Noční můry (děsy) u 2,5leté dcery

642
22.1.19 10:33

Noční můry (děsy) u 2,5leté dcery

Zdravím maminky,

potřebovala bych asi uklidnit, že v tom nejsem sama nebo poradit, jak bych dcerce mohla pomoci.

V noci z neděle na pondělí cca půl 3 ráno se mi probudila s hrozným pláčem, chviličku i křičela. Běžela jsem k ní do pokoje a ptala se, co se jí stalo a ona mi řekla, že se bojí pavouků. Docela nám s manželem trvalo než jsme jí uklidnili. Jenže po uklidnění se bála další 3h usnout a když už zabírala, znovu začala hrozně brečet a říkala, že jsou všude pavouci.
Vysvětlovali jsme jí, že se jí jen něco špatného zdálo, že jsme s ní - vzali jsme si jí k sobě do ložnice, hladila jsem jí, povídali jsme si s ní, ale jakmile začala usínat, zase se to opakovalo.
Ráno když jsme vstávali do práce a do školky, tak si vše pamatovala a sama říkala, že pavouci nejsou.

Včera večer po koupání jakmile si lehla do postýlky, tak spustila zase pláč a že se bojí. Trvalo mi 2,5h než usnula :( Nechce být přikrytá dekou, nožky si dává na mě, nechce je mít položené ani na posteli.
Vzbudila se v půl 1 ráno, bez nějakého šíleného pláče, ale říkala, že se bojí a usnula až na třetí pokus za cca 1,5h. Před tím jakmile začínala zase zabírat, tak pobrekávala, pořád kouká kolem sebe, drbe se. Ale už to nebyl takový amok, jako ta první noc.

Zkoušeli jsme noční světýlko, je u nás v posteli, hladím ji, objímám, ale přijde mi, že i tak to nestačí.

Nikdy jsem se s tím nesetkala, vždycky spala dobře, nikdy takhle nevyváděla. A když už se probudila, přišla k nám a hned vytuhla.

Žádné změny v rodině nemáme, do školky chodí od září a je tam šťastná, od ledna jsem nastoupila do práce, ale nevím jestli to na to může mít vliv.
Večer jí buď čtu, vyprávím pohádky, zpívám a když chce, tak kouká na pohádky na tabletu. Dneska jsem i řekla, že žádný tablet přes den (kouká max. hodinku) někdy ani ne, podle toho jak jsme doma. Ale jestli to na to bude mít vliv - netuším.

Máte s tím některá zkušenost nebo nějakou radu? Jsem z toho celkem zoufalá a to se nám to stalo zatím 2×. Nevím jak bych jí od toho pomohla a hlavně se nevyspíme a ráno vstáváme.

Budu vám vděčná za cokoliv, děkuju.

Máte někdo podobné zkušenosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

1215
22.1.19 11:23

Neříkal jí někdo něco škaredého o pavoucích ve školce třeba? Tohle mi spíše přijde jako noční můra než noční běs. Moje dcera tyto noční běsy měla, ale přišly mi horší než jak je popisuješ. Ona hystericky křičela, vůbec nás nevnímala, nenechala na sebe sáhnout a klidně to trvalo i hodinu než se uklidnila. Nám nezbývalo než jen u ní sedět a hlídat jí ať si nějak neublíží, ale každý náš pokus o dotek spustil akorát další várku hysterie. Ráno po probuzení si absolutně nic nepamatovala. Časem to odeznělo samo.
Každopádně přeji ať už se nic takového neopakuje a máte klidné noci..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1215
22.1.19 11:25

Ještě na jaké pohádky se dívá? Nemohla si něco pustit na you tube?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13573
22.1.19 11:27

Ahoj, já jediný co můžu doporučit, tak dávat b -komplex. Je i v kapkách a třeba i omega. Ale to možná nevyřeší ten kořen strachu. Snad se dočkáš lepších odpovědí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
642
22.1.19 11:32

@kacenka841 V tý školce právě nevím, jestli jí někdo něco řekl, ale dneska se chci zeptat učitelky, tak uvidím. Ty běsy jsme zažili taky, asi teda jen 3×, je pravda, že ty byly stokrát horší než to co se nám děje teď. Jen jsem zoufalá z toho, že se bojí vyloženě usnout :(
Na youtube kouká na krtečka, krtek panda, prasátko peppa, nějaké anglické písničky, ale je pravda, že celou hodinu u ní nesedím a nesleduju, na co všechno kouká. Takže je i dost možný,že si tam něco pustila. Proto ten tablet chci na pár dní úplně vyřadit.

@panenka87 Omega dávám už 2 měsíc :) Ale děkuju za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2407
22.1.19 11:35

Nase ma v noci hruzu ze strasidel, zacalo to pred 4mesici, jsou ji 3. My ji nestrasime, v telce ji to nepoustim, jestli v ty skolce? Kazdopadne nevim jak to odbrourat uz celou tu dobu, kdyz se nad ranem vzbudi, tak jde k nam do postele nebo uz rovnou vecer usina u nas. Zkousela jsem vsechny mozny figle… nic… mozna jen dela, ze se boji aby spala ve velky posteli ( ja mam chut uz snad i vysvetit byt) :P posledni mesic si uz tak trochu z toho utahuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
642
22.1.19 11:45

@Micaella22 Myslím, že na tom budeme dost podobně. Ale já jen doufám, že to přejde nebo že se to nebude opakovat nějak často. Těžko říct jestli v tý školce si něco neříkají nebo se nestraší, proto se chci zeptat učitelek.
Naše malá viděla pavouka v létě a to ještě říkala, že je to brouček. Od té doby si nejsem vědoma,že by někde nějakýho pavouka viděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.19 12:20

Meli jsme v rodine holcicku (tehdy cca 2,5 roku), ktera mela nocni desy (neplest si s nocnimi murami) po ockovani a byla to silenost :roll: Uprostred noci se probudila, stala v postylce, byla jak v tranzu, rvala, kopala, nikdo se ji nesmel ani dotknout. Detska dr. samozrejme okamzite zamitla, ze by to mohlo byt po ockovani. Tento clanek ale hovori za vse: http://www.protiproud.cz/…ospelych.htm

• Nahlásit
  • Citovat
1215
22.1.19 13:04
@Anonymní píše:
Meli jsme v rodine holcicku (tehdy cca 2,5 roku), ktera mela nocni desy (neplest si s nocnimi murami) po ockovani a byla to silenost :roll: Uprostred noci se probudila, stala v postylce, byla jak v tranzu, rvala, kopala, nikdo se ji nesmel ani dotknout. Detska dr. samozrejme okamzite zamitla, ze by to mohlo byt po ockovani. Tento clanek ale hovori za vse: http://www.protiproud.cz/…ospelych.htm

Je to zajímavé, ale podle mě to určitě není příčina. Syn je taky očkovaný a děsy neměl. Samozřejmě u někoho může být očkovaní spouštěč, ale určitě není viníkem všech nočních děsů u dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11992
22.1.19 14:47

Je to fáze související s vývojem mozku. To znamená, že i když nebudete nic dělat, tak to nakonec přejde, protože mozek dozraje a nebude mít při spánku takové „škytavky“. Postihuje to okolo 6% dětí - často právě okolo 2 roku. Některým se to objeví i později.

S dobou očkování to může mít leda tak časový souběh.

https://sciencebasedmedicine.org/…ntal-health/

Situaci zhoršuje pokles hladiny krevního cukru, je tedy potřeba nevečeřet sladké a nebo jednoduché škroby - kaše není dobrý nápad, ale něco kde budou tuky, bílkoviny a složité škroby.

Určitě pomůže přidat nějaká relaxační cvičení a rituály při usnutí, aby se rozpustilo případné veškeré napětí. Lehká masáž olejem s vúní levandule či meduňky a povídání Králčikovi/slůněti co nemohl usnout. https://www.kosmas.cz/…ssen-ehrlin/

Zkusila bych co udělá bílý šum během spaní.

B. komplex a rybí tuk(500mg EPA/DHA) určitě neuškodí a může pomoci.

Stejně tak neuškodí případně nějaká homeopatika či bachovy kapky. Byť teda osobně mi to přijde jako vyhazování peněz.

Příspěvek upraven 22.01.19 v 14:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11992
22.1.19 14:48
@kacenka841 píše:
Je to zajímavé, ale podle mě to určitě není příčina. Syn je taky očkovaný a děsy neměl. Samozřejmě u někoho může být očkovaní spouštěč, ale určitě není viníkem všech nočních děsů u dětí.

paní odkazuje na protiproud - tvrzení má tedy stejnou informační hodnotu, jako kdyby varovala před chemtrails a nebo ufony.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
642
23.1.19 07:46

@Ou Moc děkuji :) Dneska v noci se jen častěji budila, ale neplakala strachy. Tak snad se to zase srovná. Děkuju za radu ohledně jídla, dám si na to větší pozor, i když sladké nevečeří nikdy. Na bílém šumu usínala první půl rok, bez toho ani ránu :D Ale nevím jak by na něj reagovala teď, ale zkusit určitě můžu :)

Co se týče očkování, taky si nemyslím, že by to na to mělo vliv. Dcera byla naposledy očkovaná MMR v 15ti měsících a nikdy děsy neměla, určitě ne z očkování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama