Nočník nebo záchod?

Anonymni
23.1.09 20:03

Nočník nebo záchod?

Ahojky,

chtěla jsem se zeptat, zda je podle Vás lepší učit dítě na nočník nebo přejít rovnou na záchod? Mám 18 měsíční dcerku, a myslím že je načase začít jí pomalu učit.Děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18639
23.1.09 20:06

abys pak nebyla zklamaná, protože v 18m, ještě asi na čase nebude… Ale já jsem pro nočníček, protože ten můžeš dát dítěti na oči, kdežto, záchod je pro děti ta zavřená místnost v bytě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.1.09 20:12

lacenko,děkuji za odpověd, ale zas si myslím, že když vidí že chodíme vykonávat svoji potřebu do oné místnosti, bude chtít tam chodit taky, nevidí nás že čůráme do nočníčku..a můžu se zeptat jaký nočník máte? Koupila jsem už dřív nějaký levnější nočník, ale ted vidím,že je asi malý, malá má otlačenou prdelku

• Nahlásit
  • Citovat
2047
23.1.09 21:12

Ahoj, mám nočník od chiicca. Je fajn v tom, že je vysoký, takže děti mi nenačůraly kolem. Myslela jsem, že to jen u kluků, ale omyl. I u holčiček je to běžné. Kamarádka dávala holčinu na záchod, já dávala na nočník. Vyjde to asi na stejně. Záchod je pohodlnější, že to hned spláchneš. Ale třeba na kakání je lepší nočník, protože mají děti nožičky na zemi a jde jim to líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5527
23.1.09 21:58
lacenka píše:
abys pak nebyla zklamaná, protože v 18m, ještě asi na čase nebude…

Moje maminka se vždycky chlubila tím, jaké jsem byla šikovné dítě a od 12. měsíce jsem neměla plínky a chodila jsem pěkně na nočník, takže proč ne v 18 měsících :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.1.09 22:08

Znám děti, co seděly na nočníku a konaly potřebu už v 10ti měsících a dnes je jim 6 let a nemají z toho újmu.Druhá kamarádka má holčičku šikovnou výřečnou tříletou, kterou u nás na návštěvě při oslavě dětských narozenin položila na koberec a začala v leže přebalovat, včetně mazání zadečku, no všichni jsme koukali a podle mého názoru jsem spíš pro ten první (10ti měsíční) případ.

• Nahlásit
  • Citovat
354
23.1.09 23:11

Myslím, že každé dítě je jiné a maminka musí vysledovat, co je pro něj nejlepší. Naši starší dcerku jsme dávali na nočník od 9 měsíců, kdy začala sedět. Byla přesná jako hodinky - kakala po jídle a čurala po jídle a po spaní. Takže jsme ji dávali na nočník v těchto chvílích plus vždy před spaním, to se většinou taky vyčurala. Plínku měla jako jistotu, ale většinou jsme ji večer vyhazovali suchou a „rozlámanou“ od toho věčného sundavání a nandavání. Úplně bez plínek byla od 20měsíců, kdy už si s jistotou „řekla“ sama. Na to, jaké je to dodnes jinak vzpurné a neposedné kvítko, byla v tomto ohledu neuvěřitelně trpělivá a vstřícná. U mladšího syna (nyní 15měsíců) jsme se pokoušeli o totéž, ale zatím jsme každý pokus o posazení na nočník ihned ukončili, protože se neuvěřitelně brání. Zkoušíme to přibližně každých 14dní. Přitom nám syn už asi 3měsíce hlásí, že kaká a stejně tak oznamuje, když je někdo z nás na záchodě. Problém je v tom, že kaká nepravidelně a na nočník se ani nepo:,–(í, natož aby tam chvilku seděl. Myslím, že s dcerkou jsme prostě měli štěstí a se synkem si asi holt ještě počkáme, ale hlavu si s tím fakt nedělám, jednou to prostě přijde. Myslím, že při rozhodování jestli nočník nebo záchod hraje roli i věk a velikost dítěte a hlavně, jestli to má hotové šup šup nebo si tam (a tím pádem i doprovod) chvíli posedí :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1652
24.1.09 08:08

Anonymní,

já bych to viděla nejdřív zkusit na nočník a kombinovat ze záchodem (kupte nějaké pěkné prkýnko, nalepte samolepky co si malá vybere apod.) není co na tom vymýšlet…hlavně malou do ničeho netlačte v 18m nemusí být ještě připravená..chce to trpělivost, hodně trpělivosti…

taky jsme kombinovali, holky se ze začátku necítily na záchodě jisté neb je velký a trochu se ho bály, takže nočník hodně pomohl až povyrostly získaly jistotu tak chodily jak na záchod tak na nočník co bylo po ruce, nejmladší teď to samé…

držím palce

Zdenik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
24.1.09 08:31

Taky jsem začla malého učit na nočník v 18m, ale to hlavně proto že jsem zneužila parné léto které je pro holoprďku ideální :D.
Nočník je třeba vybrat takový, aby to měl z předu dostatečně vysoký … myslím že i pro holčičky to je lepší. Původně jsem měla nočník jako žábu, ale při prvních použitích jsem zjistila že je moooc čirokej a malému se na něj špatně „nasedá“.Takže jsem koupila nový, Klasický nočník.(dokonce má vzadu „držátko“ a pokličku :D. Ten vyhovoval …
Ale myslím že od každého nočníku bude mít dítko kolo na zadničce ;) po delším sezení .D.
Jinak nočník jsme vzali docela hopem, Jára pak začal chtít sám na záchod, takže jsme mu pořídili stupínek a chodí si na záchod čurat jako velkej chlap ;).

• Nahlásit
  • Citovat
6512
24.1.09 08:57

Ja pry nesnasela plenky a vyzadovala jsem nocnik od doby, co jsem zacala sedet - zadnou ujmu to na me myslim nenechalo…
Ale na druhou stranu dcera ma z nocniku des 8O , ja to fakt nechapu, nikdy jsem ji nenutila, to dite vsemu rozumi - Rekne mi: „Libi nocnicek, kakat.“ Ale jak ji chci po:,–(it, uplna hruza :nevim: Uz jsem ji teda zkousela posazovat driv (cca od 14 mes.), ale vetsinou bez vysledku.. Pak jsme se prestehovali k nasim a protoze potrebuju casto hlidani kvuli skole, tak jsme uceni na nocnicek prerusili, pac nasim se nechtelo ji posazovat, ach jo.
A taky mozna bude problem v tom, ze mala potrebuje kakat v podrepu (nozickama si tlaci na brisko) a na nocnicku, natoz na vecku to jaksi nejde.
Holky me sice utesuji, ze s plinama do skoly nepujde :lol: , ale prece :nevim: ja to nechapu, co ma to dite za problem?!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2580
24.1.09 20:27

Nočník nebo záchod?

Ahoj,
já nevím, každé dítě je originál a co zabere u jednoho nemusí zabrat u druhého.
Náš syn začal chodit na nočník v 17 měsících a začala jsem tak, že když jsem mu napouštěla vaničku, bylo tam teplpo, byl svlečenej, tak jsem ho na nočník po:,–(ila a pak už ho chtěl sám. V noci byl bez plen ve 2 letech a to tak, že jednoho dne večer mi řekl:„neci pínu“ a bylo to.
U nás teda zabral nočník, na záchod se bál, ale třeba zrovna neteř chtěla na záchod jako máma s tátou. Myslím, že se to musí vyzkoušet.
Tak úspěšné zkoušení :)
Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
6.2.09 23:52

Ahojky. Naší holčičce je 15 měsíců a chodí kakat na záchod. Koupili jsme jí měkký nástavec. Cítí se asi víc jako my a je velmi hrdá, když si tam sedí. Chodí i na nočník, ale pouze když na záchodě sedí mamka, nebo taťka. To pak trůníme společně a nemá s tím problém. Záchod je fajn. Na cesty ale určitě nočník, takže aby byl prcek zvyklý na obojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
7.2.09 17:48

My s sebou brali všude, kam jsme jeli, prkýnko místo nočníku a taky to bylo ok, nikde jsme neměli problém, aby si dcerka došla na záchod, nočník jsme nepoužívali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
7.2.09 20:33

to prkýnko je fajn, skladnější, ale co se týče hygiečnosti a možnosti použití, tak se přikláním k nočníku. Naše Natulka se drží sem tam záchodu, nebo po něm šmátrá a představa, že takhle osahává záchody všude možně, ta mě moc neláká a navíc ne vždy se záchod naskytne, kdežto nočník je možné použít téměř všude bez problémů :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
7.2.09 22:34

My máme prkýnko s držátky. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu