Plína na noc

1762
13.5.07 00:01

Plína na noc

Ahoj holky,
chtěla bych vás poprosit o radu. Klárka se někdy kolem druhého roku naučila chodit na nočník a bylo to celkem rychlé a v pohodě. Bylo léto, tak chodila nahatá venku a pochopila brzy. Za 14 dnů jí ale budou čtyři a na noc plínu pořád nosí a ráno je mokrá. Už bych jí chtěla odbourat i na noc, ale nevím, jak na to. Mám jí dávat vyčůrat když jdu spát nebo jí nechat párkrát počůrat a doufat, že jí to dojde a vzbudí se na čůrání? Nebo jí prostě ještě nechat plínu? Co vy na to?
Díky za rady a názory, Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9868
13.5.07 01:33

Ahoj, podobný problém řeší i kamarádka, její malý byl přes den bez plínky celkem brzy, ale noční plínka mu zůstává - a taky mu už budou čtyři… Oni to řeší tím, že plínku zatím nechávají.

Slyšela jsem ty obecné rady - dát látkovou plenu, že není tak pohodlná, dávat v noci čůrat a tak… Ale jim se nic neosvědčilo.

Co se jim ale osvědčuje je kalendář na dva týdny s nalepovacími černými mráčky (mokro) a žlutými sluníčky (sucho). Že prý je to o hodně lepší a malý si začal noční čůrání víc uvědomovat… Ale z vlastní zkušenosti to nemám. A posledně jsem se zapomněla zeptat, jak na tom jsou. Zítra budu vyzvídat, ju?

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
13.5.07 07:46

Ahojte, Lesi vzala si moje slova syn, byl sice starší měl už 5 let (ale u něj to bylo tím, že byl hyperaktivní a v noci tvrdě usnul a nějaké čůrání jej nevzbudilo). Dětská lékařka, mu dala sešitek a ukázala mu, tady ti maminka namaluje sluníčko, když se nepočůráš a tady prasátko, když budeš počůraný a pak to spolu spočítáme. Byla slíbená odměna a ono to fungovalo. Pak nechtěl plínku dát pryč (chtěl mít jistotu), ale přesvědčili jsme ho, že je nepohodlná, že tlačí atd. Asi do tří měsíců jsme se dočkali úspěchu. Jo jinak jsme dávali od 17 hod pít, ale v menších dávkách (a spíše vodu-ta moc nechutná) a před ulehnutím jsme dohlíželi, aby se opravdu vyčůral a než jsme šli spát, tak jsme jej probrali (probrat je důležité), aby se vyčůral znova. Tak hodně zdaru A

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
13.6.08 23:57

Díky za tip se značkami. Pít dávám taky jen asi do pěti,a před spaním pořádně vyčurat. Plínu někdy už ani sama nechce, tvrdí mi, že se nepočurá,ale počurá se vždycky,a každý den slibuje, že už to bylo naposledy. Vyzkoušela jsem i ty látkové pleny, doufala jsem, že ji třeba mokro v gatích vzbudí, ale vůbec to nepomohlo, spí fakt tvrdě a mokrou plenku zjistí až ráno, když vstává a to už je ta plenka zase skoro suchá. Tak hned ráno zkusíme prasátka a sluníčka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
14.6.08 00:06

U nás to bylo s učením ve dne taky rychlé. A právě i při spaní přes den. A to se naučila tak, že si sama v postýlce sundavala plenku ještě než usnula. Párkrát jsem to zjistila včas a plenku znovu nandala, ale pak to několikrát nevyšlo a měli jsme v postýlce mokro. Ale zázračně asi tak po čtvrtém-pátém počurání už to neudělala a plenku jsme před den řešit nemuseli ani při odpoledním odpočinku. Pak ale doslala ten zánět a byl konec. Plenku chtěla pořád, bála se, že nedoběhne na záchod, že jí čurání bude zase bolet a pak se do ní začala počurávat pravidelně. Poradila bych ti nechat děcko párkrát počurat, ale v noci to u nás teda nezabralo, spí fakt jak dřevo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
27.12.08 14:07

Tak jsem tu zakladatelka zpět s druhým dítětem. S Klárkou to dopadlo tak, že jsem před těmi čtvrtými narozeninami plínu sebrala, dala ji vyčůrat ještě v jedenáct, když jsem šla spát a šlo to. Nehod bylo minimum, většinou před nemocí nebo tak.
Petína bude od ledna chodit do školky a já se bojím, aby se nepočůrala při odpoledním spaní. Doma už nespí, takže jsem to neřešila. Teď o Vánocích jsem si řekla, že to zkusíme bez plíny, dám ji v jedenáct vyčůrat a ona se pak stejně počůrá.
A můj dotaz zní: Myslíte, že se to dá natrénovat a zečne si to nějak uvědomovat a budit se (ona se tedy vždycky vzbudí, ale až když je mokrá) a mám to ještě zkoušet nebo prostě ještě není zralá a bude se počůrávat dál?
Díky za rady,
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
27.12.08 15:49

Tak jsem tu i já s vývojem u kamarádky. Malý měl plenku skoro do pěti, teď už je bez ní. Má malou sestru, která budou na jaře tři roky. Ta je už také bez plenek - a nehod má výc bráška než ona. Je to o každém dítěti.

Naše Pepi měla každou noc a každé spinkání po obědě plnou plenku, až jsme ji po domluvě krátce před třetími narozeninami zrušili. Týden bylo vše OK, pak se začala počůrávat - u ní pomohl jeden menší kravál, že si má dávat pozor - u nás to byla lenost. Od té doby máme nehod minimum (vlastně výhradně v případech, kdy je spí na posleli bez chrániče :)).

Proto si myslím, že se to naučit dá - ale pouze když je k tomu dítě zralé. A to, že má mokrou plenu ve spaní ještě neznamená, že zralé není…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama