Nočník po stopadesáté

510
5.9.21 17:19

Nočník po stopadesáté

Ahoj holky,
poprosím Vás o radu či zkušenost…
Téma „nočník“ mám vcelku nastudované, ale…
Mám doma dceru, 16 měsíců. Plánovala jsem začít s nočníkem až k tomu druhému roku, v květnu, na jaře… Už jenom proto, že nám v zimě přibyde novorozenec a neumím si představit, jak bych to s kočárem a dcerkou v zimě řešila někde venku, kombinéza atd. atd.
JENŽE. Dcera zčistajasna, vůbec tedy nevím, kde k tomu přišla, asi v nějaké knížce, začala sedat na všechny možné nádoby, kýble apod., říkat ee, tlačit :-O Posazuje i panenku, plyšáky.. Co je to kadění ví, už to i hlásí, ale vždy s křížkem po funuse. Většinou se totiž vyprázdní během jídla. Ale to asi není podstatné.
Chtěla bych se zeptat, co teď? Dát tedy nočník, začít zkoušet? Bojím se, jak to pak zvládnu v té zimě, ale přijde mi, že plenku nosí spousta dětí i poté, co už kadí do nočníku a do ní jen třeba čůrá. Nebude z toho dítě zmatené, že doma má nočník a v terénu plínu? Nebude mi někde v poli v mrazu řvát, abych ho svlékla? Mám raději počkat?
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8352
5.9.21 17:22

Neee kdyz je takhle sikovna, necekala bych, jasala, chvalila, podstrkovala nocnik. Co bude pak, to se uvidi. Nestahuj kalhoty, brod je daleko :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1354
5.9.21 17:56

Jasný, dej nočník a zkoušejte. A otázka zimy - buď to do te doby natrénuje a vyčůrá se doma a pak 2 hodiny venku vydrží a nebo jí daš plínu. Já mělaa dceru v 18 měsících ze dne na den bez plíny lusknutím prstu kromě spaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
510
5.9.21 18:03

Děkuju, a jak jste začínaly? Např. 10 min. po každém jídle? Většinu kadí po jídle… Nechci ji tam zase nechat dlouho, a ani nevím, jestli by vydržela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1354
5.9.21 18:12
@Lojzísek píše:
Děkuju, a jak jste začínaly? Např. 10 min. po každém jídle? Většinu kadí po jídle… Nechci ji tam zase nechat dlouho, a ani nevím, jestli by vydržela.

Dcera začala chodit na nočník sama. Nijak jsem jí nevysazovala. Zezačátku okazovala na nočník nebo prišla za mnou, řekla mami a dotáhla mě k němu. Pak se naučila říkat čuru a ted ve 2 letech uz jen oznami, ze jde čuru nebo bobo, svlikne se a zavola na mě abych jí otřela :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
510
5.9.21 18:15
@fíkofka píše:
Dcera začala chodit na nočník sama. Nijak jsem jí nevysazovala. Zezačátku okazovala na nočník nebo prišla za mnou, řekla mami a dotáhla mě k němu. Pak se naučila říkat čuru a ted ve 2 letech uz jen oznami, ze jde čuru nebo bobo, svlikne se a zavola na mě abych jí otřela :lol:

Jenže ona hlásí a dožaduje se nočníku, když je po akci :D Musím tomu nějak předejít, aby zažila ten úspěch..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11113
5.9.21 19:08

Naše dcera tohle dělala asi půl roku, vidí to u staršího bráchy. Klaplo to ale až teď, přesně ve dvou letech. Nechala jsem ji 3 dny na zahradě bez kalhot, první den si čůrala po nohách, druhý den je rozkročila, třetí už odešla na stranu z místa, kde si hrála. A čtvrtý si doma zničehonic sedla na nočník, vyčůrala a od té doby téměř bez nehody chodí sama. Prostě pochopila, jak to správně funguje Syn mi sedal na nočník od roka, co se naučil chodit, ale nikdy nic neudělal. Pak přišel kolem 2.roku bojkot a s velkým úsilím, obrovskými nervy a spoustou mých slz se zvládnul odplenkovat až ve třech letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16127
5.9.21 19:36

Zajímavý, moje batole si taky rado seda na nočník a posazuje hracky, ale nemyslim, ze by ji to docvaklo. Kdyz jsem (pravda, o nekolik měsíců driv) potrebovala nabrat moč pro doktorku a chtela jsem to zkusit s nocnikem, hrdinne zadržovala nekolik hodin, nez jsem vymekla, dala plinu a ona to mohla pustit 🙈 Takze me ani nenapadlo ji cilene vysazovat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2828
5.9.21 19:56

Davala bych ji na nocnik, kdyz chce, zacina to zkousenim a zvykanim..my jsme davali pred spanim, po spani, rano sedela dlouho pri pohadce a kdyz neco vytvorila, tak to bylo mavani jak na prvniho maje…a zimu ted neres..dcera dlouho chodila doma na nocnik a venku plinku…taky se netesim na zimu, jak ji budu svlekat vrstvy…,ale pujde to :nevim: musi… a s novorozencem to bude fajn, ten bude spinkat v kocarku..nevudes nahanet dve deti :) holja je sikovna, to zvaldnete :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2296
5.9.21 20:27

Když jeví zájem sama, určitě ho využít. Ono to dost možná půjde rychle a do zimy budete v klidu. Dcera takhle taky začala sama, sice teda až v těch 2 letech, ale to je jedno. No v sobotu běhala venku nahota a curala ve stoje na trávu, vždy se zarazila, když začala, a sledovala to. V neděli už cíleně šla ke stromu a curala tam. Od pondělí plinku nedostala. A to jsme v to pondělí jeli MHD k lékaři, pak do obchodu… a pohoda, ani jedna nehoda. Jediný problém je teď ten, že si neumí sundat gate, takže si občas sedne na nočník oblečená nebo to nestihneme a cvrkne si, ale jinak pohoda. Synové se naučili na nočník sice driv, ale z mojí iniciativy a trvalo to mnoh dyl. Jeden pochopil až asi po 2 měsících, druhý tak po měsíci. A těch nehod venku… u malé se nehoda venku stala asi jen dvakrát a to ani jednou nebylo komplet pocurani, jen ucvrknuti… Takže já bych zájem dítěte rozhodně využila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
5.9.21 20:28

Já plánovala začít s nočníkem taky přes léto, jenže syn se v 17 měsících rozhodl, že plenku nechce a venku to bylo krapet peklo 😀 asi všichni víme, jak to bylo letos se sněhem, všude kupy, všichni navlečení a syn odmítal čůrat do plenky 😀 takže jsem ho venku musela rychle svlékat z kombinézy, pokud to nezvládl a načůral do plenky, nastal řev a muselo se domů na převlečení 😀 takže pokud dítě samo chce, rozhodně ho podpořte a venku se to dá vždycky nějak spytlíkovat :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
510
5.9.21 20:30
@Ba-stet píše:
Zajímavý, moje batole si taky rado seda na nočník a posazuje hracky, ale nemyslim, ze by ji to docvaklo. Kdyz jsem (pravda, o nekolik měsíců driv) potrebovala nabrat moč pro doktorku a chtela jsem to zkusit s nocnikem, hrdinne zadržovala nekolik hodin, nez jsem vymekla, dala plinu a ona to mohla pustit 🙈 Takze me ani nenapadlo ji cilene vysazovat :think:

Já bych to taky spíš považovala za hru, ale ona tam reálně tlačí až rudne, říká ee.. Tak si prostě říkám, že to je škoda nevyužít :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat