Těhotenství při studiu na VŠ

Epa
94
30.3.16 12:45

Těhotenství při studiu na VŠ

Ahoj :mavam: jsem čerstvě těhotná a mám před sebou poslední rok a čtvrt studia na VŠ, tak jsem se rozhodla tady založit skupinu, jestli se nás tady najde více takových, abychom mohly sdílet knowhow jak to zvládat. Vyměnit si informace, ohledně mateřské, rodičovské, popřípadě jiných příspěvků, co vše je třeba vyřídit a vyběhat jak na škole tak na úřadech a tak podobně.. :) Popřípadě jestli je tady nějaká čerstvá maminka vysokoškolačka, tak jestli by se nepodělila se svými zkušenostmi s již výše zmíněnými tématy..:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7385
30.3.16 12:50

S pupkem, za predpokladu, ze to pujde ok, tak je to v klidu, s miminem strasne, pokud nemas hlidani, s vetsim ditetem v celku to stejne, ale uz jsou i jesle… obehavat nic navic nemusis.. rodicak, pokud jsi nepracovala, tak na 4 roky, pokud otec pracuje, tak na nej… ve skole, pokud si prezencni si muzes nechat uznat dobu rodicovstvi… jinak nic extra…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
BQ
5849
30.3.16 12:54

Ahoj :) Já mám teď 8m prcka a studuju - jeden prezenční obor dokončuju, druhý mám kombinovaně a jsem v prváku. Co přesně tě zajímá? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2727
30.3.16 12:59

Ahoj. Mě připadlo těhotenství na poslední rok školy- ke státnicím jsem měla jít 14 dní před porodem-Nakonec jsem školu odložila a státnice a bc práci dodělávala v půl roce dcerky a upřímně nechápu jak jsem to zvládla. Hlídání nemám (pomáhal mi manžel) Malovala jsem si to růžově, ale dcerka mi v tu dobu vstávala 10×-12× za noc po dobu několika měsíců - jela jsem na rezervy a učila v každou chvíli, kdy jsem mohla dospávat probdělé noci. Samozřejmě, že to šlo- prostě muselo. Bude záležet, jaké budeš mít dítko. Třeba to bude úplně v pohodě. Třeba ale počítat, že dítko bude z těch náročnějších. Během dodělávání školy jsem ještě dělala doktorát- ten dělám pořád, i když teď stagnuji. Na doktorátu je to už v pohodě- nemusíš chodit na přednášky atd. Hodně taky záleží, jak složitou školu máš. Ale zas na druhou stranu- zvládnout se dá vše. Jen občas za cenu spánkové deprivace :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2727
30.3.16 13:01

Jinak ze srdce doporučuju závěrečnou práci z většiny napsat během těhotenství :) pak to bude o dost těžší i v rámci studia literatury v knihovnách atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Epa
94
30.3.16 13:12

@MarieOVMUC Děkuju :)) takže s tou rodičovskou je to stále stejné jako před třema rokama? respektive, žádný aktuální článek nejsem schopná dohledat, tak pokud máte nějaký užitečný odkaz budu ráda.. btw. když má manžel stálé zaměstnání, byť na pol. uvazek, ale socko, zdravko za něj zaměstnavatel platí, tak to taky půjde napsat tu rodičovskou na něj abychom to měli na 2 max. roky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Epa
94
30.3.16 13:14

@BQ No dobře ty! :potlesk: :palec: jak to zvládáš? :) a jak to máš s rodičovskou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2442
30.3.16 13:15

Já měsíc po porodu syna nastupovala do třetí ročníku bc. studia. S pomocí všech svatých, manžela a mojí babičky jsem ten rok zvládla na individuálu a se státnicemi v prvním termínu. Byl to ale šílenej mazec a znovu už bych do toho nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
30.3.16 13:15
@Epa píše:
@MarieOVMUC Děkuju :)) takže s tou rodičovskou je to stále stejné jako před třema rokama? respektive, žádný aktuální článek nejsem schopná dohledat, tak pokud máte nějaký užitečný odkaz budu ráda.. btw. když má manžel stálé zaměstnání, byť na pol. uvazek, ale socko, zdravko za něj zaměstnavatel platí, tak to taky půjde napsat tu rodičovskou na něj abychom to měli na 2 max. roky?

jo, ale 2 elete decko ti do skolky nevemou, s tim pocitej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
30.3.16 13:18

Jinak ja zacla na prezencnim, druhy rocnik jsem dkoncila a za dva dny po te porodila, musela jsem prerusit, protoze zadne hlidani jsem nemela, po nastupu do skoly jsem byla zas tehotna, tentokrat rizikove, takze prd a po dvouletem preruseni jsem tedka pred statnicema a je to k*urevsky mazec, hlavne, kdyz stale nemam zadne hlidani a jedno dite ma nestovice, takze i to druhe asi bude mit, takze tak 2 mesice budu doma… jako super… :zed: :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Epa
94
30.3.16 13:18

@forstella Díky :)) myslím, že to budu mít dost podobně..nechci protahovat déle než o jeden semestr, a termín mam na začátku listopadu, do té doby mam v plánu odedřít diplomku a dopředu se připravit na zimní semestr a vyběhat a domluvit individuál. Do vánoc se sžít s bejby a něco se ještě poučit, v lednu oběhat zkoušky no a pak finišovat diplomku přežít letní semestr a udělat státnice… :lol: :mrgreen: tak doufám, že si to nemaluju moc nereálně, ale zase si říkám, že když se chce tak to jde..:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Epa
94
30.3.16 13:21

@MarieOVMUC jo s tím počítám, i kvůli očkování, ale chtěla bych ideálně do dvou let druhé bejby..když už je člověk jednou v tom tak at si to odbudem najednou… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
731
30.3.16 13:22

Ještě počítej stim ze RP dostanete na dva roky tehdy ze partner má více než 11500,– mesicne. Psala jsi ze dela na poloviční tak aby se do toho vešel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Epa
94
30.3.16 13:24

@mission84 aha no tak to máme smůlu..vydělává hodně ale přiznáno má málo :roll: takže automaticky na 4 roky jo? no to je dobrý jouk..a jak to pak dělají když má matka po dvou letech další dítě, to dostává ještě dva roky RP na to první+ jde na další 4 roky s druhým?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2727
30.3.16 13:25

@Epa raději se připrav na nejhorší :D alespoň tě bude mít co příjemně překvapit. Já si to malovala v růžových barvách a pak brečela do polštáře únavou. Ale nechci děsit. Prostě malá byla náročné dítko a hlídání jsme neměli. Jesličky bych si neplánovala- žijeme ve velkém městě a školku tu nedostane ani polovina tříletých. Leda pak spoléhat na výdělek manžela a soukromé jesle- i když příchodem dětí se trochu otáčí priority :D viz má neschopnost pohnout s doktorátem :) Závěrečnou práci fakt zkus napsat teď, když ještě máš volný čas. Pak je to sakramentsky těžké, mnohdy nemožné :)

Příspěvek upraven 30.03.16 v 13:28

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama