Nová autosedačka pro 7 měsíční miminko

72
7.4.21 10:29

Nová autosedačka pro 7 měsíční miminko

Ahoj maminky, chceme malému už teď koupit novou autosedačku. Ve vajíčku je už strašně narvaný, ramínka má „vykloubené“ dopředu.. má teď 9200g, myslíte, že by tato byla vhodná? Píšou od 9kg ale zároveň od 9 měsíců.
https://www.mall.cz/…0-pure-black?…
Nechci nic urychlovat, ale jemu už je to opravdu nepohodlné a příští týden jedeme za rodinou 400km, tak nevím, jak by tu cestu ve vajíčku přečkal. :(
Moc děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
K92
871
7.4.21 10:34

Rozhodně ne. Tohle je velká hrůza. Ve vajíčku by mělo být dítě co nejdýl s pak by mělo jezdit ještě pár let v protisměru. Už samostatně sedí? Aby dítě mohlo di pokračovaci sedačky, mělo by aspoň 2 měsíce samostatně sedět. Pokud máš facebook, tak se zeptej ve skupině Děti v protisměru 🙂. V čem jezdí teď, že se už nevejde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2982
7.4.21 10:37

Určitě ne tu s pultíkem, tam se sesouvaj i děti co už stabilně sedí - tedy alespoň co jsem měla možnost vidět. My jsme měli Britax Römer King, ale až tak od roka.
Jinak tip - nemáte třeba ve vajíčku narvanou ještě novorozeneckou vložku? Já ji tam náhodou objevila v pěti měsících dcery :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3597
7.4.21 10:42

@VeeVeee co nejdéle by měl být v tom nejbezpečnějším, což je vajíčko, které je proti směru, 9kg není zase tak moc, máš vyndanou novorozeneckou vložku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
7.4.21 10:47

Syn sel do autosedacky kdyz mel 9,5 kila cca. Ale uz samostatne sedel.. jsou autosedacky ktere jdou i „podtrhnout“ takze nesedi uplne vzprimene. Zkuste se podivat na Reemy. Je cca za 5500 ale za nas super. :srdce:
PS: ve vajicku byl taky narvany, tak jsem koupila klasickou autosedacku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2828
7.4.21 10:51

@VeeVeee tohle jeste urcite neporizuj. Navic nekterym detem pultik nevyhovuje. Do 15mesicu, a idealne co nejdele, by melo dite jezdit v protismeru. My mame Romer Dualfix. Deti do ni sly v 8-10 mesicich a v protismeru byly do 3,5 let. Pak uz byla sedacka mala a koupila se posmerna. Takovyhle prcek nema jeste zpevnene svaly a v pripade prudsiho brzdeni nebo nehody potrebuje oporu pro hlavu a zada a to mu dopreje jen protismerna sedacka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
7.4.21 10:54

Vložku už jsme vytáhli a stejně je to tak tak. :think: Tuhle, akorát jiný typ, má bratranec na dceru, dá se na isofixu otočit do všech směrů, takže i do protisměru a je i polohovatelná.
Sám ještě nesedí, ale když je např v židličce, není opřený, prostě se co nejvíce vyrovná aby co nejvíce seděl. :lol: Takže když má před sebou něco a nemůže se dopředu překulit, tak sám sedí, bez opory vzadu, ale sám od sebe si ještě nesedne. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4268
7.4.21 11:00

Pominu vhodnost/nevhodnost pultíkovek, ale do pokračující autosedačky rozhodně až dítě, které minimálně dva měsíce samostatně sedí. Pokud je stávající vajíčko opravdu malé (čouhá hlava i při lepším podsazení) nebo úzké (i po vyndání vložek a lepším podsazení), určitě bych sedmiměsíční pořídila jiné vejce, určitě ne pokračovačku. Jsou na trhu vajíčka, která mohou vydržet klidně ještě rok a déle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2828
7.4.21 11:01

@VeeVeee takze sam nesedi. Ta sedacka se da otacet jen kvuli manipulaci, ne na jizdu. Jak bys pouzila pasy pri otoceni do protismeru? Navic to je kategorie 9-36 a v ni nikdy takovy prcek nebude dostatecne chraneny. Kup 0-18kg, to je ted nejlepsi volba. Pokud v ni vydrzi do 15kg, muzes pak poridit 15-36. V opacnem pripade je jeste vhodne koupit 9-18.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
7.4.21 11:02

Tak teď koukám, že do protisměru se dát nedá. :( Existuje vůbec takováto autosedačka, která se dá dát i do protisměru? Možná jsem ho špatně pochopila, když říkal, že je otáčivá na všechny strany. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4268
7.4.21 11:04
@VeeVeee píše:
Vložku už jsme vytáhli a stejně je to tak tak. :think: Tuhle, akorát jiný typ, má bratranec na dceru, dá se na isofixu otočit do všech směrů, takže i do protisměru a je i polohovatelná.
Sám ještě nesedí, ale když je např v židličce, není opřený, prostě se co nejvíce vyrovná aby co nejvíce seděl. :lol: Takže když má před sebou něco a nemůže se dopředu překulit, tak sám sedí, bez opory vzadu, ale sám od sebe si ještě nesedne. :D

Rozhodně ne pokračovačku pro dítě, které samostatně pevně nesedí, a už vůbec ne sedačku, kde není pevně připoutané pásy. Pro dítě, které se samostatně neposadí, by i v protisměru byla pultíkovka v případě nehody katastrofa. Kolik syn měří?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4268
7.4.21 11:08
@VeeVeee píše:
Tak teď koukám, že do protisměru se dát nedá. :( Existuje vůbec takováto autosedačka, která se dá dát i do protisměru? Možná jsem ho špatně pochopila, když říkal, že je otáčivá na všechny strany. :think:

Proč trváš na pultíku? Velké nesedící dítě není žádný extrém, jsou pro něj vhodné autosedačky. Pokud nemusíte řešit peníze, pro velké nesedící dítě je ideál takový Klippan Kiss2 Plus (pokračovačka s integrovaným vajíčkem). Napiš, kolik syn měří, jsem si totiž jistá, že pro něj ještě budou na trhu vhodná velká vajíčka, která vám ještě ten rok vydrží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1899
7.4.21 11:09

Ahoj, já jsem teď kupovala Joie Steadi 2020, je to takové jakoby velké vejce od narození do 18 kg a lze v nem vozit v protisměru teoreticky až do těch 18 kg právě.

Jako je to levnější kus, jednoduchá verze sedačky, už jsem to na malyho ponastavovala a pěkně mu to sedí. Má pět měsíců ale je takový větší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
7.4.21 11:11

@VeeVeee
My teď kupovali Joie i spin 360, je do 18 kg protismerna, dá se lehce polohovat a má docela velké množství různě odendavatelnych vložek, včetně novorozenecke.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2982
7.4.21 11:15

Ono jako dítě co samo nesedí nemá co dělat v židličce, to jen tak na okraj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat