Normální ultrazvuk u doktora

31.3.16 11:32

Normální ultrazvuk u doktora

Dobrý den, chtela jsem se zeptat, zda doktor zjisti (aniž bych napr rekla, nebo zeptala), těhotenství? Normalne na uktrazvuku, kam se chodi napr s bolesti břicha? :) dekuji za odpoved!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12745
31.3.16 11:35

Od určitého tt ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5812
31.3.16 11:43

Tak asi záleží kde budou hledat… a jak je těhotenství staré…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tunrida
31.3.16 11:44

Zjistí no, ale ne hned na začátku. Už tady byla jedna taková, která doktora zkoušela, jestli to zjistí ve 4. týdnu - tak to opravdu nezjistí.

• Citovat
  • Nahlásit
25136
31.3.16 11:54
@Tunrida píše:
Zjistí no, ale ne hned na začátku. Už tady byla jedna taková, která doktora zkoušela, jestli to zjistí ve 4. týdnu - tak to opravdu nezjistí.

Když jsem čekala první, aktivně jsem naběhla na gyndu ihned po vynechání menstruace. Stěží začátek 5tt. Dr mi tehdy řekl, že zárodek samozřejmě nevidí, ale že je naskočená sliznice, což svědčí pro těhotenství (těžko říct, jak to rozeznal od sliznice chystající se menstruovat :think: ). Ale těhotná jsem fakt byla :think: Ale byl to gynekolog a byl ode mě upozorněn na příznaky poč. těhotenství :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26467
31.3.16 12:14

@Pavla1027297 Trochu nechápu dotaz. Pokud tě bude bolet břicho a pošlou tě za internistou, tak bude asi v první řadě řešit vnitřní orgány, maximálně se tě zeptá, zda by jsi nemohla být těhotná, ale na UTZ přes břicho to asi v prvních týdnech neuvidí.

Pokud půjdeš za gynekologem, že tě bolí břicho, tak udělá vaginální UTZ, zkoukne pohlavní orgány včetně dělohy a ten by tam něco vykoukat mohl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tunrida
31.3.16 12:44
@pe-terka píše:
Když jsem čekala první, aktivně jsem naběhla na gyndu ihned po vynechání menstruace. Stěží začátek 5tt. Dr mi tehdy řekl, že zárodek samozřejmě nevidí, ale že je naskočená sliznice, což svědčí pro těhotenství (těžko říct, jak to rozeznal od sliznice chystající se menstruovat :think: ). Ale těhotná jsem fakt byla :think: Ale byl to gynekolog a byl ode mě upozorněn na příznaky poč. těhotenství :lol:

To spíš asi právě kvůli těm příznakům :lol: Pamatuju, že jsem tady jednou zahlédla album, kde byla fotka z utz a tam napsáno, že to bylo nějak 4+něco a že prý bylo vidět i srdíčko. Ale jestli je to pravda. Jako při průměrných pravidelných cyklech na konci toho pátého týdne, šestý týden. Dřív tam nic být fakt nemusí.

• Citovat
  • Nahlásit
64733
31.3.16 18:45
@Pavla1027297 píše:
Dobrý den, chtela jsem se zeptat, zda doktor zjisti (aniž bych napr rekla, nebo zeptala), těhotenství? Normalne na uktrazvuku, kam se chodi napr s bolesti břicha? :) dekuji za odpoved!

záleží na stáří případného těhotenství.. u nás to viděl jasné - 8 tt, ale jindy hlásil zvětšenou sliznici - jestli nejsem těhotná se ptal, popř dle stavu čípku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.3.16 19:17

@martina.se @Tunrida @Svistice @pe-terka @Tunrida @Gosi @paola white no právě bolí mně už břicho cca 12 týdnů.. tak to už by poznali, i kdyby to nehledali, ne? A podle testu negat, ale nevěřim jim moc..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26467
31.3.16 19:23

@Pavla1027297 12. tyden by poznali, ale pokud je test negativním tak to těhotenství nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64733
31.3.16 19:46

@Pavla1027297 jo, to už by dávno věděli, už v těch 8 tt bylo jasné mimino, srdíčko atd.. :think: nemáš spíš cystu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tunrida
31.3.16 20:05

No jo, tak to už by poznal i slepej doktor. To bude příčina někde jinde. I ty nejnespolehlivější testy už by ti to ukázaly.

• Citovat
  • Nahlásit
31.3.16 21:09

@Tunrida @martina.se @Svistice když břicho zatáhnu, zatáhnu.. A když si na břicho zatlačím, tak těsně pod pupikem mam strasne tvrdý neco.. Je to velký cca 4-5 cm, a tvrdý fakt jak kamen.. Tak nevim, jestli to tam mají vsichni, nebo jak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64733
1.4.16 14:32

@Pavla1027297 tak zajdi k dr - obvoďákovi :nevim: nemáš spíš kýlu nebo tak něco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat