Nižší teplota u 7měsíčního

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
8115
17.7.14 17:21

Nižší teplota u 7mesicniho

Ahoj holky, tak nevím co se děje. Malý spal asi 1,5 hodiny ( normálně spáva 30 minut ), a tak jsem mu zmerila teplotu a mel „jen“ 35,6 ( spal v kresilku, mel jen bodycko s krátkým rukávem, ponožky a byl přikryty dekou ), doma máme kolem 28 stupňů. Promodraly nebyl a chová se úplně normálně. I tělíčko mi přijde normálně teple. Ted ma teplotu kolem 36 stupňů ( normálně mívá 36,4 - 36,6 ). Tak si říkám, co to asi může byt :nevim:. Kdybych zavolala doktorku, tak me asi bude mít za blázna. Mate někdo podobnou zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1200
17.7.14 17:38

@myskalucka To je podle mně z toho vedra..jak se potí tak mu to ochlazuje tělo..měřila si z čela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3743
17.7.14 17:42

Jednou u syna - v noci po několika hodinách pláče měl 35,5st, bylo to na podzim, od té doby v noci spával stejně navlečený jako by šel ven do deseti stupňů - a stejně oblečený ven do těch 10st chodil (jenže doma bylo 23st) - prý nevyzrálý termoreg.syst.

Jinak já jsem to samé, kdyby mi někdo měřil teplotu ráno po probuzení, tak si naměřím cca 35,5st.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8115
17.7.14 17:57

@Leniczka23 : měřim ušním teplomerem, čelo prý nemá vypovídací hodnotu :nevim:, právě ze mel minule dny rýmu a mel teplotu i 37,5, tak proto ho merim a překvapilo me, ze je tak nízká. Ale asi to bude z toho tepla, teda doufám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1200
17.7.14 18:07

@myskalucka Asi jo, řídila bych se hlavně jeho stavem..teď ho trošku hlídej a uvidíš, ale myslím, že to už bude o. k.a nám řikali v porodnici že od 35 do 37 je to u mimin pořád normální teplota..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2480
17.7.14 19:03

Já bych to zkusila přeměřit normálním teploměrem v zadečku.

Nějak těm moderním moc nevěřím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8115
17.7.14 19:16

Tak jsme ted přišli z venku a už ma normální teplotu 36,3-36,4 :nevim:, ale mel bodycko s dlouhým rukávem.
@Zizalka : když mi se tak nějak spolehame na ty moderní a ani asi nemáme doma normální ( asi máme, ale nejsou tam baterky ). Přiznam se, ze jsem v životě nemerila dítěti teplotu v zadečku :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22512
17.7.14 20:29

Neresila bych pokud se chova normalne. Je toporad jeste normalni teplota

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3777
17.7.14 20:34

Buď v klidu malý měl (a stále má) ve spaní nebo těsně po něm VŽDY podobně nízkou teplotu. Nějakou dobu po probuzení se teplota zase srovnala do normálu. Řešila jsem to s doktorkou a prý to nic není. Je pravda, že teplota ve spánku hodně klesá, třeba k ránu je úplně nejnižší. Hlavně že nemá drobek třeba teplotu trvale zvýšenou, to je pak problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8115
17.7.14 21:20

Když ona naše dr ma dovolenou a tomu zástupu nevěřím. Ted po spaní zase 35,9 a když se rozleze, tak je na 36,1. Trošku jsem hledala na metu a teplota v uchu 35,8 je prý ještě v pohodě, tak když jinak nemá jiné příznaky, tak snad je to jen tím vedrem. Mám trošku strach, protože pred 3 týdny jsem mela opar, tak jestli mu náhodou ten virus nenapadlo neurologické centrum pro termoregulaci :nevim: ( no asi moc ctu a už mi z toho hrabe ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3777
17.7.14 21:27

Opar je strašně nebezpečný pro kojence, ALE nákaza u tak malých dětí se projevuje zánětem mozkových blan a u toho jsou právě vysoké horečky, ne nízká teplota, takže buď v klidu :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8115
17.7.14 21:33

@Adrasteia : já vim, tohle všechno jsem si nacetla. Ale píšou, ze prvotní nákaza může proběhnout bezpříznakově. Ale je fakt, ze kdyby mel zánět mozkových blan, tak bude mít horečky a to mel akorát jeden den 37,4 ( mel rýmu, tak asi k tomu ). Když ho tu ted vidím, jak řadí, tak je určité v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3777
17.7.14 21:51

@myskalucka To víš, že je v pohodě! Opar se dělá jen těm lidem, kteří mají v těle přítomen tento virus tzn. že se někdy v minulosti nakazili. Virus sídlí v těle schovaný a občas, většinou při oslabené imunitě, se může projevit. Pokud se s ním setká kojenec, může první nákaza proběhnout ve formě zánětu mozkových blan (vysoké horečky), jinak se vlastně nic neděje, dítě v sobě jen má ten virus a někdy v budoucnu se mu akorát udělá klasický opar. Mám nastudováno, protože když se malý narodil, byla jsem právě z oparu dost hysterická, já ho nikdy neměla, takže kdyby se malý nakazil, údajně by to probíhalo dost zle. Jsem normálně každou návštěvu nejdřív obhlídla, jestli nemá opar :P, tak strašně jsem se bála. Hele, já tyhle obavy naprosto chápu, lepší je plašit, než něco zanedbat, jsem zrovna taková. Neboj, opravdu to bude v pohodě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8115
17.7.14 22:03

@Adrasteia : určité je v pohodě :-), ted jsem našla digitální teploměr a dala jsem mu ho do podpaží ( na zadeček si zatim netroufam ) a za 2-3 minuty 36,23 :-), takže kdyby to mel 5 minut, tak bude mít i víc :-), tak už jsem klidná.
Děkuji všem za reakce a uklidnění :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat