Nižší hodnota PAPP-A, měl někdo?

9
18.12.19 20:05

Nižší hodnota PAPP-A, měl někdo?

Dobrý den, ahoj. Chtěla jsem se zeptat jestli nekdo někdo špatnou hodnotu PAPP-A z 1.screeningu? Celkově mi vyšel jako negativní, ale doktor se pozastavil nad tou nižší hodnotou, myslím, že říkal okolo 0,4 a ještě dnes mi nabral krev na tripple testy, pro jistotu. Teď mám strach, jak z té hodnoty, tak z těch testu, protože vycházejí často falešné pozitivně. Prosím, měl někdo negativní screening a tu hodnotu špatnou? Co dál? Bylo vše ok? Děkuji moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2293
18.12.19 20:17

@Jarpah ano, já měla hodně nízkou hodnotu a vyšel mi možný Downův syndrom 1:120. Jinak screening celkové negativní, nosní kustka přítomna.
Doporučili odběr plodovky nebo neinvazivní test z krve, který jsme podstoupili - vyšel negativní. Ke konci těhotenství se hlídali dost průtoky, měla jsem méně plodové vody a také kontrolovali placentu. Dcera se narodila zdravá.
Drzim palce ať u vás vše dobře dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
369
18.12.19 20:25

Ahoj, já měla taky nižší PAPP-A, riziko 1:1250 a i vzhledem k věku (38) mi byl doporučen odběr plodovky, vše v pořádku tedy až na těhu cukrovku :nevim: Neboj, všechno bude Ok, drzim palce :hug: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2824
18.12.19 20:35

@Jarpah mam hodnotu 0,41 a jinak vse OK. Dr. doporucil kontrolni echo plodu v 16tt. Vic zatim poradit nemuzu, jdu tam 23.12. ;) Podle moji Dr. to muze byt jen nizka hodnota, vada srdce nebo rozstep patere :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4576
18.12.19 20:55

Já měla také nízkou hodnotu. Tripple vyšel negativní. Riziko 1:200.000. (31 let)
Doktorka mi řekla, že se přesně neví, co znamená to, že je hodnota nižší. Prý mám být v klidu a hodit to za hlavu. Celé těhotenství ok, žádný problém. Porod 2 dny po terminu.

Neboj, bude to ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3870
18.12.19 21:42

Já měla pappA 0,23 8o Riziko downa 1:75 a holčička je naprosto ok. Hnali nás na plodovku, to jsem nechtěla, šla jsem na test z krve vyšel ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
18.12.19 21:44

@cverunka jaký test krve prosím? Mě právě vyšlo riziko dobrý. Tam uvidím. Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3870
18.12.19 21:46
@Jarpah píše:
@cverunka jaký test krve prosím? Mě právě vyšlo riziko dobrý. Tam uvidím. Dekuji

Konkrétně VisibiliT, je jich ale více. Z krve matky se separuje DNA plodu a zkoumají se tak genetické vady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2293
19.12.19 01:34

@Jarpah test dna z matcine krve stojí poměrně dost peněz. Ja měla cfdna test z gennetu, ale vzhledem k riziku 1:120 mi ho pojišťovna proplatila.Ja tuším, že sem měla měla pappA 0,25MOM..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
19.12.19 07:01

@monzaj děkuji moc. Já riziko asi nemám, celkový výsledek vyšel negativně. Uvidíme co bude dál, věřím, že jedna hodnota tolik neznamena. Moc dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat