Nízký váhový přírůstek

3
31.5.16 14:25

Nízký váhový přírůstek

Dobrý den, mám doma 5 týdenní holčičku. Pri pravidelných týdenních kontrolách jsem zjistila, ze mala přibrala: 100, potom 50 a ted pri posledním vážení 80ml/ za tyden. Dětský lékař doporučil dokrm. Kojim velmi často. Rozhodla jsem se půjčit váhu a zjistit kolik asi tak nakojim. Bohužel jsem zjistila, ze mala si vytáhne 20ml. Zacala jsem častěji přikládat od minulého týdne (často skoro co hodinu) a kojim z obou prs. Piju kojici čaje, meltu, beru homeopatika. Maximum se nám podařilo dostat 70ml (z obou), takže ten průměr je asi 30ml. V noci odstrikavam i přes den. Kdyz mala déle spi. Dokrm dávám přes injekční strikacku. Ale je ubijejici, kdyz kojim skoro 45minut a mala porad hleda. Měl někdo podobný problém? Dekuji za odpovědi. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9807
31.5.16 14:27

@thrixie Zkus pozvat laktační poradkyni, jestli není problém v technice kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
815
31.5.16 14:29

@thrixie Taktéž radím laktační poradkyni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
582
7.6.16 08:15

@thrixie kdyz vytahne 70ml mělo ny to taky na cca 2hod nebo 1,5h vystačit. Pak taky záleží jestli opravdu saje, tahá a to je prave problém v technice kojení a pokud treba vytahne málo, skusit odstrikat a dokrmit nez se vytvori dostatek, protože čím více vytáhne tim vic se tvoří na dalsi kojení. Hodně pít i 3litry za den. A nejhorší je stres pak se nemusi ani zpustit, takze v pohodli usadit uklidnit se, prilozit, bradavku ji pripravit a az otevre pusinku strcit ji do pusinky a hlidat jestli taha poradne meli by se ji hybat ouska a když usina budit.Nebo jste uz kontaktovala laktacni poradkyni? Me kdyby dite nepribivalo, tak mi dr pozve do poradny a musela bych zvážit dite pred kojenim a po kojení. A rekl mi kdykoliv by byl problem prijdte..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama