Nočník

23.8.10 13:57

Postup- jak na nočnik

Dobrý den
Taky se k Vám přidavám mi to taky skoušíme ale nejde nám to nechce si na něj ani sednout na tož ještě vyčurat nevim už co dělat aby začala chodit na nočník.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2602
23.8.10 14:31

Ahoj,
kdyz ti na nej nechce sedat, tak ji nenut. Zkus to za par tydnu znova a uvidis. Nenut ji, at ji nezadelas na nejaky trauma.
j

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20518
23.8.10 14:54

Ahoj,

koukám, že jsou jí dva roky.

Hele, mám okolo sebe spoustu mamin, celkem i „rozumných“, kterým děti hlásí a čůrají na nočníku od roku a půl. A které tak nějak po špičkách chodily okolo mne, jež jsem svého synka nechala ještě v cca 2,5 roku na plínách. Až jsem vyměkla ataky se tady ptala, sakra, proč já mám nenormální dítě? A dostalo se mi odpovědi, nemáš nenomrální dítě, jen je každé diné a i to tvé se naučí na nončík, jen prostě musíš mít trpělivost. A co udělalo mé dítko? Prostě jednoho dne ráno, když jsem mu slíkla pyžámko, odmítl plínu na den, vybral si slipy a už za 20 min hlásil, že chce čůrat. A za 14 dní k tomu přidal i bobek - do záchodu, jako velkej! (na redukci … ).

Takže - chápu, že jsi taky trošku vystresovaná, ale dej jí čas. Když nechce, nechce. To přijde. Nedej na sousedky, tchýně a švagrové, dej na své dítě. :palec: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.8.10 15:11

Ahojky,

hlavně ji nenuť, já byla taky zoufalá a pořád to zkoušela, až mě to přešlo bavit a letos koncem května ( měla 2 roky a skoro 3 měsíce) najednou ze den na den začla chodit :lol: , a téměř od té doby to bylo prostě bez nehody, až na nějaké výjimečné situace, které se od té doby staly asi jen tak 5 krát dohromady, což si myslím, že je celkem dobré skóre :lol: ) a to většinou, že ji něco tak zabavilo, že jsme to nestihly, ale vždy jen učurla a už volala a dočůraly jsme do nočníku nebo do travičky…

Jo a ještě přidám, jak jsem ji to naučila venku,když už to měla bez problému zmáknuté doma, tak jsem ji jednou vzala ven bez plínky, šly jsme ale jen kousek od baráku se projít a ona samozřejmě asi po hodině, že „ee“, tak jsem ji svlékla, chytla do rukou, ale ona nechápala, co po ní chci, tak se začla šponovat, že to teda ne…šly jsme dál a za chvíli zase „ee“, ale zase s protesty, když jsem ji chytla do rukou a řekla, at se vyčůrá, že venku se nočník nenosí…no, opakovalo se to ještě asi 5 krát, když už jsem na ni viděla, jak je zoufalá a fakt se nechce počurat, ale nechápe, že se může vyčůrat do travičky, tak to nakonec nevydržela, samozřejmě se počůrala, já ji ještě rychle svlékla a dočůraly jsme do travičky, nicméně byla počůraná, tak jsme musely hned domů, žádné skluzavky, ani houpačky, navíc jsem na ní viděla, jak ji to studí a vadí jí to…a od dalšího dne se bez problémů čůralo i venku na travičku :lol:
Takže neboj, ono to půjde :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.8.10 17:31

děkuji Vám všem trošičku mně to uklidnilo tak počkáme ona třeba sama začne ale fakt vam všem moc děkuji za radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5597
23.8.10 17:40

tak my jsme odplenkování od začátku července, do té doby ani náhodou a to jsem se mohla stavět na hlavu, tak jsem to nechala plavat, taky z ničeho nic a hurá, po 14 dnesch odpo spaní bez plíny a ted už skoro 2týdny suchá plína i v noci :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
24.8.10 11:03

A co zkusit rovnou na velký záchod (s redukcí)? Násilím to ale určitě nepůjde…

Naše děti naštěstí nočník neodmítaly, Vojtu jsem na něj občas posadila už ani nevím, od kdy (možná od roku?), plínu na den jsem mu vzala v roce a 3/4 (nehod bylo ze začátku nepočítaně - on vždycky hlásil „čůrám“ ve chvíli, kdy už čůral :lol: ). S Šárkou zkoušíme velmi jemně bezplenkovou metodu prakticky od narození, takže už má nacvičeno, že když ji stočím do klubíčka, tak buď tlačí nebo čůrá (samozřejmě pokud se jí chce). V 11 měsících, jakmile začala sedět, jsem ji posadila na nočník a ona okamžitě pochopila, co se do něj dělá 8-o :huban:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.8.10 11:12

No, tak v noci, to teda zatím neřeším:-)
jsem vděčná, že přes den je to v pohodě a přes noc je vždy plína teda dost počůraná, takže to ještě nechám zas na později, ale někde jsem četla, že v noci se to nemusí hrotit klidně ještě i po 3. věku dítěte, takže uvidím, pro mě byl zásadní den:-)a to se podařilo :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.5.18 08:16

Nechci zakládat nové téma ale jde o trochu jiný problém… Dcera má hrosi kůži, i když měla blbý pleny kde i já cítila že je prostě ve vlhku tak ona byla v pohodě, žádný opruzeniny… Nicméně teď už doma chodí na nočník a jakoby nad zadkem jak sedí na nocniku se jí tam dělá opruzeninka (jakoby vyrážka)… Máme tu zeleno bílou klasiku z IKEA… Jasný že si tam občas chvilku posedi i dyl :lol: nicméně řešil ste někdo něco podobného? Případně jaký nočník byste pořídili? Nebo byste to nechali a prostě občas namazali? Asi bych to neřešila ale přijde mi že si to občas škrábe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19653
10.5.18 08:24
@prekvapenana2 píše:
Nechci zakládat nové téma ale jde o trochu jiný problém… Dcera má hrosi kůži, i když měla blbý pleny kde i já cítila že je prostě ve vlhku tak ona byla v pohodě, žádný opruzeniny… Nicméně teď už doma chodí na nočník a jakoby nad zadkem jak sedí na nocniku se jí tam dělá opruzeninka (jakoby vyrážka)… Máme tu zeleno bílou klasiku z IKEA… Jasný že si tam občas chvilku posedi i dyl :lol: nicméně řešil ste někdo něco podobného? Případně jaký nočník byste pořídili? Nebo byste to nechali a prostě občas namazali? Asi bych to neřešila ale přijde mi že si to občas škrábe

Mazala bych a zkusila ji dát ma záchod s tím zmenšovacím prkýnkem. Syn z něj opruzeninu nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6061
10.5.18 09:24

A to se jí udělá jako vždycky jen když sedí na nočníku, nebo to má i jindy? Podle mě to nemá z nočníku, ale jak je teplo tak se jí to nad zadečkem potí. Leda zkusit nějaký nízký, aby vzadu neměl takový to vyvýšený a nebo ten záchod. Normálně bych to namazala imazolem nebo tak něčím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama