Nová práce a nemocenská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.19 19:16
Nová práce a nemocenská

Ahoj, potřebovala bych poradit… 1.1 jsem nastoupila do jedné fabriky a včera nastoupila na nemocenskou. Dnes mi volali ještě z jednoho místa, kde jsem žádala o práci, že by mě přijali od zítra… Jsem pořád ve zkušební době, takže můžu z fabriky odejít, ale… Jak je to s tou neschopenkou? Musím ji ukončit k zítřku a vzít ji do fabriky až budu zítra odevzdávat věci, nebo nemusím, a muzu ji ukončit kdykoli… Upřímně jsem na nemocenskou nastoupila s tím, že si najdu jiné zaměstnání, poradila mi to paní na úřadu práce. Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Katuskka
Závislačka 2802 příspěvků 15.01.19 19:20

Takový zaměstnanec jako ty,to je radost. A nechápu doktora, co napíše neschopenku jen tak z rozmaru :cert:

ugluk
Hvězda diskuse 44739 příspěvků 15.01.19 19:24

Paní na úřadu práce ti poradila, že si máš vzít neschopenku na hledání nové práce, abys do té stávající nemusela chodit? A doktor ti napsal neschopenku na hledání práce? A odpověď chceš, jak to dělat „správně“, jak na tom co nejvíc vytřískat, jak to udělat v souladu se zákonem nebo jak to udělat, abys nenas.ala zaměstnavatele (kterého?). Mimochodem, ze současného místa tě můžou po 14 dnech vyhodit i na neschopence.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 15.01.19 19:37

Doufám, že tvůj doktor za tyhle podvody dostane pěknou pokutu. A ty jsi taky zaměstnanec snů :?

Aduš8
Závislačka 3469 příspěvků 15.01.19 19:38

Mně kdysi český doktor takhle neschopenku napsal taky. Normálně jsem mu vybalila, že jsem dostala výpověď a potřebovala bych si hledat si novou práci. Jelikož jsem nikdy předtím na neschopence nebyla, vyšel mi vstříc. Neschopenku ti doktor ukončí i zpětně tři dny, stejně, jako ti ji vypíše.

mroe
Neúnavná pisatelka 15088 příspěvků 15.01.19 19:39

A vis co, zavolej pi. na UP, at ti zase dobre poradi :zed:

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 15.01.19 19:41

@Aduš8 není pravda, neschopenka se nedá ukončit zpětně, jen 3 dny dopředu, ale zpětně ne.

Aduš8
Závislačka 3469 příspěvků 15.01.19 19:43

@Lucka1111 to se omlouvám, asi jsem to obrátila :zed:.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 15.01.19 19:45

@Aduš8 v pohodě, no jde to vystavit 3 dny zpětně a ukončit 3 dny dopředu.

lachtanice86
Kelišová 7201 příspěvků 15.01.19 19:48

No tebe bych chtěla mít ve stavu. :zed: ukonči pn a jdi do práce

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64665 příspěvků 3 inzeráty 15.01.19 19:50
@Lucka1111 píše:
@Aduš8 není pravda, neschopenka se nedá ukončit zpětně, jen 3 dny dopředu, ale zpětně ne.

Tak samozřejmě, že jde ukončit zpětně, co doktorovi brání v tom napsat tam starší datum ukončení? Pak samo tedy musí napsat i to zpětné datum poslední návštěvy, ale doktor, který nemá problém s napsáním bezdůvodné neschopenky nebude mít problém ani s tímhe… A tedy upřímně, zrovna u tohoto mi nepřijde, že je na tom něco špatného, tedy na tom ukončení, ne na bezdůvodné neschopence.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 15.01.19 20:13

Tady to taky bude „dobrý“ :D :D :D :D

eumedon
Extra třída :D 14216 příspěvků 16.01.19 08:07
@Anonymní píše:
Jak je to s tou neschopenkou? Musím ji ukončit k zítřku a vzít ji do fabriky až budu zítra odevzdávat věci, nebo nemusím, a muzu ji ukončit kdykoli…

Neschopenku ukončuje lékař na základě posouzení zdravotního stavu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 19:06

No tak ono jde o to, že já tu práci ve fabrice podle Dr ani dělat nesmím, nechápal, jak mě doktor v práci mohl přijmout. Mám skoliózu, vyhrezlou plotýnku, pokleslou dělohu, čeká mě operace krční páteře, jsem po operaci slepaku… Je toho daleko víc. Bezdůvodně to určitě není. Nicméně pracovní poměr jsem ukončila a v pátek budu zaměstnaná v nové práci.

GabinkaCh
Závislačka 3284 příspěvků 17.01.19 11:10
@Anonymní píše:
No tak ono jde o to, že já tu práci ve fabrice podle Dr ani dělat nesmím, nechápal, jak mě doktor v práci mohl přijmout. Mám skoliózu, vyhrezlou plotýnku, pokleslou dělohu, čeká mě operace krční páteře, jsem po operaci slepaku… Je toho daleko víc. Bezdůvodně to určitě není. Nicméně pracovní poměr jsem ukončila a v pátek budu zaměstnaná v nové práci.

Tady to slízneš

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Jeli pozdravit „mamku“ osobně? Kolečko a Vignerová ve vlaku směr rodina

Je to teprve jen pár dní, co rozjařená modelka Aneta Vignerová (31)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >