Po rodičáku výpověď

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 21:30
Po rodičáku výpověď

Ahoj, mám na vás dotaz, jestli mi někdo poradí. V červenci mi končí tříletý rodičák, zatím nevím, zda mě vezmou zpátky do práce, pravděpodobně ne a dostanu výpověď. Když dostanu výpověď, tak se musím nahlásit na ÚP do tří dnů, aby mi podpora byla vypočítána z platu, ale neměla bych kam dát v srpnu dítě (školka až od září ). Když bych si prodloužila rodičák až do září, tak nastoupit zpátky do práce můžu a současně pobírat rodičák, ale mohou mě dát výpověď, když budu na rodičáku? Nevíte jak to je a jak by to bylo nejlepší udělat? Děkuji.

Reakce:
Gortyna
Kecalka 490 příspěvků 1 inzerát 11.01.19 21:34

Tak pokud ti dají výpověď tak dostaneš odstupné. Počítají s tebou ve věku 3 let dítěte, do 4 let je to ze strany zaměstnavatele na jeho dobré vůli a když odmítne tak jsi nahraná a žádné odstupné neuvidíš

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33448 příspěvků 11.01.19 21:51

rodičovský příspěvek nemá se _aměstnáním nic společného

iiiv
Extra třída :D 11109 příspěvků 11.01.19 21:52

nebyla byste už na rodičovské dovolené, ta je jen do 3 let dítěte, ale byla byste na neplaceném volnu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 21:54

@matkabagristy takže když mi dají výpověď, tak dál mohu pobírat rodičovský příspěvek, ale musím se asi hned hlásit na pracáku, ne až třeba v tom září?

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33448 příspěvků 11.01.19 22:04
@Anonymní píše:
@matkabagristy takže když mi dají výpověď, tak dál mohu pobírat rodičovský příspěvek, ale musím se asi hned hlásit na pracáku, ne až třeba v tom září?

máš nárok na odstupné, ale počítej s výpovědní lhůtou 2 měsíce. Komunikuj se _aměstnavatelem

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 22:11

@iiiv aha jasně, já právě nevím, jestli jsem udělala dobře, že jsem si to prodloužila až do září … pokud bych měla dostat výpověď, což zjistím asi až v červnu …

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 22:14

@matkabagristy to vím, zaměstnavatel mi zatím nic 100% neřekne, takže právě řeším co budu dělat, když mě nevezme zpátky, jaké mám možnosti

Náměsíčná
Závislačka 4237 příspěvků 11.01.19 22:35

Pokud nemůžeš nastoupit do práce po 3 letech tak ti oni nedají výpověď. Proč by to dělali museli by ti dát odstupné. Buď nastoupíš nebo dáš výpověď ty.
Pokud se domluvíte,že nastoupíš v září budeš na neplaceném volnu a prodloužíš si RP není problém. Jen tě nemusí vzít na stejnou pozici tu ti drží ty 3 roky pokud přetáheš může tě dát jinam.

eumedon
Extra třída :D 14207 příspěvků 12.01.19 11:47
@Anonymní píše:
@iiiv aha jasně, já právě nevím, jestli jsem udělala dobře, že jsem si to prodloužila až do září … pokud bych měla dostat výpověď, což zjistím asi až v červnu …

Co sis prodloužila do září? Rodičovskou dovolenou od zaměstnavatele? Kdy bude mít tvé dítě 3. narozeniny?

Těžko můžeš dostat rozumné rady, když nepíšeš pořádně svou situaci a místo toho používáš neurčitých slov, jako „rodičák“, „to“, apod. To ti poradí leda ten, kdo tomu nerozumí, ale neví to.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1391 příspěvků 12.01.19 12:07
@Náměsíčná píše:
Jen tě nemusí vzít na stejnou pozici tu ti drží ty 3 roky pokud přetáheš může tě dát jinam.

Stejnou pozici ji drží jen po dobu mateřské dovolené (28 týdnů).

zrcadlo
Kelišová 7229 příspěvků 12.01.19 12:16
@Luboš P píše:
Stejnou pozici ji drží jen po dobu mateřské dovolené (28 týdnů).

Tak asi bylo myšleno pozici dle smlouvy. Naprosto stejnou židli drží jen během MD, ale pozici dle smlouvy celou RD. Když je někdo „Asistentka“ a dělala pro jedno oddělení, a po návratu z RD ji dají o dveře vedle, tak to vnímá jako „stejnou pozici“, protože akorát nosí na poštu obálky od někoho jiného.

Edit: Aha, už čtu na co jsi reagoval. Jo, úplně stejná pozice po dobu MD, pozice dle smlouvy po dobu RD, poté už je to jen na libovůli zaměstnavatele a nárok není žádný.

eumedon
Extra třída :D 14207 příspěvků 12.01.19 13:30
@Anonymní píše:
Když bych si prodloužila rodičák až do září, tak nastoupit zpátky do práce můžu a současně pobírat rodičák, ale mohou mě dát výpověď, když budu na rodičáku?

Pokud je tím „rodičákem“ rodičovský příspěvek, tak ten se zaměstnáním nesouvisí. A rodičovská dovolená se nepobírá, ale vybírá. Takže během „rodičáku“, který se pobírá (RP), ti mohou dát platnou výpověď, leda bys současně vybírala rodičák (RD). Pokud vybíráš rodičák, tak ti mohou dát platnou výpověď jen z určitých důvodů, ne z důvodu reorganizace/nad­bytečnosti.

Co míníš tím „budu na rodičáku“, jsi dosud nenapsala. Na RP, nebo na RD?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >