Plat pomocné kuchařky v MŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ehh
Povídálka 42 příspěvků 14.01.19 21:34
Plat pomocné kuchařky v MŠ

Mám možnost nastoupit do kuchyně jako pomocná kuchařka. Vím že budu víc v klidu než součastny v práci. Ale zaskočil mě plat abych upřímně řekla tak jsem to moc nepochopila. Jsou tam i čtvrtletní a pololetní odměny což je fajn, ale kolik teda budu mít měsíčně a budu chodit domů s pár tisecema? A občas dostanu o něco víc. Takže mám dilema a ty peníze jsou potřeba když odečtu co musím ještě poplatit. Takže kolik to teda je? 3,4 kategorie

Reakce:
Sorin
Stálice 63 příspěvků 14.01.19 21:43
@ehh píše:
Mám možnost nastoupit do kuchyně jako pomocná kuchařka. Vím že budu víc v klidu než součastny v práci. Ale zaskočil mě plat abych upřímně řekla tak jsem to moc nepochopila. Jsou tam i čtvrtletní a pololetní odměny což je fajn, ale kolik teda budu mít měsíčně a budu chodit domů s pár tisecema? A občas dostanu o něco víc. Takže mám dilema a ty peníze jsou potřeba když odečtu co musím ještě poplatit. Takže kolik to teda je? 3,4 kategorie

No, bude velmi málo. Kolem minimální mzdy. Tyhle pozice obnášejí těžkou práci a velmi mizerný peníze. Jiné možnosti práce nejsou ?

ehh
Povídálka 42 příspěvků 14.01.19 21:51

Řekla mi nějaký 15 t. A do toho začala mluvit o odměnách za čtvrtletí ale kolik by to dělalo měsíčně teď fakt nevím. No je to těžký. Každý na to má svůj názor ale rozhodnutí je na mně

alun-ka
Zasloužilá kecalka 670 příspěvků 14.01.19 22:48

Plat by ti měli dát písemně ,ne ,,řekla mi",je to samozřejmě kolem 15000,–,každé odměny jsou pohyblivá složka mzdy,napevno se na ně spolehnout nedá.Je to práce na ranní směnu,s největší pravděpodobností v létě půl prázdnin volno,musíš taky vidět nějakou výhody,třeba kuchyně v nemocnicích platí víc,ale dvanáctky v nepřetržitém režimu ap.

ehh
Povídálka 42 příspěvků 14.01.19 23:36
@alun-ka píše:
Plat by ti měli dát písemně ,ne ,,řekla mi",je to samozřejmě kolem 15000,–,každé odměny jsou pohyblivá složka mzdy,napevno se na ně spolehnout nedá.Je to práce na ranní směnu,s největší pravděpodobností v létě půl prázdnin volno,musíš taky vidět nějakou výhody,třeba kuchyně v nemocnicích platí víc,ale dvanáctky v nepřetržitém režimu ap.

Bylo by to do jeslicek cca 50 obedu. Kdyby to bylo 15,,–16 cisteho jsem spokojena. Delam nebo delala jsem postovni dorucovatelku . Sice jsem mela o neco vic ,ale za tu drinu…
Ale spadnout na 13t by se mi taky nechtela. Vsude ctu ze maji pomocne kzcharky 11000 tak proto se ptam :)

zrcadlo
Kelišová 7225 příspěvků 14.01.19 23:44
@ehh píše:
Bylo by to do jeslicek cca 50 obedu. Kdyby to bylo 15,,–16 cisteho jsem spokojena. Delam nebo delala jsem postovni dorucovatelku . Sice jsem mela o neco vic ,ale za tu drinu…
Ale spadnout na 13t by se mi taky nechtela. Vsude ctu ze maji pomocne kzcharky 11000 tak proto se ptam :)

A máš děti, odpočítáváš je z daní? 15tis. hrubého je 12400,– čistého, ale s daňovým odpočtem/bonusem na 2 děti 15200,– čistého. Bez dětí se obávám, že dostat se na 16tis. čistého je dost utopie (to bys musela mít přes 20tis. hrubého). Ale zase jídlo za hubičku a celé odpoledne volno. Vždycky je něco za něco, ale bez vydělávajícího manžela bych do toho nešla.

aprazanda
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 15.01.19 13:48

Plat kuchařky se může pohybovat od 3. plat. třídy, ale může tě ředitelka zařadit do vyšší třídy. Také u těchto nižších tříd je výhoda ta, že tě může zařadit do nejvyššího platového stupnně bez ohledu na praxi. Dále je tam tebou zmiňovaná odměna nebo osobní ohodnocení. Jsou to státní jesle? Pokud ano, tabulky ti napoví, pokud ne, tak ti tady nikdo neřekne, kolik ti soukromý zaměstnavatel nabídne. 50 jídel v jeslích je taky jiné vaření než 50 porcí v hospodě, jsou to pidiporcičky, není to náročná práce, najíš se tam, možná si někdy něco budeš moci vzít domů, máš pravidelnou pracovní dobu v suchu a teple a poměrně dost volna.
 https://kupnisila.cz/…idy-tabulky/

ehh
Povídálka 42 příspěvků 15.01.19 14:50
@aprazanda píše:
Plat kuchařky se může pohybovat od 3. plat. třídy, ale může tě ředitelka zařadit do vyšší třídy. Také u těchto nižších tříd je výhoda ta, že tě může zařadit do nejvyššího platového stupnně bez ohledu na praxi. Dále je tam tebou zmiňovaná odměna nebo osobní ohodnocení. Jsou to státní jesle? Pokud ano, tabulky ti napoví, pokud ne, tak ti tady nikdo neřekne, kolik ti soukromý zaměstnavatel nabídne. 50 jídel v jeslích je taky jiné vaření než 50 porcí v hospodě, jsou to pidiporcičky, není to náročná práce, najíš se tam, možná si někdy něco budeš moci vzít domů, máš pravidelnou pracovní dobu v suchu a teple a poměrně dost volna.
https://kupnisila.cz/…idy-tabulky/ [/cit
Jsou to státní Jesle a zkusím to. Vypadá to tam hezky a kuchyňka fakt malinká. Určitě budu v teple to se s doručováním pošty srovnat nedá ,za každého počasí.
Tak budu doufát že budu překvapená a zas se mi to vrátí jinak :srdce:
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Kůži z těla mu přišili k obličeji! Z první plastické operace se vám zvedne žaludek

Tak jako každé odvětví medicíny se i plastická chirurgie vyvíjela dlouhá léta... číst dále >

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >