Nová práce a dovolená - problém

Anonymní
27.7.19 18:02

Nová práce a dovolená - problém

Ahoj, mám docela problém… Rok dopředu mám zamluvenoi a zaplacenou docolenou- ne nejde o klasický dovolenkaretci :mrgreen: jde o sportovní.

Bohužel, co čert nechtěl, jsem na ÚP a asi snad jsem si našla práci, ale nástup mají v inzerátu 1.8… Prozatím mne kontaktoval jen manager z centra, že se mi ozve vedoucí jakmile dorazí z dovolené (čekám měsíc?), S ní snem tedy předběžně domluvená, že po neděli ní zavolá kdy se můžu zastavit…

A já nevím zda vůbec zkoušet a případně jak, že mám od 29.8-23.9 zamluvenou dovolenou. Ano, hodně mi na ní záleží, protože se na to rok těším…ale na druhé straně práce má přednost a samozřejmě poštou za zrušení by něco stal.

Zkušenosti? Rady?

Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3137
27.7.19 18:08

Hmm, pokud maji celozavodni dovolene a klasicky 20 dnu, tak te nejspis na 18 pracovnich dnu ve zkusebce ani nebudou moct pustit… tak jako tak se ve zkusebce malokdy dovolenkuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
267
27.7.19 18:09

Normalne pri pohovoru reknete, ze mate zaplacenou dovolenou. Bude-li to problem, reknou vam to a vy se rozhodnete, co uprednostnite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2852
27.7.19 18:13

Hele já to jednou takhle na férovku řekla už v druhém kole a vzali mě i tak a dali mi pak neplacené volno :-) ano byl to teda jen týden, ale pokud tě fakt budou chtít, tak byste se mohli dohodnout ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.19 18:14

Nevím jak to mají, ale pochybuji o nějaké celozávodní. Jedná se o obchod, který na otevřeno od pondělí do neděle, turnajové služby 9-21 hodin…

Samozřejmě, že to při pohovoru řeknu, ale nemohu odmítnout jak kvůli tomu, že práci potřebují, tak i kvůli doporučené z úřadu. Ač práci jsem našla sama a řekla o ní na ÚP :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
2852
27.7.19 18:19
@Anonymní píše:
Nevím jak to mají, ale pochybuji o nějaké celozávodní. Jedná se o obchod, který na otevřeno od pondělí do neděle, turnajové služby 9-21 hodin…Samozřejmě, že to při pohovoru řeknu, ale nemohu odmítnout jak kvůli tomu, že práci potřebují, tak i kvůli doporučené z úřadu. Ač práci jsem našla sama a řekla o ní na ÚP :mrgreen:

tak na UP můžeš přinest papír že si byla na pohovoru a nevzali tě… měsíc je dlouhá doba, na druhou stranu pokud pracujete na směny mohla by sis část dovolené napracovat před odjezdem :-) a něco pak po příjezdu… ale to už je na Vaší domluvě no ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15533
27.7.19 18:27

Také jsem to tak měla - na rovinu jsem na pohovoru rekla, ze o práci stojím, ale potřebuji tři týdny volna asi týden po nástupu. A nebyl problém. Je to o domluvě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3137
27.7.19 18:27
@Anonymní píše:
Nevím jak to mají, ale pochybuji o nějaké celozávodní. Jedná se o obchod, který na otevřeno od pondělí do neděle, turnajové služby 9-21 hodin…Samozřejmě, že to při pohovoru řeknu, ale nemohu odmítnout jak kvůli tomu, že práci potřebují, tak i kvůli doporučené z úřadu. Ač práci jsem našla sama a řekla o ní na ÚP :mrgreen:

Jo, tam to bude asi jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7692
27.7.19 18:33

Záleží na zaměstnavateli. Kolegyně také při nástupu měla již koupenou dovolenou. Při pohovoru vše řekla, stejně ji přijali a dostala neplacené volno ve zkušebce. Někomu to samozřejmě může vadit a být důvodem pro nepřijetí, otázkou je, zda bys vůbec chtěla pro někoho takového pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14112
27.7.19 18:49

My když přijímáme lidi v létě, tak také není problém domluvit se na volnu ve zkušební době. Ať už by se jednalo o klasickou dovolenou nebo neplacené volno. Samozřejmě se o ten čas prodlužuje zkušební doba. Zakladatelko, vůbec se toho neboj a na pohovoru se s nimi fomluv. Určitě se schůdné řešení najde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2032
27.7.19 19:02

Přesně jak někdo psal výše, normálně řekněte, že dovolenou máte zaplacenou a nějak se domluvíte. Mě se to stalo takhle dvakrát a nikdy nebyl problém, prostě jsem jela, ive zkusebce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
427
27.7.19 20:29

Taky jsem to tak měla, nečekaně jsme měnila práci, kde v té předchozí jsme měla domluvené neplacené volno, jenže jsme pak odešla a na měsíc a půl, letenky dopředu, itinerář cesty hotov, kamarádka měla vše též domluvené a nebyla zvykla cestovat takto jako batůžkář sama po Jižní Americe, tak jsme šla na pohovor a narovinu to řekla, vůbec jsme nepočítala, že by mi po 2 a půl měsících dali měsíc a půl neplaceného volna..a dali, takže rozhodně to zkus, promysli si, co je ti bližší, kdyby řekli ne a uvidíš, držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14923
28.7.19 19:04
@Anonymní píše:
Ač práci jsem našla sama a řekla o ní na ÚP :mrgreen:

A proč jsi to tam říkala? Nebyl rozumný důvod. Rozumné je se v takovém případě z ÚP odhlásit, až je noha v nohávě. Když padne práce, která není na doporučení ÚP, tak to není zákonný důvod k vyřazení uchazeče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.19 19:15

@eumedon Protože se ptají kde a o co jsem se zajímala, byla na pohovorech… A musí dát doporučenku, nemají ji na co dát, práce je u nás jen na směn, tak že se chytli tohodle

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama