Nočník

31.7.07 10:17

Nočník

Ahojky maminy,
chtěla jsem se zeptat kdy mám začít učit na nočník,máme sedm měsíců,někdo říká,že už když sedí,tak to můžu zkoušet.
Mockrát děkuji. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6597
31.7.07 10:25

Já chci učit Sárinku na nočník až příští rok, na jaře, tak kolem roku a půl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
31.7.07 10:25

Zkoušet to samozřejmě můžeš, ale je to blbost. Dítě do 18 měsíců nemá tušení, že čůrá a budeš stresovat ji i sebe. Počkej do těch minimálně 18 měsíců a začni. My jsme vždy začaly nějak před druhými narozeninami (bylo to na jaře, což je ideální doba) a holky byly do týdne bez plen. Prostě jsem jim je jednoho dne nedala a dávala je čůrat, za pár dní pochopily.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
31.7.07 10:46

Na to existuje hodně teorií, a většinou se vzácně shodují v tom, že nemá cenu začít dřív než v 18-ti měsících. V tomhle věku si dítě začíná uvědomovat vyměšování a učí se ho ovládat. Když ho tam po:,–(íš dřív, tak tam možná bude sedět, možná se i vyčurá (vypěstuje si reflex), ale nic vědomého v tom rozhodně nebude. Takže akorát otrava pro tebe i pro dítě. A taky můžeš docílit toho, že se dítěti nočník zhnusí a nebude spolupracovat vůbec, až přijde správný čas.
Syn viděl poprvé nočník v 18-ti měsících, měsíc stál v místnosti a pak jsme pomalu začli. Odplenkován tedy do týdne rozhodně nebyl, ale nestresovali jsme a ve 21 měsících si začal spolehlivě říkat.
Já vím, že v době našich maminek a babiček nás k nočníku pomalu přivazovali, sotva jsme seděli, ale ta doba je snad dávno pryč :-)

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
31.7.07 10:51

Souhlasím s ostatními, začínat by se mělo kolem 18m, to už děti chápou o co jde, na co je nočník a dokážou udržet moč na pár vteřin než se dostanou na nočník. 7m mimi to nezvládne a hlavně nepochopí co po něm chceš, zbytečně ho budeš stresovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
31.7.07 11:06

no nevim nejsem matka co by vysazovala ale par dni mel Standik suchou plinku pri spani (odpo i dopo) no a tedka spi bez plinky a zadna nehoda a pak se vycura do nocniku (sam od sebe nikdy jsem ho na nocnik neucila sedat) a co se tyce curani tak moooc dobre vi ze cura, venku treba kdyz je bez plinky na zahrade tak si sedne a cura jen na beton aby videl jak to tece atd.) takze bych rekla ze zalezi dite od ditete ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
31.7.07 11:28

Ahoj, přesunuji diskusi do nočníkových hrátek :)

A doporučuji také nespěchat - hrozí riziko šprajcnutí… A navíc je to zcela k ničemu :) My začali nějak kolem roku a čtvrt, roku a půl…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.7.07 11:46

My jsme u syna začali ve 13 měscích, pochopil to velmi rychle a za pár měsíců už byl zcela bez plen i na ven. Jen v noci měl plenu skoro do 3 let. Takže i s mladším se chystám, že nočník po roce zkusíme, ale bez stresů a dlouhého vysedávání.

• Nahlásit
  • Citovat
2073
31.7.07 11:55

Ja panuji zacit s nocnikem kolem roku.
Vim, ze se ted prosazuje, ze by se dite nemelo davat na nocnik drive jak v roce a pul, ale vim, ze ja i sestra jsme ve 14 mesicich byly bez plen a to same deti sestry - takze mylsim, ze to jde i drive.
No ja to v roce zkusim a uvidim - kdyby to neslo, tak to rozhodne pres koleno lamat nebudu, ale proc to nezkusit.
Zase bych nechtela, aby se pocuraval treba i ve trech letech - jak to ted v okoli hodne vidim.
Verveve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
31.7.07 12:10

doporučuji si najít stfrší články zde na emimi o nočníkování, bylo už toho napsáno hooodně.
Jinak máte dle mého soudu čas, začni příští rok zjara, až bude teplo, to už pak jde snadno:)

Vítek je bez plíny přes den až teď posledních pár týdnů, na spaní ji má furt. Není kam spěchat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
31.7.07 12:17

Zkoušet to můžeš ale myslím že je brzy, já s malou začla trénovat kolem roku a půl a bez úspěchu, pak sem jí ve 2l plínu vyloženě zabavila, ten den se snažila protestovat a od druhýho dne začla vzorně chodit na nočník bez nehod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
31.7.07 12:26

Ahojky,
doktor nám řekl, že dokud nebude ovládat svěrače nemá to cenu a to poznáme podle toho, až dokáže sám vyjít a sejít alespoň jeden schod :-) takže jsme to neřešili. A opravdu, u nás to zafungovalo. Takže moooře času :-) J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.7.07 12:32

Rozhodne neplati, ze cim driv zacnes vysazovat dite na nocnik, tim driv bude bez plen. U nas se zacalo s nocnikem v roce a plen pres den jsme se zbavili ve dvou a pul letech!
U dalsiho ditete to rozhodne necham plynout prirozeneji. Ukazalo se, ze opravdu plati, ze kazde dite ma svuj cas a my s tim nic neudelame. Syn sice v deseti mesicich chodil, v roce a pul mluvil ve vetach, ale podelaval se jeste dvou a pul letech :lol: .

J.

• Nahlásit
  • Citovat
2318
31.7.07 13:20

Ahoj,

já bych spíš doporučila soustředit se na to, jak odpovídat babičkám a sousedkám na otázku: ještě máte plenky? a nepřijít o nervy :-) My začali v roce a čtvrt a sám si na nočník došel až po 2. roce. Tekly mi nervy, neustále něco počůranýho, prostě u druhýho syna počkám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
31.7.07 15:10

My začali až ve dvou letech. Když měl plinku, tak si nikdy neřekl, pak jsme plinku vy:,–(ili uplně ze dne na den. Když se počůral, tak jsem mu pořád dokola vysvětlovala že je to lepší jít na nočník. Někdy jsem mu počůrané věci nechala dýl, aby si uvědomil že to studí.
Nejvíc zabralo že jsme šli spolu na záchod a obsah nočníku si mohl Honzík spláchnout sám. To pořád seděl na nočníku a říkal spláchnout.
Venku mu zas švagr vysvětlil jak čurají chlapi a když jsme venku a chce se mu čurat tak křičí chlapi.Pojali jsme to prostě jako hru a zabralo to. Tak za 14 dní jsme byli uplně bez plinek a bez nehod. Máme plinku jen na noc. Každý dítko je individuální. Přeji hodně štěstí v nočníkových hrátkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama