Nočník nebo záchod "násilím"...?

2114
26.4.07 15:05

Nočník nebo záchod "násilím"...?

Ahoj, asi drsný téma ale už nehodlám na nic čekat a proto se ptám těch kteří to tak podobně udělali jak to dopadlo :?: Malá je moc šikovná ve všem krom bezplínkování ale o co jde přesně ví a chápe. Z nočníku fóbii nemá že bych jí na tom neudržela. První fázi si představuji že alespoň doma bude chodit na nočník, na odpo spaní bych jí plínu ještě dávala… Bez plíny to u nás momentálně vypadá tak že chce neustále na nočník nebo záchod (což mě taky dlouho nebaví) a když už se jí opravdu chce tak nastává totální hysterie protože najednou na nočník ani záchod nechce, často zadržuje i celé odpoledne… Díky i za názory těch kteří to udělali metodou po dobrém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

664
26.4.07 15:29

Já mám tedy dcerku bez plenek, ale 90% našich známých se stejně starými dětmi mají plínky. Ještě bych počkala, natož na to jít násilím. Doma zkoušet, když se vyčůrá či vykaká, pochválit. V době učení jsem malou nechala dole nahatou, aby mohla běhat na nočník sama. Teď dávám kalhotky a stahovací tepláky, to zvládne. Toť můj názor, než se tím moc zabývat a trápit se celou věčnost, počkala bych 2měsíce, třeba začne chtít sama. My jsme začali říkat, že plenky nosí miminka, velký holky kalhotky, ale do těch se nečůrá. Pevné nervy, měj se krásně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
26.4.07 15:43

Adě jsem plíny doslova sebrala v necelých 22 měsících - ona věděla k čemu nočník je, věděla, že si má říct, ale plínka jí náramně vyhovovala, neříkala si. Bylo léto, byli jsme s miminkem Pepi u našich - taže venku a dost lidí na vysazování… První týden byl šílený - rekord je počůraných dvacet kalhotek… Druhý týden se to zlepšovalo, pak už to bylo dobrý.

Další bitva u nás byla s bobky, ty Ada schovávala do plíny snad další měsíc nebo dva… Nacházeli jsme je všude - v koupelně, na hracím koberci v obýváku, na chodbě a taky v kalhotkách… Jo a v bazénku… Šílenýýýýýý!!!!
Když pak udělala poprvé bobky do nočníku, odmítala vstát - děsně se za to styděla. A my celá rodina předváděli, jakou máme radost - no, málem jsme kolem toho smradlavýho nočníku tančili vítězné tance :D:D:D

Nakonec to u nás vzalo super obrat, Ada začala být velmi šikovná (o když na to množství bobků v kalhotnách asi nikdy nezapomenu) a do tří měsíců začala rezolutně odmítat plínku i na noc. Super.

Pepi má vzor ve starší ségře, takže s ní to šlo samo. Ve 20ti měsích mi oznámila, že plínu a kojo nééééééééé - a bylo vymalováno… Je fakt, že když Pepulda něco řekně, tak se to láme hodně těžko - a přiznávám, že se mi do toho moc nechtělo - pamatovala jsem si ty boje s Adlou a měli jsme se stěhovat… Ale proběhlo to úplně v pohodě a v klidu - i když nehody zamosebou míváme… Plínku na odpolední a noční spinkání ještě má.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
26.4.07 15:59

ahoj

před měsícem jsem vzala MIchalovi plínky (s tím že mi zaboha nechtěl sednout na nočník a jen velmi zřídka se díky spoustě slibů vyčůral na záchod) Prostě jsem mu řekla že tak velký plínky už nemají a že už jich máme jen málo a budeme je dávat jen na spaní.

První den dost nehod… ale co bylo pozitivní nelíbilo se mu že je počůraný… no a do týdne mi chodil na záchod a ted po měsíci máme plenku už jen na spaní..... ale stále čeká na plínku na kakání. občas se nechá přemluvit a jde na nočník (na záchodě mu to nejde vůbec) ale jen párkrát do týdne… spíš si počká až na večerní plínku. Ale to mi neva, počkám a ono ho to přejde… stále mu vysvětluju, za vykakání do nočníku dostává odměnu… a ono se to poddá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
26.4.07 17:10

No já jí od zítra prostě ty plínky taky doslova seberu :D Nahatou dole jí nechat nemůžu, je zima ale kalhotky a tepláky si v poho umí stáhnout i natáhnout. Dneska jí to vysvětluju že tedy už to přišlo a tedy už o tom ví ale asi tajně doufá že to opět zkrachuje, ale už ne, opravdu už dál čekat nebudu, páč už čekám několik měsíců… Nastuduju z Vašich příspěvků nějaký věty abych měla čím argumentovat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
26.4.07 18:37

Malá když se poprvé vykadila do nočníku, vstala a viděla to, začala brečet. Takže jsem říkala, jakej to je krásnej bobek a jestli mu půjde zamávat, ona že jo, nespěchaly jsme, za chvíli ho vykleply do záchoda, ona „pá pá“, pak si vylezla na víko a spláchla. Byla spokojená. Už jí to tedy přešlo, nechá si utřít zadek a letí dělat kraviny. Tak třeba až se zadaří, taky to pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
26.4.07 20:27

Ahojte,
tak tady v teto diskuzi budu asi za exota, ale Betce je 2 a 1/2 roku a kousek a bez plinek jsme druhy tyden. Nijak jsem to nelamala, protoze ona ma proste povahu, ze kdyz se zabejci, tak s ni nikdo nehne. Na jare si sama rekla a nemame temer zadne nehody. Ja bych to nelamala i Matejcek tvrdi, ze to uceni muze byt az do 3 let. Jo a Betka je taky jinak hodne sikovna dobre mluvi a dela i ostatni veci dost samostatne, takze tim to asi nebude.
Drzim palce
Kacica

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
26.4.07 20:54

Tak to vas holky obdivuju. Myslim, ze je Vitek fakt hodne sikovny. Ale v poledne na spani i v noci bych ho bez plinky nepustila. I kdyz jedeme nekam dal autem, tak mu ji dam. Zkousime pliny odstranit uz skoro od leta a porad nemame vyhrano a rozhodne mu nic brat nebudu. Neminim ho stresovat a ani sebe. Vim, ze bych na nej byla protivna. Pres den si hezky rika, ale i tak se semtam pocura. A to dost malo pije. Nevim , nevim, jak by to vypadalo, kdyby pil jako jine deti.
A proc malou jeste nenechate v klidu? Stoji ti to za to? Co kdyz to opravdu nema dobry vliv na psychiku? V mem okoli je tolik deti, co nosi pliny i pres den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
27.4.07 09:14

No holky prostě to zkusím, a pokud by to bylo i po několida dnech peklo tak vrátím plínky. Zachvíli vyrážíme do města tak s plínou ale pak jí plínku sundám a uvidím co se bude dít, písnu jak to dopadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
27.4.07 12:06

Ahoj Sany :wink:
Taky jsem tady zakládala pár diskuzí, mrkni se. Já jsem se rozhodla, že mu je taky vezmu. Bylo to přesně 15.února. Ty první dny hrozný, počůral se i šeskrát. Ale postupně se to zlepšovalo. Zítra je to týden, co jsem mu je vzala i na ven. Stále si ale neříká, musím ho odchytávat. Tohle ale neřeším, on se to naučí, až bude léto, tak bude běhat úplně nahatej. Teď ho odchytávám tak co 30-45 minut, ale i dýl, jde o to, jak moc pije. Jinak na spaní (odpo i noční) mu je dávám. A na cesty jako do města taky, ven na procházky a na kolo ne. I teď se někdy počůrá… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
27.4.07 12:09

Šestkríát? To není špatné skóre ;) Mě měli i víc než třikrát tolik :D

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
27.4.07 20:10

Lesi: Holt jste byli lepší :lol: Bodujete :lol: :lol: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
27.4.07 21:30

No takže je to peklo, téměř celý den hystericky prořvala, vždy začala čůrat mimo nočník ale co u toho dělala to se ani skoro nedá popsat… ale na nočník chodila jen když se jí začlo chtít tak začla odmítat, chvílema když vidí kalhotky a nočník tak hystericky panikaří…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
27.4.07 21:48

Moje rada: buď vydrž, první dny budou nejhorší, nebo s tím ještě počkej. Ale asi bych to nebalila po prvním dnu (to se nic nenaučí) , zkus tak týden, možná 14 dní (je krásně=ideální čas) :wink:
Hlavně klíííd, mě malej taky dokáže vytočit (a jak lehce :roll: ), když se počůrá a s klidem v duši mi to přijde sdělit :evil: :lol:
Pořiď si dostatek kalhotek, tepláků, kraťasů a ponožek a uvidíš :wink: Jo a taky botičky si dost často počůrají, ale to asi víš 8)

Tak zase napiš, jak jste na tom… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
29.4.07 18:14

8O Dneska už chtěla sama kalhotky a od rána poctivě chodí na nočník bez nehod :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama