
  • Vrbické pleso (u plesa je hřiště) - po modré k jeskyni Slobody (pozor k jeskyni 15 min stoupák, v jeskyni přes 900 schodů), prohlédnout si ji a busem zpět (kamarádka to šla i po žluté, ale to prý bylo fakt obtížné, taky lezli z Chopku na Kosodrevinu a taky o zabití)
  • akvaparky: Tatralandia, Bešeňová, AquacityPoprad (my spojili s obejitím Štrbského plesa)
  • Kvačianská dolina - Kvačiany, výstup po bývalé silnici lesem (pozor v lese trochu zimnějš než na parkovišti) (my dali i s kočárkem, ale museli ho asi 10× přenášet - tzn lepší chariot nebo krosnička) údajně 1h (s dvouleťákem 2h), následovaný sestupem k mlýnům Oblazy: krásné údolí, funkční mlýn (s kozami, kočkami, slepičkami), dá se dojít i k vodopádu a pak zpět - my tam pobyli 4h, pozor, nedá se koupit nic k jídlu, pití, vše mít s sebou, piknik u mlýna super

cestou tam/zpět: Vlkolínec (UNESCO vesnice) u Ružomberoku, zastávka na hoďku + od Jasné za Ružomberokom 2km nalevo salač Krajinka s nejlepšími haluškami na Slovensku, výstavou traktorů, zvířátky a možností koupit si super mléčné produkty a pekařské výrobky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5880
21.7.15 10:09

@MarcaDany Díky za info. my tam jedeme v sobotu na týden. Děti 4 roky a rok a půl. Holka je zvyklá chodit, tak myslím, že tam něco zvládneme. Chci se zeptat, jak je to u té lanovky: přesedá se tam někde nebo jede až nahoru v kuse? Viděla jsem fotky, že na Lukové je pěkné hřiště. My tedy chodíme spíš nahoru než dolů. Bolí mě hned koleno. Máme třeba v plánu vyjet na Chopok, jít na Dereše, zpátky a dolů lanovkou.

Příspěvek upraven 21.07.15 v 10:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat