Nočník, jako hračka?

323
18.7.13 10:21

Nočník jako hračka?

Ahoj všem, potřebovala bych poradit. Prcek mi začal chodit na nočník cca v 13 měsících. Hned na poprvé pochopil, co se od něj chce, loužička i bobek, ok. Nočník má volně dostupný pod postýlkou, ale rád si s ním i hraje (jsou na něm zvířátka a on je má hrozně rád). Teď, zhruba po dvou měsících mi začal dělat to, že si řekne, že chce „číí“ a přinese nočník. Posadím ho, ale on se po třech vteřinách zvedne a ukazuje mi zviřátka a hned se vyčůrá vedle (a směje se tomu). Moje babi ho dost často hlídá, protože jsem začala pracovat a tvrdí mi, že za to můžu já, že mu nočník dávám volně jako hračku. Že on neví že je to jen na čůrání a tak. Myslíte, že to tak opravdu je? Já jsem si spíš myslela, že je to jen období, jak mají děti, jednou je nočník ok, pak ho sabotují, prostě vývoj… ale babí je dost generál a já, přestože jsem si řekla, že si od ní do výchovy kecat nenecham, už začínám mít pocit, že fakt dělám vše špatně :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

monca114
18.7.13 10:27

Myslím, že má pravdu

• Nahlásit
  • Citovat
50730
18.7.13 10:37

Já nevím, náš malý ho nosíval jednu dobu i na hlavě (v období, kdy si na to odmítal sednout) :lol:, ve 22 měsících se do měsíce odplenkoval přes den a ve třech letech i na noc. Já jsem vždycky měla nočník volně k dispozici (zrovna teď mi tu malá chodí bez gatí), aby se mohli jít vyčurat sami, až se jim bude chtít a nemusela jsem je furt hlídat a vysazovat - aby to šlo z nich :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24456
18.7.13 10:41

No hlavně je prcek děsně malý ještě.
Slavila bych každý úspěch s nočníkem.
Jak jinak to chceš dělat, než aby ho měl volně k dispozici? Má „definice“ odplenkování je, že dítě samo chodí čůrat jinam. Abych ho hlídala a vyndavala mu pokaždé nočník, to radši budu přebalovat.

Asi bych se snažila odvádět pozornost při hraní na jiné objekty, ale nočník necht na očích.

Majda ho taky nosila na hlavě :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4961
18.7.13 11:06

Na hlavě ho snad nosí všechny děti :lol: :lol: :lol:
Babky jsou moc přechytřelý. Za nich jsme byli odplenkovaní v roku, chodili jsme od půl roku a v roce a půl jsme plynně mluvili :cert: :cert: :cert:
Dělej si to po svým, je to opravdu vývoj…pár čůránků vedle přežijete ne? My máme dva nočníky taky všude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1484
18.7.13 11:08

Tak malá ho má taky jako hračku, ale ona má 2 roky a chodí mi na záchod, s nočníkem jsme nikdy žádné uspěchy neměli kdežto záchod pochopila okamžitě. Jo a ty babičky jsou stejný všechny- no joooo za nich to bylo jiný atd atd. Každé dítě to jednou pochopí a žádné nenosí plínky až do školy takže v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
323
18.7.13 11:09

Vím, že má ještě na odplenkování čas. Jen jsem mu zatím chtěla ukázat, že nějakej nočník existuje a tak. Jednou, dvakrát denně jsem ho na něj posadila, byl v pohodě a poctivě „tlačil“ :) Nečekala jsem, že budeme hned odplenkovávat, to vůbec, ale když si ted začal pár dní říkat, že chce, tak to byl zas posun dopředu a prostě moje radost z jeho pokroku. On si s hračkami moc hrát nevydrží, pár minut je už dost, ale ten nočník, s ním si dokáže blbnout i deset minut (ukazovat zvěř, šlapat do něj, dávat na hlavu atd). A mě ani nenapadlo, že by to jako mohlo být tak špatně. Jako že bych měla přijít, nočník mu za velkého řevu sebrat, protože je přece jen na „ee“. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
323
18.7.13 11:15

@Jůlinka T. jj, babi mě stále krmí tím, jak tetu od šesti měsíců přivazovala na nočník k posteli, aby jí z něj nespadla a jak to panečku hned uměla atd. a je na sebe náležitě pyšná. A jak to, že to jako tak taky nedělám??? Ale to je úplně jiné téma, naše babi. U většiny „radí“ tchýně nebo máma, u nás naše babi generál (má pod palcem celou rodinu) :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
18.7.13 11:29

Pořídila bych nočník bez zvířátek :nevim:
Jinak nočník dávám volně k dispozici, přeci ho furt nebudu ukládat a vyndávat, ať se dítě stará samo, kdy se mu chce a ne abych musela já myslet za něj…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13802
18.7.13 11:54

Dcera má nočník volně k dispozici, zatím je ve stadiu, že tam čůrají panenky. I si s ním hraje a nenapadlo mě, že by to měl být problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama