Nohy do x v 5 letech

228
19.4.20 23:27

Nohy do x v 5 letech

Nemáte s tímto problémem některá zkušenost? Cvičíme cviky na zpevnění břišních svalů, ale nevidím žádné zlepšení. Budu ráda za každou radu. U ortopeda jsem zatím nebyla. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3175
19.4.20 23:31

Ja mela jako dite strasny x-ky a s pubertou, jak mi vyrostla panev, se to samo pekne “srovnalo”

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1431
19.4.20 23:35

Dcera má také nohy (kolena) do X. U ortopeda jsme byly a napsal ji ortopedické vložky a má brát od podzimu do dubna Vitamín D. Uvidíme jestli to pomůže. :-) Dceři budou 3 roky. Ona ale ke všemu vtáčí špičky dovnitř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4276
19.4.20 23:37

Já to mám do dnes. Né nějak výrazně ale kolena mi jdou lehce do X. Měla jsem ortopedické vlozky do bot, vit D. A prd platný. Příčina byla to, že jsme za rok vyrostla o 13cm a tělo to nestíhalo. Tehdy mi bylo cca okolo 10-12ti let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3543
20.4.20 01:02

Jo taky mám xsovky, co si pamatuju, nikdo to neřešil… Že u holky jsou horší prý nohy do o… Máma mi tvrdila, že k tomu máme rodinný dispozice ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
21.4.20 09:10

Syn ma lehci hypotonii (snizene svalove napeti), pry jsou pak ploche nohy a do x typicke. Nicmene nosi ortopedicke vlozky (jen v backorach ve skole), plave, hraje fotbal. A hrozne rad lita venku bos. Ted na kontrole v osmi letech ortoped neveril svym ocim, jak se mu to srovnalo. Je pravda, ze driv to bylo patrne na pohled, ze ma nohy do x. Ted vypada standardne, nic vybocujiciho z davu. Vydrzte a sportujte, tihle prckove jsou hrozne tvarni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.20 11:53
@mktka80 píše:
Syn ma lehci hypotonii (snizene svalove napeti), pry jsou pak ploche nohy a do x typicke. Nicmene nosi ortopedicke vlozky (jen v backorach ve skole), plave, hraje fotbal. A hrozne rad lita venku bos. Ted na kontrole v osmi letech ortoped neveril svym ocim, jak se mu to srovnalo. Je pravda, ze driv to bylo patrne na pohled, ze ma nohy do x. Ted vypada standardne, nic vybocujiciho z davu. Vydrzte a sportujte, tihle prckove jsou hrozne tvarni.

Taky mám hypotonického, 4letého. Lítá, ale je trochu neobratnější nemotornější, než běžné dítě. Má i trochu kulatá záda kyfozu, nohy do X jen jednu nohu, prostě se mu vtáčí, jak nemá, takže to má asymetrické. Běžně si toho ale člověk nevšimne. Cvičíme denně cviky, nosí vložky do bot. Od jara do podzimu jízda na koni, to ale teď není. Taky jsem zvědava, jestli se mu to srovná.

• Citovat
  • Nahlásit
228
21.4.20 23:43

Moc děkuji za vase prispevky. Ja prave zastancem vlozek do bot, které dávají ortopedi skoro všem, nejsem. Byla jsem u zkušené fyzioterapeutky, která řikala, že nohy do x jsou z důvodu špatného celkového držení těla a z povolených břišních svalů. Takže cvičíme a doufam, že se to srovná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.20 00:06
@Ella123 píše:
Moc děkuji za vase prispevky. Ja prave zastancem vlozek do bot, které dávají ortopedi skoro všem, nejsem. Byla jsem u zkušené fyzioterapeutky, která řikala, že nohy do x jsou z důvodu špatného celkového držení těla a z povolených břišních svalů. Takže cvičíme a doufam, že se to srovná.

Já bych řekla, že je nejlepší kombinace vložek a cvičení, jinak měl prostě spadlou klenbu a držení noh to jen zhoršovalo. Ale asi je to od závažnosti vady, když nejsou bolesti, tak to není třeba řešit vložkama, třeba. Syna při chůzi třeba 1 km nohy dost bolely, s vložkama nebolí. Rád běhá po zahradě bos, tak aspoň něco přirozeného.
Jinak syn byl předčasně narozený, tak proto hypotonie a od toho se odvíjí skoro úplně všechno, mi přijde.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat