Období vzdoru (nočník) - jak dlouho?

386
9.6.07 22:11

Období vzdoru (nočník) - jak dlouho?

Ahoj zkušenějsí maminky,

už před pár měsíci jsme zkoušeli nočník. Vždy, když jsem ho vy:,–(ila, se vyčůral. Ale nikdy si neřekl sám. Po pár dnech ho to přestalo bavit a že na nočník ne. Tak jsem to nechala být. Teď už si říkám, že by na nočník chodit mohl (23 měs.). Když ho tam vy:,–(ím, zase se vyčůrá, ale neřekne si sám a většinou na něj musím zakřičet, aby si tam vůbec sednul. Na vše už několik měsíců říká: „NE“. Zkoušela jsem, že ukáže koníčkovi, jak se vyčůrá. To ho chvilku bavilo, ale teď už také ne. Nevím, jak mám pokračovat, protože mi přijde, že to období vzdoru má nějaké dlouhé.
Ještě jedna otázka - má normálně plenky a po 20 minutách ho vysazuji na nočník. Mám mu radši tu plenku sundat (doma), aby zjistil, že je mokrý, nebo se to dá naučit i v „suchu“?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1274
9.6.07 22:39

Ahojky…
Máš štěstíé, že aspoň je malý schopný se na nočník po:,–(it. Můj Domča si na něj ani needne. A když ho na něj po:,–(ím dpustí ukrutný randál a šíleně zuří, to samé na záchodě, koupili jsme mu i malé prkýnko a nic. Když vidí nočník nebo někoho jak jde na záchod, tak huláká A-A-A… Ale sám nepůjde. Jinak čůrání i kakání hlasí ihned po vykonání.....Já spoléhám na léto, doufám, že mu nebude příjemné chodit v mokrých trenkách a plavečkách a že se snad naučí říkat si předem. Jinak se neboj, máte ještě čas. Některé děti si umí říct v pohodě v roce půl a jiné k tomu dojdou o hodně později. Dříve nebo později se to naučit musí a období vzdoru určitě přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
10.6.07 09:58

Taky se právě učíme chodit na nočník a zatím se nám nedaří. Doma ho nechávám bez plínky buď nahatého když jsou horka nebo ve slipech. Pořád se ho ptám jestli chce čůrat a vždycky řekne, že ne. Na nočník se po:,–(í vydrží tam asi 5 sekund a vstává. Jednou se počůral do slipů jinak si myslím, že to drží a čeká až mu dám plínku a pak se v klidu vyčůrá. Takže taky moc nevím co s tím :(

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.6.07 12:20

ahoj,
tak malý si na nočník ani nesedne. Prostě nechce. Doma ho nechávám nahatýho nebo ve slipech ale každou chvíli utírám loužičky :roll: . Ale každý se to jednou naučí. Do školy snad s plínama už nepůjde :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
10.6.07 12:41

Můj Pepi je ve stejné fázi (umí pustit čúrání na povel - nočník/záchod, ale dopředu nehlásí), jenže já to vyhodnotila tak, že proste není ještě zralý, takže ho nijak nenutím ani nevysazuju - pro oba by to teď byl zbytečný stres a komplikace navíc - už tak je těch konfliktů v našem malém období vzdoru dost.
Už začalo být krásně, takže bude běhat nahatý, bude mít místo, kam by čůrat a kakat mohl (nočník doma, venku máme čůrací místo na staré kolečko a u dědy za smrčkem :wink: ) a uvidíme co to s ním udělá :lol:
Zatím je to tak, že se třeba počůrá, pak na to kouká, přemýšlí a pak běží ke kolečku a tam dělá, že čůra - a ono už samozřejmě není co… :wink:
Včera jsme zrovna slavili úspěch, protože byl v bazénu a bobek zákeřně udělal za smrčkem, těžko říct, jestli vědomě nebo náhodou, ale povedlo se :)
No, bude to zajímavé období… taky si říkám, že jednou to příjde. Jenže jak to tak pozoruju, vyměšování je celkem delikátní zležitost, když se na dětičky tlačí a v hlavě se jim to zasekne, můžou pak hlavně s kakáním nastat potíže.
Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tattiana
10.6.07 12:53

:D :D tak naše dítko se cca před 3dny rozhodlo, že už si na nočník ani nesedne a chytá hysterické záchvaty a utíká před námi … Předtím normálně sedal na nočník a někdy něco do něj udělal a někdy ne :cry:
Takže to nelámu přes koleno a nechávám tomu volný průběh.

• Nahlásit
  • Citovat
2857
10.6.07 13:41

Ahoj

já radím nenutit, nabízet , ono ti přijde samo..... na nočník si malej sedl v roce, a pak už vůbec… měsíc po druhých narozeninách jsme koupili redukci na záchod a zkusili.. taky bez úspěchu… 2,5 měsíce po 2. narozeninách se na záchod nechal vy:,–(it a když se mu zrovna chtělo tak se i vyčůral… takže pokrok největší.. seděl na záchodě aniž ho kdokoli nutil… tak jsem mu sebrala plínky a bylo to…týden trochu psycho… po třech týdnech se skoro nepočůrával (na spaní plínku má stále) bobky pořád do plínky… to se zlomilo až ted před měsícem… a už si říká na všechno… šlo to krásně nenásilně, řekla bych že dost hladce…

Babička remcala že děcku jsou dva roky a neví co je nočník a pak čučela.o¨)))

Je fakt že i já pod náporem okolí byla už lehce nervozní, ale prostě když ti dvouletý děco řekně že si na nočník nesedne a ty hotam dosmýkáš a po:,–(íš… tak stejně je efekt naprosto nulový a jen máš na krku brečící a rozmrzelé dítě

Jo za bobky dostává gumovýho medvídka… holt nějak jsem ho uplatit musela aby je nedělal do těch plínek:o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
10.6.07 14:04

Ahoj,

nespěchej na něj, na pár dnů bych s tím úplně přestala a pak začala znova. U nás to bylo podobné, po zlém jsme nic nezmohli, jen se o to víc počůrával (nedávala jsem mu přes den vůbec plenku). Nám pak hodně pomohlo, že když po mně něco chtěl (pití, mlsání, čtení, stavění kostek, jít ven), řekla jsem - ano, vyčůrej se a jdeme na to. A to nikdy neodmítnul. Samozřejmě jsem to musela hlídat, sám si nikdy neřekl ani si nesednul na nočník (máme jich po domě několik). Teprve v poslední době si to sám hlídá a už se nepočůrává. Na spaní budeme plínovat ale asi ještě pěkně dlouho…

Vydržet! A kašlat na rady okolí :-)
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
10.6.07 19:29

Ahoooj holky, my trénujeme nočník od roku - hlavně na popud babičky tchyně a to už podle ní je dooost pozdě. Teď má malej 20 měsíců, řekne si, vyčůrá se, snad pokaždé, když ho dám, ale jen DOMA a na SVUJ nočník. Nikde jinde, např. v mateřském centru nesedne :cry:
Je hrozně konzervativní a jen čekám, kdy se to zlomí a posune trošku dopředu!

Desire a Ondra /20 měsíců/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
10.6.07 20:26

Holky, díky za rady. Zkusím pár dní vynechat a pak zase na novo. Učícím přeji rychlé výsledky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
10.6.07 23:41

Ahoj -
Desire- měli jsme tentýž problém.
Malá měla svůj „nočíček“, růžový auto. A u jedné babičky měla žlutý auto. Na ty se chodila vyčůrat docela spolehlivě asi od roka a půl.
Ovšem - u druhé babičky na červený nočníček (žabičku) - ne.
na záchod taky ne, na travičku taky ne.
Jednoho dne letos na jaře ve dvou a čtvrt letech „dala vyčůrat“ na travičku svýho oblíbenýho plyšáka, a od tý doby chodíme na travičku.
Ale pozor - zase jenom na travičku :o)) na chodník ani náhodou.
Takže chodíme tudy, kde je travička.
Když není travička, mám s sebou náhradní kalhoty a ještě klidně i plínu, pro případ nouze.
myslím, že to časem zlomíte.

Evo H - my to období vzdoru měli taky, ne s nočníkem, ale se vším možným jiným. a taky dost dlouho, snad půl roku. Pak mělo měsíc pauzu, a teď zase myslím, že to chvíli ještě bude trvat.
Já bych ho nenutila - nenech se zviklat takovýma těma „my jsme bez plíny“. Zkoušej to, ale nenaléhej, jináč se Ti může ještě víc zabejčit :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5044
11.6.07 08:46

Ahoj,

my jsme na tom stejně. Nočník jsme jeli chvilku, pak ho začal striktně bojkovovat, takže teď, když chce čůrat, tak jde na záchod, na nočník ho nedostanu.
No ale Matyáš si říká o čůrání jenom když je nahatý. Jak má něco na sobě, tak má asi pocit, že má plínu (i když si vždycky vysvětlíme, že to není plínka, ale trenýrky), tak to pustí do gaťat. A je mu úplně jedno, že chodí v mokrém. No ale doufám, že to přes léto nějak zlomíme. I když zatím to nehrotím, doktorka mi říkala, že zvlášť u chlapečků je normální, že mají do 3 let plíny.
No a my až se naučíme si říkat o čůrání, pak bude další stupeň - kakání. Protože o to si neříká, ani kdž je nahatý. to poznám vždycky podle výrazu, že bude kadit, tak ho rychle šoupnu na ten nočník (to je jediná situace, kdy si na něj sedne) nebo letíme na záchod.
Jojo, tohle je fakt běh na dlouhou trať :lol:

Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama