Nová podlaha se vlní

112
15.7.21 15:20

Nová podlaha se vlní

Ahoj, jdu si k vám pro radu. Před měsícem jsem se přestěhovala do nového bytu asi po 3 týdnech jsem si všimla že se začla trochu vlnit podlaha u dveří, po pár dnech i v obýváku. Mám plovoučku všude jedním tahem. Zkoušela jsem místo zatížit, ale nepomohlo. Poradíte co se s tím dá dělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26642
15.7.21 15:25

Říct to majiteli nebo reklamovat u toho, kdo to dělal? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2576
15.7.21 15:27

Rozdělit ve dveřích nebo třeba u nějaké chodbičky přechodovými lištami.

Plovoučka se nesmí pokládat jednolitě do celého bytu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2636
15.7.21 15:30

Asi chybí dilatační spáry. My máme ještě od minulého majitele takhle blbě udělanou plovoučku (v kuse a nadoraz ke zdi) a stačí, když je trochu víc vlhko a máme tu vlny jak na moři :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2576
15.7.21 15:31

Toto je častá chyba pokládky. Plovoucí podlaha se totiž na podklad nelepí, nýbrž volně pokládá, takže potom může začít pracovat, když je v nějakém místě nepřiměřený tah/tlak. Což se stává, když se spoji bez přerušení napriklad ta chodbicka s pokojem. Kroutí se to, vrže…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
15.7.21 15:32
@Jahru píše:
Asi chybí dilatační spáry. My máme ještě od minulého majitele takhle blbě udělanou plovoučku (v kuse a nadoraz ke zdi) a stačí, když je trochu víc vlhko a máme tu vlny jak na moři :?

A zmizí to samo? Nebo co s tím děláte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1419
15.7.21 15:37

To vyreklamuj. Do nějaké samodomo opravy bych se nepouštěla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2576
15.7.21 15:43

A ještě do třetice, abych doplnila předchozí, takto znehodnocená podlaha se musí rozebrat a v přechodech místností zalištovat, samozřejmě s ponecháním dilatačních spár pod temi lištami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
15.7.21 15:58

Přechodové listy nejsou nutné. My nemáme žádnou přechodovou lištu ve dveřích a podlaha se nám nekroutí. Stačí nechat pár milimetrů od zdi, aby se měla podlaha kam hýbat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.7.21 16:09

Rwklamovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
15.7.21 16:18

Dobře, teď jsou majitele na dovolený, tak ja jim pak hned brnknu, ale představa že se bude předělávat celá podlaha mě děsí :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.7.21 16:19
@Sarinaa píše:
Dobře, teď jsou majitele na dovolený, tak ja jim pak hned brnknu, ale představa že se bude předělávat celá podlaha mě děsí :?

to by bylo celkem spatny..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.7.21 16:24

Řešila bych to reklamací, pokud by to uznali, pozvala bych si jinou podlahářsku firmu a nechala si od ní vypracovat posudek. Mám bohužel stejnou zkušenost se špatně položenou plovočkou a pán z firmy Podlahy Group nám vypracoval posudek v moc dobře poradil. Za zeptání nic nedáte. Přeji, ať vše dobře vyřešíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.7.21 16:25

Presne tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
46806
15.7.21 16:55
@tereia píše:
Přechodové listy nejsou nutné. My nemáme žádnou přechodovou lištu ve dveřích a podlaha se nám nekroutí. Stačí nechat pár milimetrů od zdi, aby se měla podlaha kam hýbat.

přesně tak :nevim: ke zdi jsme si davali klinky, aby byla mezera, máme v jednom tahu obývák a chodbu a nic se nekroutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat