Předčasný porod 36tt

25
18.12.19 10:15

Předčasný porod 36tt

Dobrý den poraďte mi prosím..v pondělí jsem byla na kontrole u doktora a řekl mi že malej už je hodně dole a že se tlačí dolu tak že můžu předčasně rodit..Jsem 36tt a napsal mi na to prášky. Máte s tím někdo zkušenost? v kolikátém tt můžu přibližně rodit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

39
18.12.19 10:18

Kolik přesně jsi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5884
18.12.19 10:19

Klidně ve 40tt. To se nedá určit. Jaké prášky ti napsal?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1009
18.12.19 10:21

Já rodila 36+4,prostě mi praskla voda a jelo se. Malá byla na zahřívání pár dní v inkubátoru a jinak vše naprosto v pohodě. V tomto týdnu už jsou miminka prakticky vyvinutá plně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12459
18.12.19 10:21

Hlavně odpočívej, nohy nahoře a v klidu. Je potřeba to dotáhnout do 38tt. Rodit v 36tt sice není úplný průšvih, ale dobré to taky není. Takže odpočívat, odpočívat a odpočívat :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
983
18.12.19 10:28

Mám dvojcata narozena v 36+1 a oba jsou v pořádku. Po porodu hned dýchali sami, byli jednu noc v inkubatoru, protože jako dvojky byli malinkati, ale vse bylo v pořádku a je stále v pohode. Ty odpocivej, kazdy den se počítá, ale v 36tt už maji vse vyvinuté. Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2828
18.12.19 10:40

Rodila jsem 35+6, praskla mi voda. Malej byl akorát 1 den v inkubatoru, od 2.dne už normálně se mnou, vážil 2640g. Jediný problémy byla žloutenka a problémy s kojením. Jinak je úplně ok :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.12.19 10:41

Měla jsem malou dole od 24tt, čípek skoro žádný. Rodila jsem nakonec týden před termínem. Ale hodně jsem odpočívala

• Nahlásit
  • Citovat
8571
18.12.19 10:43

36.týden není žádná katastrofa, dítěti nic nehrozí, je plně vyvinuté, jen už přibírá na váze. S drtivou pravděpodobností nebude mát žádné adaptační problémy. Takže jako úplně v klidu. Dej si nohy nahoru, odpočívej, užívej klidu. Když ho ještě dva týdny udržíš, bude to fajn, když ne, nic se neděje, dítě teď už jen přibírá. Synovec je narozený ve 36.týdnu, měl 2600gramů, nebyl ani v inkubátoru, nic, prostě rovnou s mámou a 4.den šli domů. Maximálně nebude držet termoregulaci, takže ho dají prohřát, ale žádná katastrofa už se neděje, neboj se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.12.19 10:43

Jsem dneska 36+0..v sobotu cvičně v porodnici pro pravidelné bolesti břicha, čípek pod 1cm otevřená na prst. V pondělí odešla hlenová zátka..dcerku mám narozenou v 37tt a měla 3kg naprosto zdravá.. A to mi vodu praskli až než se tlačilo, do 3 hod od příjezdu byla tenkrát venku.. A to jsem tam tenkrát jela jen, že mě nějak divně poboliva břicho :-D Je narozena koncem prosince tak to teď hádám stejně :-) teď na kontrole v 34+1 mi můj Dr řekl, že už je hodně dole, že rodit mohu kdykoliv, ale že za něj je vše v pořádku a odhad váhy 2,5kg je taky v pohodě.. V té porodnici v sobotu mi řekla, že podle ní to do terminu určitě nedám, že to vidí tak do 2 týdnů.. Takze já to plánuji jako dárek dcerce k narozeninám :-)) prostě pro jistotu dneska zdobíme stromek a zítra zabalím dárky, ať kdyby náhodou je Ježíšek zachráněn :lol: Cvakam z mobilu, omlouvám se za případné chyby. A prosím anonym, nemusí to každý vědět :-)

• Nahlásit
  • Citovat
5736
18.12.19 10:44

Ja teda akut cs 36+0, ale byl jen v inkubatoru, kam mu hnali kyslik, pak vsechno v pohode vcetne kojeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
162
18.12.19 11:19

Rodila jsem 36+1, praskla mi voda. Malý byl v pořádku, ani inkubátor nepotřeboval, jen bojujeme se žloutenkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
403
18.12.19 11:20

Kamaradka to mela taky, a rodila 40+8 :) drzim palce, hlavne zadny strach, i ted uz by bylo mimco v pohode :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
18.12.19 11:36

Tak to je mazec mela jsi to úplně stejně jak já. Říkala jsem si že při druhém už to třeba bude v pohodě. Asi ne:-D I kdybys porodila teď tak je to v klidu a je fajn že jsi takhle pěkně pripravena:-) hod si už nožky hore a jen ležet. Když dáš ještě aspoň týden tak by to bylo úžasné. Ať jste všichni zdravi:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1451
18.12.19 11:51

@sisyy Rodila jsem prvně 36+5 a malou jsem měla téměř okamžitě u sebe. Apgar skóre samé 10. Praskla voda. Ted jsem 39+3 a dle Dr mi hrozil předčasný porod od 35tt. Teď to vypadá, že budu spíš přenášet :) Stačil klidový režim. Donosene miminko je od 37+0, tedy začátek 38tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama