Začínám s UM - rady

4922
30.5.16 15:15

Začínám s UM - rady

Ahojky zkušené maminky

Dnedka nám bylo doktorkou doporučeno začít dámat UM, protože dcera (necelé 4m) nepřibrala za měsíc ani deko. Navíc se mi u kojení hrozně vzteká a řve. Včera jsem dělala první láhev a trvalo mi to půl hodiny, ale to se doufám zlepší až se to naučím :D Mám na Vás pár otázek, snad mi poradíte.

1. Doktorka říkala, že mám dávat jednou UM a pak za 3 hodiny zase nabídnout MM. Já osobně jsem na vážkách jestli je to dobrý nápad. Nebude jí bole břicho??
  2. Koupila jsem si 3 lahvičky, bude mi to stačit??
  3. Jak často mám lahvičky sterilizovat? Po každém krmení, nebo stačí jen vypláchnout?
  4. Můžu to kojeneckou vodu normálně převařit v rychlovarce??
  5. Jak si mléko nachystat na noc?? Mít vodu v termosce? Protože kdybych měla v noci připravovat půl hodiny mlíko tak se malá zblázní a sousedi taky :mrgreen:
  6. Mám jí dávat ještě něco pít?? Mezi krmením?? Třeba čaj nebo vodu??
  7. Jak často má mít dítě na UM stolici? Když byla jen plně kojená tak měla stolici jednou za 10 dní.
  8. Ještě něco co vás napadá a hodí se mi do začátku?

Omlouvám se za tolik dotazů, ale jsem z toho docela vykolejená a nechci nic pokazit.
Díky moc :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
30.5.16 15:31

1. v pohode, nekdo i dokrmuje hned po kojeni a nevadi to. akorat UM po UM se nema davat driv jak za 3 hod.
2. mi stacily i dve a to byla jen na UM
3. asi do pulroku jsem vyvarovala po kazdem pouziti (respektive oplachnout hned a jak byly obe pouzite, tak najednou vyvarit). u me to byla hlavne shnilost je super peclive drbat kartackem :lol:
4. kojeneckou vodu uz ani nemusis prevaroavt, kdyz to neni novorozenec
5. na noc jsem mela pripraveny hlavne davkovac UM, at nemusim rozespala pozictat odmerky, vodu prevarenou (pak uz neprevarenou), ale studenou, jen prihrat, sypnout UM za davkovace, zatrepat hotovo. po 3 pripravach budes mit odhad za jak dlouho ohrejes z pokojove teploty na tu spravnou, prislo mi to jednodusi nez zkoumat jakou teplotu mam v termosce.
6. kdyz je teplo, tak bych nabizela urcite i vodu. caj mi prijde zbytecny.
7. obe deti mely stolici v tu dobu i 3× denne
8. dej obcas flasku tatinkovi - jedna z vyhod UM - krmit muze i tatinek a nas to zboznoval, krasne si spolu lenosili s lahvi. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15375
30.5.16 15:38

Mě moje lékařka radila nakojit a pak dát na dokrm UM - děti lépe tráví. Prvních 14 dní se připrav na zácpu, je to normální, není dobré hned měnit mléko. Mě dcera kadila jednou za 4 dny, ale pokud má stolici jednou za 10 dní, tak těžko říct. Lahvičky by ti měly stačit, do půl roku jsem je sterilizovala po každém krmení. V zavřeném sterilizátoru vydrží sterilní 6hodin. Kojeneckou vodu je potřeba převářet 5 minut, v konvici určitě ne. Já jsem si na to pořídila větší džezvu. Na noc jsem si dávala vodu do malé termosky, kterou jsem měla sterilizovanou. Dokud nebude na příkrmech nebo nebude velké teplo, není potřeba dávat čaj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
30.5.16 16:22

1. jen um a pak um se má dávat po 3 hodinách aby nebolelo bříško
2. mám 4 lahvičky, ale jen protože jsem líná to pořád dokola mít takže ti tři bohatě stačí
3. mám ssmosterilizační od mam takže umeju a prdnu do mikrovlnky
4. převařuji kojeneckou v rychlovarné konvici podle mne to stačí stejně už strčí do pusy kde co
5. když jsem doma naleju převařenou vodu do lahvičky dám do mikrovlnky na 15 vteřin nasypu um rozmíchám a přileju studenou a je to
6.dávám vodu a malá jí i vyžaduje jsme na um od porodnice
7. aspoň 1× denně… moje malá jak kdy někdy jednou někdy dvakrát dost jsme bojovali se zácpou pomohli až laktobacílky od swissu
8. možná to bude trochu boj ale rozhodně vydrž na mléku aspoň 14 dní než si zažívání zvykne… teda pokud potom nebude mít nějaké extra bolení… na cesty si vem termosku s horkou vodou vedle studenou…do dávkovače si odměř co potřebuješ a užívejte si krásného počasí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
30.5.16 16:24

Jinak koukám, že máme skoro stejně staré holčičky  :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4922
30.5.16 18:03

Holky díky moc za rady, snad to nějak zvládnu.

Lagvičky mám od mam samosterilizační, takže je budu sterilizovat po každém krmení a potom vždycky večer je vyvařím.
Koupila jsem si i dávkovač na mlíko, tak ho hnedka začnu používat.
Největší obavu mám z toho vyprazdňování, ale snad si malá rychle zvykne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
30.5.16 18:29

Stačí když je vysterilizuješ v mikrovlnce vyvařování je už zbytečný funguje to na stejném principu… ale je to na tobě :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
87
31.5.16 11:19

Ahoj, ja som umývala horúcou prevarenou vodou, iba prvé dni som vyvárala fľaštičky. Nebol žiaden problém. Mám tri fľašky, tie mi stačia. U nás bolo trávenie pri umelom mliečku v pohode, nebol najmenší problém. Ešte by som povedala, že lepšie ako pri kojení, kedy som si ja občas nedala pozor na jedlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama