Odplenkování 18 měsíců

13.7.13 21:37

Odplenkování 18 mesiců

Ahoj, mohu se zeptat na vase zkusenosti, kdyz jste odplenkovavali deti? My jsme zacali tento tyden. Do te doby chodila mala na zachod, ale neumela si rict, ze chce curat. Proste sem ji od roka posazovala na nocnik a pak po bojkotu nocniku sem ji zacala davat na zachod. Uz mesic kakala jen do zachodu, to si rict umela, ale hlasit curani ne. A tak sem se rozhodla ze ji odplenkuju. Zatim je to tak ze si uz obcas rekne i na curani cca tak 3× za den nekolikrat se vycura kdyz ji proste ja posadim ale treba 4× za den se pocura a az pak hlasi ze se pocurala. Myslite, ze se to bude casem lepsit nebo na to jeste neni pripravena? Obcas totiz kdyz ji chci dat vycurat tak dela sceny a proste se na zachod posadit nenecha. Tak abych ji tim zase neodradila. Je mi jasny, ze to nepujde hned, ale tak jen chci znat vase zkusenosti. DIky moc. Jinak teda jediny kdy davame plinku je na odpoledni a nocni spani. Jinak ven ani doma uz nedavam a snad ani davat nebudu:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

199
13.7.13 21:51

Ahoj, tak uvidíš jak to půjde dál, zase máš na to počasí, tak si myslím, že by to zvládnout mohla. I když já jsem to zkoušela ve 20měs. a po 4 dnech kdy jsem jí za den 6 x převlíkala, jsem to vzdala. Byl to prosinec, takže jsem to zkoušela jen doma. Takže jsem to nechala na teď a bez pleny je asi od 26měs. a od 27měs. i do auta a do busu, šlo to teď rychleji. Sice se ještě občas počůrá, ale to je spíš když je zabraná do hry a zapomene, nebo běží na poslední chvíli.
Já bych to být tebou asi zatím nechala bez těch plen, máš na to de facto celé léto, za 2měs. se to určitě naučí. Pak jde o to, jestli to tak bude i dál, vím že kamarádka naučila přes léto 15měs. bez plen, ale jakmile byla zima, tak přes zimu zase plenu dávala, prostě asi to dítě bylo zvyklé, že v létě si jen sundá kalhotky nebo já nevím, ale prostě se to na zimu zase vrátilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26376
13.7.13 21:52

@cherrylady začala jsem odplenkovávat prcka, když mu bylo necelých 19 měsíců. Do té doby to nemělo smysl, protože jsem sice posazovala na nočník, ale nevěděl, co po něm chci. První týden byl většinou na zahradě a nahatý, aby si mohl sedat sám, když potřeboval, pak jsme postupně dali slipy a tepláky - máme koberce, tak aby nebyly úplně zničené. Na začátku bylo i 6 nehod za den a to jsem se ptala co 20 minut a posazovala, postupně nehody ubývaly, teď už jsou nehody jen výjimečně a hlásí si. Trvalo to 3 týdny, než jsme se do této fáze dostali. Nevzdávala bych to. Taky jsem měla chuť se na to vykašlat - 8× se počural během dopoledne, schválně čural na zem, a do Lega no a když zjistil, že to se mnou nic neudělalo, tak od té doby neměl ani jednu nehodu (klepu, abych to nezakřikla).
Jo a scény dělal a dělá taky. V tu chvíli u nás zabírá nechat s holou prdkou a on si třeba za 2-3 minuty sedne sám. Pokud ne, jdu na záchod a on se přidá - přinese si ke mně nočník :lol: Nenutím, netlačím. Nebo měl scénu, že nechce na nočník, tak dám na záchod - u vás klidně obráceně. A hlavně musí sedět na nočníku obráceně a úspěch mají i samolepky, které se vybarví, když se na ně vyčurá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1998
13.7.13 21:57

Maly je 18 M a kdyz vyndam nocnik, tak si sedne-stoupne-sedne-stoupne, ale nevycura, ani nevykaka, takze to necham byt na pristi jaro, nebo uvidime jak bude chtit ona sama, ma jeste more casu..dite by se melo ucit na nocnik nebo zachod az tehdy, kdyz dokaze spojit dva ukoly - napr. vem noviny a dej je dedovi..To mi rekla psycholozka, ze pokud chapou takoveto typy ukolu a spravne je splni, muzou zvladnout i nocnik..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2181
13.7.13 22:01

Já jsem to udělala u syna tak, že jsem mu sebrala v 18ti měsících plínu na den a bylo. Do té doby si občas říkal že chce na nočník, občas nočník bojkotoval, tak jsem mu je vzala s tím, že musí hlídat pindíka a hlásit. Teď je to měsíc a půl. První a druhý den se mi počůral 3×, hlásil to, ale už byl počůranej… další dny se mi počůral třeba jen jednou. Takhle to bylo 14 dní. Pak se naučil že si musí říkat. Teď se počůrá už jen občas, když si hraje, nebo když nejsem v dosahu, má totiž problém se svlékáním, neumí to tak rychle.
Začali jsme odplenkování trénovat, když jsme byli týden doma sami, bez návštěv, pořád jsem se ho ptala a nebo jsem ho posílala na nočník, když si dlouho neřekl sám. Teď má plínu jen na spaní, s tím, že jí má stejně po noci většinou suchou a občas i po odpoledním spaní, když zrovna nemá talíř polévky, to ještě nemáme vychytané… Nejlepší je, že si pravidelně začně říkat, když jsme v půlce nákupu…ze začátku jsem lítala jako blesk z krámu, ale teď už mu vysvětlím, že musí vydržet a vydrží:-)
Tak hodně štěstí, určitě Vám to půjde taky, hlavně to nevzdávat, nevracet se k plínám a příliš nepeskovat kvůli počůraným teplákům, když se nedaří…:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.13 22:05

Ahoj Billi, malá má 18m a zkoušíme odplenkovat po dvou dnech, úspěch nic moc. Jen ráno si řekla a skutečně se ji podařilo vyčurat. Jinak čurá a kaká, kde se jí zlíbí. Co jsou to prosím za samolepky, co se zbarví po vyčůrání?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.13 22:08

Tak ja zatim nemam v umyslu prestat, protoze ji prevlikam zatim tak trikrat denne coz neni tak hrozny. A hlavne obleceni mame spoustu tak to neresim. A prave ze si myslim, ze oa moc dobre vi co se po ni chce, protoze normalne na nocnik chodila a z 90 procent se do nej vzdy vycurala. Byla naucena proste rano nanocnik a nez se jde ven tak na nocnik, kdyz se prislo z venku nez sla spat po spani. Proste pri kazdym prebalovani si sedla a vetsinou se povedlo. A ukoly typu podej toto a odnes tohle tomu a tam tak to bezproblemu dela, takze to snad bude v pohode:-) Akorat teda ze by se sama umela svleknout to fakt jeste neumi, takze musim svlekat ja.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26376
13.7.13 22:10

@maneta568 chce to čas, dva dna jsou krátká doba. Hlavně si musí uvědomit, na co je nočník. Jinak samolepky jsou toto . Je černá a reaguje na teplo - moč. To se objeví obrázek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.13 22:13

Díky moc, vyzkoušíme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Wecernice2
13.7.13 22:20

Já se vetřu s dotazem na Vás zkušené. Syn má 19měs. plenu nosit nechce, když se počůrá hlásí že čural, nebo ve chvílí kdy začne volá že čůrá. Problém je v tom, že si zaboha nesedne na WC(s adaptérem) a ani na nočník. Nepomáhají knížky, hračky nic. Dokonce si k němu asi vypěstoval solidní „odpor“ :jazyk: Posazuje na něj panenky, ale jeho by to té dupy snad užral.. :cert:

Příspěvek upraven 13.07.13 v 22:31

• Nahlásit
  • Citovat
26376
13.7.13 22:26

@Wecernice2 co zkusit naučit čurat ve stoje nebo posazovat obráceně (dělá moje dítě, chce se držet), koupit jiný nočník (máme celkem 5 nočníků :roll: - 2 u babiček, teď už bere všechny, ale začínal na jednom), koupit jinou redukci na záchod, motivovat sladkostí (v okolí to funguje na většinu dětí) a nebo prachsprostě vyhrožovat (chceš plínu? ne? tak musíš na nočník - u nás zabírá hodně dobře), nebo mě ještě napadá sehnat kamaráda, co to ukáže :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Wecernice2
13.7.13 22:35
@Billi píše:
@Wecernice2 co zkusit naučit čurat ve stoje nebo posazovat obráceně (dělá moje dítě, chce se držet), koupit jiný nočník (máme celkem 5 nočníků :roll: - 2 u babiček, teď už bere všechny, ale začínal na jednom), koupit jinou redukci na záchod, motivovat sladkostí (v okolí to funguje na většinu dětí) a nebo prachsprostě vyhrožovat (chceš plínu? ne? tak musíš na nočník - u nás zabírá hodně dobře), nebo mě ještě napadá sehnat kamaráda, co to ukáže :think:.

Chlap ho doma bere na záchod pořád. Ukazuje mu jak na to, párkrát ho zkusil vzít taky ať se postaví a vyčůrá, ale byl z toho záchvat vzteku na hodinu a on když se teda vztekne tak zvrací.. Tak jako bere to vztekání poctivě :nevim: Jinak zkusím ty kokina. Příkaz nezabírá.. ale na koko taky nevím. Zdá se mi takový neúplatný:) Jen by mě zajímalo, pouštěla by jste se do toho za takové situace nebo počkala? Momentů kdy dítě běhalo doma naholo a a po chvíli podezřelého ticha jsem ho načapala jak „mačká“ v dlaních bobek už bylo nespočet :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
26376
13.7.13 22:43

@Wecernice2 nepouštěla. My začali až v době, kdy přesně věděl, co po něm chceme a chtěl sedět na nočníku/redukci. V době, kdy nechtěl, tak jsem mu to nabízela, ale nehrotila. Může se to změnit ze dne na den. U nás v 17 měsících ještě problém a za 2 měsíce byl už bez plen. Případně bych mu dala aspoň gatě a v případě nehody hned převlékla - bez výčitek, jen s komentářem, že to patří do záchoda. Ono to je nepříjemné. Četla jsem tu i radu, že když to dítě udělá na zem/do plíny, tak pak hodit bobek do nočníku, aby vidělo, kam patří. My po nehodě posazujeme na nočník, aby si to uvědomil.
Jinak u nás na čurání ve stoje taky nezabral tatínek, ale sedmiletý soused, co si k nám chodí s malým hrát. Ukazoval mu venku, jak je fajn očurávat kytičky a prcek se na to chytil… Sice ho to pak přešlo, ale naučil se čurat na povel :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
13.7.13 22:51

Naši malou 19 měsíců jsem se rozhodla odplenkovat před 3 týdny. Už předtím jí to jakš takš šlo a tak jsem vzala plenku. Po týdnu chodila pěkně s minimem nehod. Teď ale 3 dny vůbec neříká a zase se začala počůrávat, ale zatím to nevzdávám a budu bojovat dál… Nehody jsou v tomto věku asi normální.. kdo do toho jde, s tím musí počítat a časem jich jistě bude méně a méně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Wecernice2
13.7.13 22:52

@Billi
Děkuji za rady. Právě my s mužem to nehrotíme, ale když se za den sejde více poznámek „starších žen“ s podivem že v roce a půl má plínu tak se večer zamyslíme jestli teda neděláme něco špatně :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama