Nošení roušek při návštěvě

Anonymní
29.4.20 16:31

Nošení roušek při návštěvě

Dobrý den, chci se zeptat… Jezdíte i přes Koronavirus k prarodičům? A nosíte popřípadě na návštěvě roušky nebo nenosite?
Nechci být nějaká striktní, ale jsem těhotná a manžel jezdí ke svým rodičům a jezdí tam jeho sestra a manželem a dětmi a všichni hned u branky sundavaji roušky. Ve městě odkud přijíždí jeho sestra s rodinou je docela dost potvrzených případu. Manžel se cítí dotčený, když jsem mu řekla, že se mi to teda ani trochu nelíbí. Přeci jen nerada se vystavuji zbytečnému riziku. Sama jsem téměř pořád opravdu doma.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9096
29.4.20 16:33

Nepsala si to tady už nedávno?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.4.20 16:34

@arinecka ne, teď poprvé.

• Nahlásit
  • Citovat
7633
29.4.20 16:35
@Anonymní píše:
Dobrý den, chci se zeptat… Jezdíte i přes Koronavirus k prarodičům? A nosíte popřípadě na návštěvě roušky nebo nenosite?
Nechci být nějaká striktní, ale jsem těhotná a manžel jezdí ke svým rodičům a jezdí tam jeho sestra a manželem a dětmi a všichni hned u branky sundavaji roušky. Ve městě odkud přijíždí jeho sestra s rodinou je docela dost potvrzených případu. Manžel se cítí dotčený, když jsem mu řekla, že se mi to teda ani trochu nelíbí. Přeci jen nerada se vystavuji zbytečnému riziku. Sama jsem téměř pořád opravdu doma.
:roll: trosku hystericka, ne? Za chvili budeme v rouskach i spat, podle tebe, ne? :roll:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2219
29.4.20 16:37

Tak to byste museli mít na návštěvě i rukvice ne? Protože když někdo nakažený sahne na vypínač na záchodě, tak ten po něm se nakazí. :nevim: Já je chápu, že roušky sundavají, už aby se nemuseli nosit, je to pěkný vopruz a moc nevěřím, že to skutečně tak zázračně pomáhá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9096
29.4.20 16:40
@Anonymní píše:
@arinecka ne, teď poprvé.

Aha, já jen, že dotaz mi přijde úplně stejný :mrgreen: Co se týká roušky, tak sundáváme. Být na návštěvě s rouškou, mi přijde na hlavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23919
29.4.20 16:41

Byli jsme u rodičů jednou, častěji to nejde. V místnosti jsme roušky měli, pak jsme šli radši na zahradu, tam jsme je shodili. Rodičům je 72 a 78. Vezl mě dospělý syn, který pracovně jedná se spoustou lidí, tak abychom je neohrozili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2455
29.4.20 16:42

Roušky nosíme jen na veřejných místech, doma, na návštěvě, venku, na zahradě, v přírodě a v práci je sundavám. Nemá to stejně žádný významný efekt. Takže příbuzné plně chápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22992
29.4.20 16:43

Takhle ze začátku jsem to držela fakt striktně, a tak jsem po návštěvách nechodila. Později (když to přestalo vypadat, že je do měsíce po všech), tak už sme trochu povolili, ale pokud už sme se sešli, tak venku, na zahradě, s rozestupem.
roušky sme teda sundavali (už jen proto, že sme kuřáci :D ).

Já osobně bych nebláznila. Pokud ta rodina není padlá na hlavu, tak v případě příznaků by se neslejzali (už jen kvůli prarodičům). A já ti nevim, no…chytit to můžeš kde všude možně…V práci, v MHD, v pracovním autě…to by ses fakt musela zakutat jak princezna ve věži, i s manželem, a stejně nebudeš mít jistotu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17031
29.4.20 16:46

Tak to asi nemá moc smysl na tu návštěvu chodit :lol: ano, roušky samozřejmě na návštěvě sundám. U rodičů, prarodičů, sourozenců, kamarádů,… Jestli jsi taková hysterka, tak se obal igelitem a seď doma. Hlavně neotravuj život druhým.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15452
29.4.20 16:46
@Anonymní píše:
Nechci být nějaká striktní, ale jsem těhotná a manžel jezdí ke svým rodičům a jezdí tam jeho sestra a manželem a dětmi a všichni hned u branky sundavaji roušky. Ve městě odkud přijíždí jeho sestra s rodinou je docela dost potvrzených případu. Manžel se cítí dotčený, když jsem mu řekla, že se mi to teda ani trochu nelíbí. Přeci jen nerada se vystavuji zbytečnému riziku. Sama jsem téměř pořád opravdu doma.

Ne, roušky už na návštěvě u prarodičů nenosíme - k tomu už nevidíme důvod.

Aktuálně už jediné omezení, které u nás z hlediska návštěv dodržujeme, je to, že se nestýkáme s částí naší rodiny, jejichž dítě dochází (a téměř po celou dobu krize docházelo) do MŠ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13840
29.4.20 16:48

My na návštěvy nejezdíme. Jen minulý víkend jsem byla na otočku u mých rodičů vyzvednout si pár věcí. Seděli jsme na zahradě, dále od sebe a já v roušce. Bydlíme v Praze a nehodlám své rodiče ohrozit. Já se ti teda nedivím, osobně mám k této nemoci dost respekt, ať už ze zdravotního pohledu, tak i logistického. Na tvém místě by se mi to nelíbilo také. Chápu, že jsou situace, kterým se člověk nevyhne, jako cesta do práce nebo nákup. Ale proč zvyšovat riziko nákazy zbytečnými návštěvami, kde se ještě hygienická opatření evidentně nedodržují…

Příspěvek upraven 29.04.20 v 16:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.4.20 16:49
@BohunkaP píše:
Ne, roušky už na návštěvě u prarodičů nenosíme - k tomu už nevidíme důvod.Aktuálně už jediné omezení, které u nás z hlediska návštěv dodržujeme, je to, že se nestýkáme s částí naší rodiny, jejichž dítě dochází (a téměř po celou dobu krize docházelo) do MŠ.

To chápu, nejsem hysterka, jen manžela sestra dělá právě v MŠ, tak mě zajímá názor jiných.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.4.20 16:52
@nozu
@nozu píše:
My na návštěvy nejezdíme. Jen minulý víkend jsem byla na otočku u mých rodičů vyzvednout si pár věcí. Seděli jsme na zahradě, dále od sebe a já v roušce. Bydlíme v Praze a nehodlám své rodiče ohrozit. Já se ti teda nedivím, osobně mám k této nemoci dost respekt, ať už ze zdravotního pohledu, tak i logistického. Na tvém místě by se mi to nelíbilo také. Chápu, že jsou situace, kterým se člověk nevyhne, jako cesta do rpáce nebo nákup. Ale proč zvyšovat riziko nákazy zbytečnými návštěvami, kde se ještě hygienická opatření evidentně nedodržují…

Nejsem hysterka, že bych jako manželovi nedoprala, aby tam nejel, ale jeho sestra dělá v MŠ a její manžel je policista, takže docela dvě rizikové skupiny a oni ještě když přijedou, tak si dávají pusu. Tak místo přijde divný v tyhle době a raději se chráním.

• Nahlásit
  • Citovat
2497
29.4.20 16:58

Máma je doktorka mi k ní jezdíme a u ní si sundaváme roušky, ale u mých prarodičů jsem ještě nebyla od vypuknutí epidemie…mají přes 80 a to opravdu riskovat nechci…

nadruhou stranu, už jsem seděla s těhotnou u jednoho stolu bez roušky a ta nevyšilovala…

o víkendu už se chystáme i za prvníma známýma s dětma, tam to určitě bude bez roušek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama