Pokojíček pro mimčo a puberťačku

128
14.7.21 15:19

Pokojíček pro mimčo a puberťačku

Prosím o rady a inspirace. Zatím jen plánujeme do budoucna, snažíme se o mimčo a nevíme, jak to uděláme s dětským pokojem. Máme typickou panelákovou nudli 2,5×3,5. To by nebyl takový problém, inspirace je všude dost, ale přítel má ještě 12letou dceru, která nám 2× do měsíce jezdí na víkend. (Než se mimčo narodí, bude zase o rok starší a časem bude radši trávit víkendy s přáteli, přesto u nás aspoň první roky bude potřebovat ještě vlastní postel). Máte někdo něco podobného? Nebo malý pokojíček pro různě staré děti, pokojíček s postelí pro návštěvy v jednom atd… Budu vděčná za jakoukoliv radu nebo inspiraci, jak takto malý pokojíček zorganizovat pro děti s tak velkým věkovým rozdílem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1997
14.7.21 15:21

A jak velky mate byt? Mimco do loznice, pubertacce samostatny pokoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
14.7.21 15:29

3+1, ale místnosti moc velké nejsou, ložnice je průchozí na balkon a kamkoliv bych tam chtěla dát postýlku, tak „překážela“ v průchodu. Přítele dcera k nám teď jezdí 2× do měsíce, čím bude starší tím méně k nám bude chtít jezdit na celý víkend a už teď v pokojíčku jen spí, max. si přes den pustí nějaký film, jinak tam čas netráví, proto neuvažuju o variantě, že by měla vlastní pokoj, ale bude sdílený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
378
14.7.21 15:32

My s bratrem jsme u taťky taky nikdy neměli vlastní pokoj, sdíleli jsme jo ještě s mladší sestrou a dobrý, myslím že vlastní pokoj není potřeba :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21563
14.7.21 15:33
@Nikinkira píše:
3+1, ale místnosti moc velké nejsou, ložnice je průchozí na balkon a kamkoliv bych tam chtěla dát postýlku, tak „překážela“ v průchodu. Přítele dcera k nám teď jezdí 2× do měsíce, čím bude starší tím méně k nám bude chtít jezdit na celý víkend a už teď v pokojíčku jen spí, max. si přes den pustí nějaký film, jinak tam čas netráví, proto neuvažuju o variantě, že by měla vlastní pokoj, ale bude sdílený.

Ty počítáš s tím, že miminko bude od narození v pokojíku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
14.7.21 15:36

Mela jsem spolecny pokoj s bratrem, ktery je o 12 let mladsi…meli jsme velky pokoj rozdeleny skrini a v predsini jsem mela malinkatou pracovnicku - stul, pc, polstarky na zemi, kde jsem travila nejvic casu a bylo to uplne ok. Po maturite jsem se odstehovala. Kvuli diteti, ktere mam doma jednou za 14 dni na vikend bych loznice nevzdavala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1997
14.7.21 15:37

A mimino ji jako bude budit, kdyz u vas bude na vikend?
Ty cekas prvni dite, ze?
Jestli fakt cekas, ze pubertacka bude sdilet pokoj s miminem, tak jsi neskutecne naivni a postaras se o uplne zniceni vztahu mezi ni a otcem.
Udelej loznici v te kralikarne, jen postel a postylka a do loznice dejte docasne holku. Az bude mimino spat celou noc, tak to podle situace upravite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
570
14.7.21 15:44

Miminko bude od začátku ve svém pokoji? My jsme teda měli dceru u sebe až do 2 let. Teď už mají pokojíček (se synem od manžela 8 let, žije s námi) společný. Mají tam poschoďovku. Jinak pokud plánujete dát mimino do pokojíčku hned tak bych ho zařídila převážně pro mimino. Myslím že dcera nepotřebuje vlastní pokoj když je u vás 2× za měsíc. Navíc pochybuju že si hraje s hračkami takže nějaký stůl, počítač, skříňku na věci, poličku na knihy, samozřejmě postel…máme stejný pokojíček jako vy a dá se to opravdu vyřešit pěkně i v takové situaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
14.7.21 15:45

@VitaminC Nevidím důvod, proč bych pro oba nemohla mít jeden pokoj. Přítel se potřebuje taky vyspat do práce a to budeme doma jen ve třech, to může být malý v pokojíčku a já u něj nebo k němu v noci vstávat. Když jednou za 14 dnů přijede holka, tak si malýho vezmeme na víkend do ložnice.
Tuhle diskuzi jsem založila pro rady, jak takový pokojíček uspořádat vzhledově, jestli někdo něco podobného má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13790
14.7.21 15:46
@Nikinkira píše:

Chudák puberťáčka, bude v pokoji s miminem. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
14.7.21 15:46

Ja bych to zatím neřešila. U nás vždy spalo miminko i batole v ložnici, a přes den si hrálo, kde jsme byli my. Až povyroste, nebude mít první dcera o pokojíček třeba ani zájem. Skříň na hračky či oblečení, pripadne postel, se tam vždy nějak vejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
570
14.7.21 15:48

@Nikinkira

Hele a hlavně to kde bude mimino spát bych řešila až po porodu protože se taky může stát že prostě nebude chtít spát v postýlce, bude celou noc vzhůru, bude tě chtít u sebe, budeš kojit a věř mi že než vstanout 8× za noc tak si mimino raději vezmeš do postele abyste se nakonec vyspali všichni. :mrgreen: Znám plno matek které si mysleli jak naučí dítě spát od prvního dne v postýlce a ono houno, houno zlatá rybko. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2542
14.7.21 15:49

Pro slecnu bych mela v pokojicku postel s nejakym zavesem, aby alespon nekde mohla mit soukromi+skrinku a nejake policky, at si tam muze dat sve veci. Policky vysoko a skrinku na zamek, at ji tam mimco/batole nehrabe. Zbytek pokoje pro veci mimca. Miminko by mohlo spat s vami v posteli nebo v postylce u postele. To se vse utrepe po porodu. Existuji i male postylky s koleckami, ktere se daji stehovat po byte podle potreby. Daji se pujcit casto i v porodnici. Nejpraktictejsi je stejne mit mimico, co nejblize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
570
14.7.21 15:50

@topazio

A co tam ta 12/13 letá holka potřebuje v tom pokojíčku? Bude tam 2× měsíčně předpokládám na víkend. S hračkama si jisto jistě nehraje. Nepotřebuje milion kravin v poličkách. Mě teda ve 13 stačili kamarádi, venek, PC, knihy. Rozhodně jsem nepotřebovala celý pokoj zařízený jenom extra pro sebe. To mimino potřebuje mnohem více místa. Minimálně později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13790
14.7.21 15:53
@Le_lenaz píše:
@topazioA co tam ta 12/13 letá holka potřebuje v tom pokojíčku? Bude tam 2× měsíčně předpokládám na víkend. S hračkama si jisto jistě nehraje. Nepotřebuje milion kravin v poličkách. Mě teda ve 13 stačili kamarádi, venek, PC, knihy. Rozhodně jsem nepotřebovala celý pokoj zařízený jenom extra pro sebe. To mimino potřebuje mnohem více místa. Minimálně později.

Bude chtít třeba v noci spát.
A stále nebude venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat