Nosní polypy

619
12.2.13 19:37

Nosní polypy

Nemáte prosím někdo zkušenosti s polypy? :,(
Měla jsem asi před dvěma měsíci rýmu a objevili mi i polypy v nose, dostala sem prendison a nějaký sprej s kortikoidy ale bohužel mi nějak uteklo že mám ten sprej používat prostě stále… já toho nechala současně s tím kdy jsem dobrala prendison a rýma mi přestala…ted mám rýmu znovu a polypy se mi prý výrazně zhoršili a musím brát opět prendison a tenhle sprej mám prý používat prostě stále… nemám to prý vysazovat… Máte někdo zkušenosti, jak často si stříkate do nosu když už nemáte žádně viditelné a citilné problemy… :?:

a brala jste některá z vás prendison? taky jste se po dobu užívání absolutně nevyspaly? já si prijdu jako zdrogovaná :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1243
1.2.14 23:21
@every.lee píše:
Nemáte prosím někdo zkušenosti s polypy? :,(
Měla jsem asi před dvěma měsíci rýmu a objevili mi i polypy v nose, dostala sem prendison a nějaký sprej s kortikoidy ale bohužel mi nějak uteklo že mám ten sprej používat prostě stále… já toho nechala současně s tím kdy jsem dobrala prendison a rýma mi přestala…ted mám rýmu znovu a polypy se mi prý výrazně zhoršili a musím brát opět prendison a tenhle sprej mám prý používat prostě stále… nemám to prý vysazovat… Máte někdo zkušenosti, jak často si stříkate do nosu když už nemáte žádně viditelné a citilné problemy… :?:a brala jste některá z vás prendison? taky jste se po dobu užívání absolutně nevyspaly? já si prijdu jako zdrogovaná :,(

Ahojky, ja mam taky polypy.Beru jen sprey do nosu, kortikoidy. Prednison mi nepredepsal, ale polypy mam pry hodne a taky vychylenou nosni prepazku.Pry asi budu muset na operaci.Chci se zeptat, jak si dopadla ty? Me uz dva mesice v kuse piska hrozne v uchu a hur na nej slysim. Nevim jestli to muze byt s polypy spojeny. K dr.jdu ted v unoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1243
1.2.14 23:24

Nema nekdo zkusenost, ze by bylo spojeny s polypy piskani v uchu a horsi slyseni? To piskani je strasny! dva mesice v kuse bez prestani :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
619
2.2.14 00:33

Ahojky, tak hele me se to pak zlepsilo - uz tak pul roku ten sprey nepouzivam pac nemam zadnej problem - jen pokud mam rymu a hodne smrkam, nebo bulim a pak smrkam a nebo ted v zime nekdy ze sucheho vzduchu z topeni se mi udelaji - jen ale v prave dirce - parkrat si strinky a jsem zase ok.
Takze to tak nejak necham plynout dale snad se to nijak nevyhroti :)

Jiank si dovedu predstavit ze z toho muzes mit piskani v usich a horsi sluch.
Ja kdyz mam nejakou super rymu tak se mi totalni uzavre nos - nemuzu ani polykat protoze proste tim tlakem nebo jak to popsat - nos je proste ucpanej a nejde nic, dychat, polykat, mluvit, zalehaji mi usi, mozna mi take piska… ja jen vim ze kdyz se mi to hodne rozjede tak i hrozne mluvim, a absolutne nemuzu spat protoze mam dojem ze se udusim - pplus chytim desny bolehlav - prijde mi ze mi pulka lebky expolduje. proste des.
Jinak k jakemu lekari chodis? tvemu obvodakovi? NA reseni polypu doporucuju ORL. A pokud ti piska v uchu a tak tak jdi proste ambulatne na orl a necekej az na termin v unoru. Mela by ti na to kouknout a poomoci :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1243
2.2.14 09:11
@every.lee píše:
Ahojky, tak hele me se to pak zlepsilo - uz tak pul roku ten sprey nepouzivam pac nemam zadnej problem - jen pokud mam rymu a hodne smrkam, nebo bulim a pak smrkam a nebo ted v zime nekdy ze sucheho vzduchu z topeni se mi udelaji - jen ale v prave dirce - parkrat si strinky a jsem zase ok.
Takze to tak nejak necham plynout dale snad se to nijak nevyhroti :)Jiank si dovedu predstavit ze z toho muzes mit piskani v usich a horsi sluch.
Ja kdyz mam nejakou super rymu tak se mi totalni uzavre nos - nemuzu ani polykat protoze proste tim tlakem nebo jak to popsat - nos je proste ucpanej a nejde nic, dychat, polykat, mluvit, zalehaji mi usi, mozna mi take piska… ja jen vim ze kdyz se mi to hodne rozjede tak i hrozne mluvim, a absolutne nemuzu spat protoze mam dojem ze se udusim - pplus chytim desny bolehlav - prijde mi ze mi pulka lebky expolduje. proste des.
Jinak k jakemu lekari chodis? tvemu obvodakovi? NA reseni polypu doporucuju ORL. A pokud ti piska v uchu a tak tak jdi proste ambulatne na orl a necekej az na termin v unoru. Mela by ti na to kouknout a poomoci :kytka:

Ja prave rymu nemam a piska furt :( je to sileny. Asi mas pravdu, zitra zavolam na ORL.Tak to resim uz dyl ale jsem na kontrolu objednana na unor.Uz mi z toho hrabe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
178
27.6.14 10:35

Ahoj holky. Mám polypy, sprej jsem nejdřv vysadila ale zlobí to znovu. Sprej nemám a za boha si nemůžu vzpomenout jak se ten sprej jmenuje :think: na netu to nemůžu najít :think: měl tvar do špičky s modrým vrškem :lol: kdyby náhodou něktrou z vás trklo, že jste ho brala, tak pisněte, děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3379
27.6.14 12:37

@snazilka11 Avamys nebo Amavys ted nevim :-). Ale je na predpis, obsahuje kortikoidy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
178
27.6.14 12:43

@Ainy to je ono :pankac: jo jo vím, že je na předpis…děkuji moc :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
413
19.11.14 10:33

Čeká mě kvůli polypum již druha operace hruza :-( bohužel se to vraci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
14.12.16 19:48

Ahoj holky!
Já se s polypy léčím už přes šest let, byla jsem dvakrát na operaci, ale pořád se mi vrací. V březnu mi je doktor odstranil laserem, od té doby se mi nevytvořili.
Takže jsem v srpnu poprvé po šesti letech mohla vysadit nosní sprey kortikoid na polypy. Řekl mi že zkusíme co to udělá.
Do listopadu to bylo v pohodě, polypy se nevytváří, nic mi nebylo. Ale v polovině listopadu, jsem začala mít potíže, pořád rýmu, špatně se mi dýchalo, nos mi bolel. Tak jsem šla na ORL zjistil mi obrovský zánět v nose, dostala jsem dvakrát antibiotika. Po jejich dobrání mám rýmu a potíže stále ale už je to trochu lepší. Minulí týden jsem byla na kontrole, nos se mu nelíbil, polypy tam sice nemám, ale sliznice nosu mám šíleně zduřelou a zhnisanou. Tak mi nasadil znovu sprey kortikoidy, aby se mi nezačali znovu vytvářet, musím říct že jak jsem je začala brát tak mám po problémech.
Spreye kortikoidy jsem brala tři druhy, vždy po roce mně je měnil- brala jsem Avamys, Nosanex, Mamox. Teď mi napsal Mamox.
Chci se zeptat je tu někdo z Děčína nebo Ústeckého kraje? Já bydlím v Děčíně a chodím k panu doktorovi Veselému. Je skvělý odborník, lékař a hodný člověk. Strašně mu důvěřuju.
Děkuji moc za odpověd. Ahoj Ilona.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama