Nočník - nechce a nechce

936
8.8.06 15:47

Nočník - nechce a nechce

Prosím nemá někdo zkušenosti z učením dítěte na nočník? Malé budou za 2 měsíce dva roky a vůbec nechce sedět na nočníku. Dokonce si zdělá plenku a jde se vyčůrat na sedačku než na nočník. Venku když chodí bez plenek tak má furt počurané boty a kaká taky kde chce bez toho aniž by řekla. Ráno když ji nechám na nočníku tak se nevyčurá až do plenky a kdybych ji nechala na volno tak je počurané o pokaděné snad uplně všechno. Děkuji za rady :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2133
8.8.06 16:06

Saal,
no a nezkousela ses normalne treba na mesic vratit komplet k plinkam? A pak to vyzkouset znova? Asi na to dcera proste jeste nema…
Nas Ondra ve 22. mesicich nic - vyzkouseno, absolutni fiasko, za dva mesice znova - a byl bez plinek behem tri dnu…
Ona ti do toho doroste a z veku si nic nedelej, kazdy to ma proste jinak. Ja bych nic nehrotila, vratila pliny, kdyby si rekla, tak ji nech vycurat bez (ale po dohode, ze jen na nocnik nebo na travicku nebo tak) a zkusila bych to fakt zas az za par tydnu.
Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
728
8.8.06 16:31

Ahoj já mám taky zkušenosti vrátit se k plínám chce to čas když budeš nutit právě to neudělá.Malá taky nechtěla a sama začala ve dvou a pul letech nech to na něm.Až dozraje sám bude chtít na nočník.
Kamarádka má 2a třičtvtě ročního kluka a ten začal taky až minulý týden uplně sám.Nelámej to přes koleno.Barča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1083
8.8.06 19:19

Saal, vůbec to neřeš a dej malé s klidem zase plenku. Rozhodně to není tragédie, že nechce používat nočník, vždyť má ještě spoustu času :wink:
Já dcerku nikdy na nočník nenutila, nechávala jsem ji ať se na něj zvyká a doteďka na nočník nesedne. Chodí radši na záchod. A to ještě ve dvou letech měla plenku od rána do noci. A najednou, skoro ze dne na den, si začala říkat.
Takže ono to jednou přijde, vydržať :D

Dana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.9.06 22:50

Ahoj Saal21,
tak u nás je to úplně stejné …
Malá má v říjnu 2 a stále mám pocit, že nechápe nic a čůrá všude možně, jen ne do nočníku. S tím přerušením veškerých čuracích aktivit(pouze plínky) to zkouším pořád dokola. A nic se neděje …
Poraďte, prosím .....
Pa Petka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
6.9.06 13:41

Vykašli se na učení, dávej jí dál plenky. Zapomenete obě na stres kolem a za 2 měsíce to zkus znovu. My to zkusily kolem 21m, dcera to nezvládala 100% a nechtěla jsem jí stresovat, pak jsme to zkusila 2-3 týdny před druhými narozeninami a byla bez plen od té chvíle, kdy jsem tu poslední sundala. Běhala mi 3 dny nahatá = stíhala dobíhat. Pak jsem ji začala dávat kalhotky, to se parkrát počurala, protože si myslela, že má zas plenku, že je „prostě oblečená“, pak pochopila, že plenku fakt už nikdy nemá, když je vzhůru a přestala se na ni spoléhat. Od momentu, kdy jsem jí dala poslední plenu, jsem jí už ale nikdy žádnou nedala = ani do MHD, ani do auta. Takže se jí pak nemátlo, kdy může a kdy ne… prostě už nemá a vlastně hned pochopila, co se po ní chce a začala to brát vážně. V tom roce a třičtvrtě ji to prostě nebavilo, tak se na to po pár dnech zas vybodla… Ve dvou už v pohodě.

Ale kolem nás je tolik dětí, které to řeší o půl roku déle než vy, tak proč to hrotit?

Klid tobě i dceři přeje

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102
12.9.06 23:03

Ahoj,
souhlasím s ostatníma. Babičky už zvonily na poplach, že náš malý po 2 letech ještě čurá do plinky, ale já jsem si stála na svém. Znám případy, kdy se půlroční dítě nutilo na hrnec a ještě ve 3 letech bylo zaseklé a prostě nechtělo. Jakmile začal náš malý být „alergický na hrneček“ tzn. že bojkotoval jakýkoliv náš pokus ho na něj u:,–(it, přestali jsme a nočníček letěl do spíže. Za dva měsíce ho hrozně zaujalo, jak čurá tatínek ke stromu a chtěl to zkusit. Od té doby už nechce jinak. Chvíli byl ještě problém nekakat do kalhotek, ale po tom, co mu 4letá neteř ukázala, jak ona kaká ke stromečku, tak už to šlo. Prostě jsem přesvědčená, že každé dítě je na tom jinak a VŠECHNO CHCE SVŮJ ČAS. Hodně zdaru s čůráním!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1509
4.8.18 16:09

Odmítá nočník

Obnovují téma, nechci zakládat nové když je tu toho dost :)
Holky já už se vzdávám. Mám holčičku Ariannku, za měsíc bude mít 3 roky :srdce:
Je šikovná, začíná konečně mluvit, je kamarádská (až moc :mrgreen: ) zvládá vše na svůj věk ale ........ Nočník. To je noční můra. Malá je tvrdohlavá a má své zvyky, musí mít plenu. Ale doslova. Zkouším ji sundávat ale potom nastene šílený histerický záchvat. Zkoušela jsem to i přesto že jí to přejde ale je schopna řvát celý den i noc :,( nejhorší je že musí mít triko, plenu, kraťasy a ponožky. Cokoliv ji sundám - histerický záchvat. Nevím si rady. Zkoušela jsem všechno, nočník, prkénko na WC, bez prkénka, dat plenu jen tak že sotva drží jenže jak vyžaduje kraťasy tak ji plena drží tak je vlastně spokojená. Když ji vykoupu okamžitě volá a začíná vyvádět že chce plenu. A to se jednu dobu odmítala bez pleny koupat :zed:
Rady na tohle asi nebudou jen jsem už asi potřebovala někomu napsat :kytka: tak se nezlobte :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2956
4.8.18 16:17

@mayecka nenutit… u nás to pak přišlo ze dne na den měsíc po 3.narozeninach..... čím víc jsme nutili tím to bylo horší… a na noc je měla do 4let a co jako? 8) spokojena a my taky… kašli na ostatní a dej ji čas brzy dospěje neboj 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.8.18 16:23

@mayecka Známá naučila dítko na nočník tak, že ho dala na záchod a posílala ho tam s tátou. Táta seděl, dělal že něco dělá a dítko s pocitem, že je s tatínkem a taky sedí jako on na hajzlíku se to postupem času naučilo. I když trvalo, než něco opravdu dělalo a jen nečekalo, až bude táta hotov. :) Ale nedělalo před tím až takové obstrukce a byl na tátu hodně fixovaný, tak by Vám to asi bohužel nepomohlo. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18928
4.8.18 16:27
@mayecka píše:
Obnovují téma, nechci zakládat nové když je tu toho dost :)
Holky já už se vzdávám. Mám holčičku Ariannku, za měsíc bude mít 3 roky :srdce:
Je šikovná, začíná konečně mluvit, je kamarádská (až moc :mrgreen: ) zvládá vše na svůj věk ale ........ Nočník. To je noční můra. Malá je tvrdohlavá a má své zvyky, musí mít plenu. Ale doslova. Zkouším ji sundávat ale potom nastene šílený histerický záchvat. Zkoušela jsem to i přesto že jí to přejde ale je schopna řvát celý den i noc :,( nejhorší je že musí mít triko, plenu, kraťasy a ponožky. Cokoliv ji sundám - histerický záchvat. Nevím si rady. Zkoušela jsem všechno, nočník, prkénko na WC, bez prkénka, dat plenu jen tak že sotva drží jenže jak vyžaduje kraťasy tak ji plena drží tak je vlastně spokojená. Když ji vykoupu okamžitě volá a začíná vyvádět že chce plenu. A to se jednu dobu odmítala bez pleny koupat :zed:
Rady na tohle asi nebudou jen jsem už asi potřebovala někomu napsat :kytka: tak se nezlobte :kytka:

Vydrž. K maturitě s ní nepůjde. Ale ten tlak okolí, co? :roll:
Nechceš jí za odplenkování něco slíbit za odměnu? Hodně mluvit o tom, jaké to bude, až bude bez plen. Že bude nosit hezké spoďarky a bude moct splachovat WC. Synovi to taky trvalo a naučil se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.8.18 16:32
@Russet píše:
Vydrž. K maturitě s ní nepůjde. Ale ten tlak okolí, co? :roll:
Nechceš jí za odplenkování něco slíbit za odměnu? Hodně mluvit o tom, jaké to bude, až bude bez plen. Že bude nosit hezké spoďarky a bude moct splachovat WC. Synovi to taky trvalo a naučil se.

Nás synacek se naučil protože chtěl
Chodit do školky jako segry …řekli jsme mu až budeš chodit na zachodek, nemůžeš mít plenku - měsíc a byl bez ni :D

• Nahlásit
  • Citovat
18928
4.8.18 16:34
@Anonymní píše:
Nás synacek se naučil protože chtěl
Chodit do školky jako segry …řekli jsme mu až budeš chodit na zachodek, nemůžeš mít plenku - měsíc a byl bez ni :D

Ja to zkoušela všelijak a jednoho dne prostě na ten záchod šel :nevim: Nočník někdy chce teď, aby mu zahrál. Na ten u babi nesedl nikdy. V noci si sam řekl, že to vydrží. A vydržel. Byly mu už taky v té době tři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1509
4.8.18 16:42

Děkuji holky :hug: jste zlaté :hug: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2779
4.8.18 17:38

Ještě mě napadlo nějak ji pořádně namotivovat. Třeba nakoupit bílé spoďárky, fixky na textil a udělat si kreativní odpoledne s malováním, aby se jí opravdu líbily, protože si je pomalovala sama, ale samozřejmě nosit spoďárky vlastní výroby lze jen bez plenečky. Třeba by to byla pěkná motivace, pokud je holčička parádnice :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama