Krátký/dlouhý týden nebo 8hodinová doba. Co vám více vyhovuje?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Perssia
Nováček 6 příspěvků 13.01.19 17:41
Co vám více vyhovuje?

Ahoj, jen pro zajímavost bych se chtěla zeptat - jaká pracovní doba vám více vyhovuje - 8,5 hodiny, nebo krátkej dlouhej týden? Já jsem dělala celej život krátkej dlouhej týden, ale teď jsem dala v práci výpověď, protože jsem tam už dlouhodobě nebyla spokojená, teď mám zatím brigádu a stálou práci si hledám, ale přijde mi, že by bylo lepší si najít práci na 8,5 hodiny než dvanáctky. Při dlouhém a krátkém týdnu jsem se totiž setkala s množstvem mínusovejch hodin, problémy s dovolenou, s návštěvou lékaře atp. Jen se bojím jestli si zvyknu.
Jak to máte vy? Co byste radši? 8,5 h pět dní v týdnu nebo krátkej dlouhej? A taky mě zajímá jak to máte s přestávkama? Protože já jsem se setkala i s tým, že při 12cti hodinách bylo jen 30 minut na jídlo a to mi přijde hodně málo. A taky mně zajíma jestli si mužete někdy udělat i takovou neoficiální přestávku, jako třeba kuřáckou pauzu, rychlou kávu, zajít si na wc, zavolat si nebo tak podobně nebo jestli se musíte někomu na přestávky hlásit nebo jste nějak jinak kontrolované :) Jen mě zajímá jestli jenom já mám takovou smulu na zaměstnání nebo naopak muj přítel štěstí - protože on děla krátkej dlouhej, nemá žádný přesčasy a to dělá v podstatě jen 11 hodin, protože přestávku má hodinovou. A mimo tu přestávku si muže kdykoliv zajít na cigaretu, dát kávu, najíst se, telefonovat nebo prostě používat mobil a na wc taky kdykoliv. Tak mě zajímá jak to mají ostatní :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.19 17:46

Já dělala ranní/odpolední. A víc by mi vyhovovalo mít stálou pracovní dobu, ted to tak budu hledat až budu mít dítě ve školce. Jinak jsme mohli odejít na záchod kdykoliv, do bufetu nebo na kafe taky, jen na kuřpauzu :lol: jsme chodili jen o klasický pauze ;) pracovala jsem ve skladu ;)

nozu
Extra třída :D 12108 příspěvků 13.01.19 17:49

ono záleží, jaký druh práce děláš. Já pracuji v kanceláři, takže oficiálně při plném úvazku 8,5 hodiny (z toho je 30 minut neplacených jako pauza na oběd). Reálně se dělá v rámci klouzavé pracovní doby někdy víc a někdy míň, občas si beru práci domů atd. Nikdo mě nekontroluje, na oběd i svačinu si zajdu, když mám hlad (a nemám jednání). Samozřejmě jiné podmínky budou u dělnických profesí, ve zdravotnictví či na prodejnách… Osobně bych nemohla pracovat v podmínkách, které popisuješ ty.

mrav
Generální žvanilka 23163 příspěvků 13.01.19 17:50

Jelikož jsem samoživitel,tak klasických 8 hodin. Mám malou dcerku, kterou vodím i vyzvedávám ze školky. Mám práci takovou, kde je potřeba pružně reagovat na změny, takže se stává, že z přestávek jsou lidé odvoláváni.

Sany80s
Kelišová 6843 příspěvků 13.01.19 17:52

Dělala jsem obojí a krátký/dlouhý týden je totální zničení života.
Více k tomu nelze říci.

xkoup21
Zasloužilá kecalka 901 příspěvků 40 inzerátů 13.01.19 17:53

Ja bych 12 uz nedelala. Delam klasickych 8,5 hodin v kancelari a jsem spokojena.

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 13.01.19 17:55

Rozhodně mi přijde lepší mít pouze ranní směny, od pondělka do pátku, víkendy volné.
Co se týká pauz na kafe, cigáro atd, to záleží na práci samotné. Dělala jsem ve fastfoodu a tam mi obedovou pauzu počítali na minutu, urvat se od pultu na záchod a srknuti vody bylo někdy skoro nemožné.
Teď dělám práci, kde mám každý den jasně dané úkoly, když mám hotovo, můžu si sedět do haleluja. A i při práci můžu kdykoli na záchod, jít si vypít kafe, něco zobnout, na cigáro kdykoli, když si to rozplanuju tak, abych to během těch 8h stihla. A jsem za to šťastná jak blecha, že mi nikdo nestojí za zadkem a nekouká, že mám zrovna dvě minuty prostoj, tak ať něco dělám.

Kriss Tina
Echt Kelišová 7821 příspěvků 13.01.19 18:04

Dělala jsem obojí, dřív sem měla radši krátký dlouhý týden, oddělala jsem si pár dní v týdnu a zbytek sem měla volno, třeba ty doktory sem si naplánovala na dny co sem měla volno… Ale s dítětem už se to nedalo, musela sem si najít něco na 8 hodinové směny, sice pondělí až pátek ale aspoň sem pak stihla školku atd…

Ijen
Ukecaná baba ;) 1368 příspěvků 13.01.19 18:09

Ja uz jsem ze zdravotnictvi tak zvykla na variabilni sluzby a zkraceny uvazek, ze bych pravidelnou pracovni dobu po az pa od 8 do 16 nechtela. Pauzy se nekdy nestihaji, zalezi podle prace.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17718 příspěvků 12 inzerátů 13.01.19 18:13

Nemít volné víkendy s rodinou bych nedala. Osobně mi vyhovuje být kancelářská krysa s pružnou pracovní dobou.
Přestávky apod. záleží na typu práce a zaměstnavateli/ve­doucím. Když je šéf kuřák, dost často toleruje kuřpauzy. Když je šéf vůl. je chopný se zeptat, co jsi na tom záchodě dělala 10 minut (protože Ti to stopoval). Pokud je zaměstnavatel i zaměstnanci rozumní a umožňuje to provoz a množství práce, tak není problém jít si kdykoliv na záchod, najíst, udělat čaj, být na obědě 30-60 min a nemuset mít k doktorovi propustky. Je to hodně o lidech.

Annabela11
Závislačka 3045 příspěvků 13.01.19 18:23

@Perssia 12bych nedělala,pouze stala ranní směna.Idealni.

Uživatel je onlineSerpentini
Ukecaná baba ;) 1217 příspěvků 13.01.19 18:39

Třísměnný provoz, obyč osmičkové směny s půlhodinovou ofiko přestávkou, takže vlastně 7,5 hodiny denně. A přestávky dle práce. Když jí bylo hodně, tak jsem se najedla a vyčůrala jen o pauze, když byl den že nebylo do čeho píchnout, tak jsem si mohla dělat co jsem chtěla - courat po netu, číst knížku, sežrat celé prase :lol:

lilith1
Ukecaná baba ;) 1688 příspěvků 13.01.19 22:29
@xkoup21 píše:
Ja bych 12 uz nedelala. Delam klasickych 8,5 hodin v kancelari a jsem spokojena.

Tak tak..

Sonarka
Echt Kelišová 9918 příspěvků 13.01.19 23:44

Dělám 12tky, ale ne krátký a dlouhý týden, to by bylo ještě dobrý, ale my jedeme čtyři 12tky po sobě a je to opravdu únavné, člověk pak ve volnu jenom dospává, navíc ta poslední směna je noční, takže máme narušený i ten pátý den :roll: Takže už delší dobu uvažuji o změně zaměstnání na klasickou 8 hodinovou dobu. Co se týče záchodu, kafe, jídla a tak, tak můžu jít kdykoliv, vedoucí to nehlídá.

Perssia
Nováček 6 příspěvků 14.01.19 00:14

Tak vidím, že to jde mít v práci i celkem klid. Já jsem se zatím setkala jen s buzerací a s kontrolováním ješte i toho kdy kdo jde na wc. Až teď na brigádě je celkem klid, ale je to jenom brigáda na pár hodin.
Mne to zajímalo protože muj přítel ma opravdu snad práci snu. Dokonce mu tolerují i pravidelné pozdní příchody, odejít taky někdy muže dřív a když mu je ráno zle, tak zavolá, že si bere dovolenou. A ještě se kolikrát stěžuje jak se mu tam nechce a přitom má skvělý kolektiv a když není co dělat tak na pc koukají třeba i filmy a to dělá v obchodě. Ne sice v potravinách ale pracuje taky se zákazníky :lol: Tohle jsem si já nikde dovolit nemohla. Je to ale asi hodně o zaměstnavateli.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Matka utýraného chlapečka (†3) Simona: Je na svobodě, do bytu si vodí kamarády!

Přání smrti i výzvy k lynčování se na Facebooku Simony T. začínají počítat po... číst dále >

Nejslavnější česká transsexuálka o Mostě!: Z posledního dílu mi bylo smutno!

Kontroverzní seriál Most! patří bezpochyby mezi ty nejpovedenější kousky od... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >