Nová práce- zápočtový list

Anonymní
14.7.20 18:10

Nová práce- zápočtový list

Dobrý den, vím, že se ptám jako blbec. Některé věci mi prostě, tak nějak unikají. :oops:
V srpnu mi končí smlouva ve stávajícím zaměstnání od 1.9. nastupuji do nové práce, kde samozřejmně chtějí zápočtový list - kde ho mám vzít? :oops: :oops: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10129
14.7.20 18:11

Dají ti ho v tvém nynějším zaměstnání, až budeš končit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.20 08:57

Ahoj, já bych ještě doplnila @boball kvůli vlastní zkušenosti ( stalo se mi to dokonce dvakrát)… ujisti se, že ti zápočtový list dají opravdu při odchodu (poslední den). Klidně bych se šla ujistit a připomenout na personální. Mně se stalo ve dvou organizacích, že jsem jej dostala třeba až za týden po odchodu a jelikož jsem vždy přecházela plynule, v novém zaměstnání jsem měla trochu problém, protože ho samozřejmě chtěli hned při nástupu. Naštěstí byli vždy tolerantní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10129
15.7.20 14:48

@SibyllaTrelawney Ano,může se stát dceři ho také posílali poštou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14883
15.7.20 18:16
@SibyllaTrelawney píše:
Ahoj, já bych ještě doplnila @boball kvůli vlastní zkušenosti ( stalo se mi to dokonce dvakrát)… ujisti se, že ti zápočtový list dají opravdu při odchodu (poslední den). Klidně bych se šla ujistit a připomenout na personální. Mně se stalo ve dvou organizacích, že jsem jej dostala třeba až za týden po odchodu a jelikož jsem vždy přecházela plynule, v novém zaměstnání jsem měla trochu problém, protože ho samozřejmě chtěli hned při nástupu. Naštěstí byli vždy tolerantní.
@boball píše:
@SibyllaTrelawney Ano,může se stát dceři ho také posílali poštou.

Za což je ovšem až dvoumiliónová pokuta od inspektorátu práce a bývalý zaměstnanec může vymáhat škodu, která mu tím vznikne.

https://www.mesec.cz/…at-okamzite/
https://www.podnikatel.cz/…e-i-dorucit/
https://www.podnikatel.cz/…iony-pokuty/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.20 19:18

@eumedon To vím, ale víš co… dohaduj se s někým, odkud jsi taaaak rád vypadl. Kdyby ho nedodali vůbec, to je jiná věc, to bych bojovala. Bohužel se bojím, že tohle je běžné v mnoha firmách. V té jedné ( stávající) práci mi dokonce pomáhal nový zaměstnavatel vyrazit zápočtový list z toho předchozího zaměstnavatele. Pakárna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14883
15.7.20 19:36
@SibyllaTrelawney píše:
@eumedon To vím, ale víš co… dohaduj se s někým, odkud jsi taaaak rád vypadl. Kdyby ho nedodali vůbec, to je jiná věc, to bych bojovala. Bohužel se bojím, že tohle je běžné v mnoha firmách. V té jedné ( stávající) práci mi dokonce pomáhal nový zaměstnavatel vyrazit zápočtový list z toho předchozího zaměstnavatele. Pakárna.

Sice jsi od nich ráda vypadla, ale tím spíš se nemusíš bát pomsty. Napíšeš výzvu k vydání zápočtového listu, pohrozíš inspektorátem práce a soudem o náhradu škody, uvedeš odkazy na judikáty. Odešleš doporučeně a na dodejku. Žádné dohadování (natož doprošování) netřeba. Jedna písemná dobře napsaná výzva stačí, po ní totiž mohou čekat žalobu a návštěvu z inspekce práce. Vyměknou. A když nevyměknou, tak ať platí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.20 19:42

@eumedon Já jsem v tomhle posera, i když bych byla v právu, to je jasné. Naštěstí je to už drahně let.
Jen tak na okraj, třeba to tu někomu pomůže - jak dlouho se takováto věc táhne? Tedy pokud dojde na soud…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14883
15.7.20 20:27
@SibyllaTrelawney píše:
@eumedon Já jsem v tomhle posera, i když bych byla v právu, to je jasné. Naštěstí je to už drahně let.
Jen tak na okraj, třeba to tu někomu pomůže - jak dlouho se takováto věc táhne? Tedy pokud dojde na soud…

No, to nevím. Asi jak kde. Ale řekl bych, že pro ten případ je dobré mít nějaké úspory. Na druhou stranu - když je judikatura, tak by to mělo být jasnější. Ale inspekce práce mi pro pohnání přijde účinnější.

Dost si nedovedu představit kovboje, kterého nechá klidným hrozba dvoumilionové pokuty a náhrady škody. Však si v té judikatuře počti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama