Nosítko značky babymoov

22.9.19 09:10

Nosítko značky babymoov

Ahoj. Od kamarádky jsem dostala nosítko značky babymoov. Někde jsem slyšela, že nositko neni ergonomické (i kdyz pisou ze je) a ze je špatné. Chtěla bych se zeptat zda s timto nositkem ma nekdo zkusenost? Mam 2,5 mesiciho chlapecka a ma 4,7 kg. Můžu ho do nositka dat? Nechci mu ublizit a znicit jeho telicko :) dekuju mockrat vsem za odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4608
22.9.19 09:16

@Happy1911 asi by to chtělo foto ale podle mě tohle jsou visistka a ne nosítka. Důležité je aby mělo miminko nožičky a zadeček v nositku do písmena W. To znamená že kolínka budou výš než zadeček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11571
22.9.19 09:24

Zkusenost nemam, ale podle obrazku na Googlu to idealni nevypada. Sice jsou na trhu i horsi, aspon ze ma nozicky na siroko, ale nevypadaji byt kolena vis nez zadecek. Zkus to, jak v tom bude „sedet.“ I Baby Bjorn o sobe tvrdi, ze je ergonomicke :nevim: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15335
22.9.19 09:37

@Happy1911 bohužel není vhodné :-(
přidej se do skupiny nosíme deti na FB, je tam celé album o přehledu nosítek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.9.19 10:46

A myslíte, že bych ho tam neměla davat vůbec? Treba na chvilku, kdyz pujdeme do většího obchodu a nechce se mi tam s kocarkem prekazet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48201
22.9.19 10:58

Hele, je to na tobě :nevim: Pro mě je 2,5měsíční miminko opravdu prcek, totálně nezpevněnej, já bych ho prostě takhle nasvislo nevěšela ani na chvilku. A to nosím dost, v šátku i ergonosítku, ale opravdu si to správné podsazení a kulatá zádíčka hlídám. I je to miminku mnohem pohodlnější. Ale jestli ty z toho nemáš blbej pocit a myslíš, že na chvilku to neuškodí… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15335
22.9.19 11:47
@Happy1911 píše:
A myslíte, že bych ho tam neměla davat vůbec? Treba na chvilku, kdyz pujdeme do většího obchodu a nechce se mi tam s kocarkem prekazet?

za mě nee :-(
seženeš levně i vhodné nosítko nebo šátek, který je vhodný od miminka…

Manduca
Šátek Little Frog

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.9.19 17:19

Děkuji :) uz mam objednanou manducu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.9.19 17:46
@Eliskaxox píše:
@Happy1911 asi by to chtělo foto ale podle mě tohle jsou visistka a ne nosítka. Důležité je aby mělo miminko nožičky a zadeček v nositku do písmena W. To znamená že kolínka budou výš než zadeček.

Tak jsem koupila nositko Manduca. Ale nevim zda tam mam prcka spravne :D delam podle navodu ale i tak bych se chtela zeptat vas. Posilam fotky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15335
24.9.19 17:53

@Happy1911 Vypada to moc dobre :palec: :srdce: tak hezke noseni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48201
24.9.19 20:08

Nemáš ho v té novovložce? Na tu bych se vykašlala a dole nějakým šátkem stáhla sed tak, aby byla látka od kolínka ke kolínku, v té novovložce ho pořádně nepodsadíš a nezakulatíš. Normálně je manduca pro větší děti, orientačně tak od 4 m (takže velmi rychle doroste), ale dá se to obejít právě tím stažením sedu na začátku. Taky bych ho celého posunula výš, abys mohla dát pusinku na hlavičku - bederák nemusí být na bedrech, obvykle výš, u takhle mrňavých dětí klidně v pase nebo až pod prsy. A zapla bych ten zip na zádovce, ať tam nemá tu hlavičku tak utopenou, horní hrana by měla končit někde pod ušima.
Ale jinak super, od Babymoovu ohromný pokrok :kytka:
Taky jsem své první dítko odnosila v manduce, tehdy nic moc jiného ergonomického nebylo a bylo to solidní nosítko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.9.19 09:42
@ugluk píše:
Nemáš ho v té novovložce? Na tu bych se vykašlala a dole nějakým šátkem stáhla sed tak, aby byla látka od kolínka ke kolínku, v té novovložce ho pořádně nepodsadíš a nezakulatíš. Normálně je manduca pro větší děti, orientačně tak od 4 m (takže velmi rychle doroste), ale dá se to obejít právě tím stažením sedu na začátku. Taky bych ho celého posunula výš, abys mohla dát pusinku na hlavičku - bederák nemusí být na bedrech, obvykle výš, u takhle mrňavých dětí klidně v pase nebo až pod prsy. A zapla bych ten zip na zádovce, ať tam nemá tu hlavičku tak utopenou, horní hrana by měla končit někde pod ušima.
Ale jinak super, od Babymoovu ohromný pokrok :kytka:
Taky jsem své první dítko odnosila v manduce, tehdy nic moc jiného ergonomického nebylo a bylo to solidní nosítko.

Právě ze nemam, kdyz jsem ho do ni zapla tak se mu to nelibilo. Nejak nechapu, jak myslite, abych ho stahla satkem :lol: :oops:
Jinak dekuju za radu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
773
25.9.19 09:46

S dovolením si počkám na odpověď ohledně stažení šátkem, předpokládám, že stažení bude znamenat jakoby zúžení té spodní části, aby nožičky více vykukovaly ven.. Mám na nošení připravenou úplně stejnou Manducu, tak si počkám na upřesnění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48201
25.9.19 09:53

@Happy1911 prostě vzít šátek, plínku, stuhu… a dole ji zavázat tak, aby se zúžila šířka sedu. To miminko má jakoby „sedět“ v té kapse přímo v látce, nožičky mají být od kolínek dolů venku a volně viset, kolínka mají být při pohledu do zrcadla výš než zadeček, takzvaná M pozice. Zádíčka pěkně zakulacená. To je právě rozdíl mezi ergonosítkem a babymoovem - miminko v něm nevisí, ale je pěkně podsazené a schoulené do klubíčka, nezatěžuje mu to páteř. Nejlépe podsadíš tak, že si dáš miminko jakoby kolmo zadečkem na sebe a pak ho nabalíš nahoru. Zkus pohledat nějaké obrázky nebo si najít na FB nosicí skupinu, kde určitě poradí. Časem, jak se bude zpevňovat, se bude narovnávat a koukat kolem sebe. Pěkné obrázky např. tady (gůglila jsem ergonomická poloha nošení): https://www.materstvi-srdcem.cz/noseni-deti/ 

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48201
25.9.19 09:53

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu