Pracovní vyhoření

Anonymní
13.7.20 14:49

Pracovní vyhoření

Ahoj, potřebují si utřídit myšlenky a zároveň slyšet názor někoho jiného, protože mi přijde, že se motam v kruhu. Jsem teď druhým rokem na RD. Při RD jsem začala studovat druhou VŠ a měla jsem ještě mini úvazek (v oboru, kde jsem pracovala před RD), který jsem ale minulý měsíc ukončila. Řekla bych, že jsem na RD spokojená a díky škole a tomu mini úvazku ani nijak nehloupnu. Kde je tedy problém? Přemýšlím co dělat po RD. Do své původní profese (hlavní účetní) se vracet moc nechci. Byla to psychicky náročná práce, stále samé přesčasy, tlaky od vedení, možnost max týden dovolené apod. Prostě mě ta práce nějak přestala bavit. No a s malým dítětem si nedokážu představit, že bych jí dělala znovu naplno. A já nějak nevím co bych mohla/měla po RD dělat. Manžel na mě tlačí ať se vrátím zpět, že si aspoň za pár let budeme moct koupit dům apod. Jenže já zadny dům nechci. Vím, že veškerá starost o dům by padla na mě, tak jak je to teď v bytě. Plus ještě dlouhé dojíždění do města za prací a až bude dítě starší, tak vozeni dítěte na kroužky apod. Chtěla bych jít dělat něco klidnějšího, ne se vyloženě flákat, ale něco co má smysl. Prostě už nechci chodot do práce na 8 a odcházet s nervami v 18 a ještě pracovat po večerech doma. Přemýšlím o tom už asi rok, ale pořád nevím co se svojí kvalifikací mužu jít dělat. Jsem ochotná se dal vzdělávat. Docela ráda bych zkusila třeba vést nějaké kurzy, ale na to nemám „koule“. Co jste po RD šli dělat vy? A jak se vymotat z bludného kruhu? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8618
13.7.20 15:11

Nebudeš tomu věřit, ale většina kamarádek šla dělat účetní, aby měly klid a pokoj. Ne hlavní, ale klid mají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3511
13.7.20 15:12

vyhoření..

Tak „tlaky od vedení, psychicky náročná práce“ to je ve většině prací. Kdejaký chlap to každodenně podstupuje kvůli rodině..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.7.20 15:16
@Heinich píše:
Tak „tlaky od vedení, psychicky náročná práce“ to je ve většině prací. Kdejaký chlap to každodenně podstupuje kvůli rodině..

Ano, a kdejaký chlap k tomu má 100% péči o domácnost a děti.

• Nahlásit
  • Citovat
3511
13.7.20 15:18
@Anonymní píše:
Ano, a kdejaký chlap k tomu má 100% péči o domácnost a děti.

Světe div se, i tací existují. Ale zpět k tomu zaměstnání, taková je prostě spousta „prací“..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.7.20 15:20
@Sany80s píše:
Nebudeš tomu věřit, ale většina kamarádek šla dělat účetní, aby měly klid a pokoj. Ne hlavní, ale klid mají.
:lol: :lol: :lol: tohle mě právě vždy strašně baví, jak chce pomalu každá druhá dělat účetní. Já to dělám 12 let a mám dost. Nedovedu si představit dělat tuhle práci s dětmi. Dovolenou si můžeš vzít max mezi 10. a 20. v měsíci. Při dovolené ti práce stojí, nikdo ji za tebe neudělá, takže po návratu z dovolené si ji pěkně nadpracujes. A ještě peskovani od vedení, že se musí termíny snížit apod. Nevím, já v té práci momentálně žádné výhody nevidím.
  • Nahlásit
  • Citovat
21105
13.7.20 15:24

Tak finance jsou blbé v tom, že tam prostě pravidelně ty závěrky, audity apod. jsou. Takže pokud není zastupitelnost nebo firma funguje tak, že se všechno honí posledního v měsíci, tak se stejně musí počítat s tím, že v určitých dnech tam člověk je od nevidím do nevidím a v tu dobu se nelze brát dovolenou (obvykle měsíční, čtvrtletní, roční závěrky).

Takže zkusit hledat firmu, kde funguje zastupitelnost, kde není problém vzít si 14 dní dovolené, případně hledat v těch financích o level níž a mít na starost jen část z financí (Account Payable, Credit and Collection, Payroll, Account Receivable apod.).
Ale ty termíny a tlak na správnost tam prostě vždycky budou. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
537
13.7.20 15:28

Ahoj, tak zkus třeba vést ty kurzy, budeš se muset chtít prosadit a mít trošku „koule“, trochu odvahy by to chtělo. Ale nečekej, že budeš mít míň práce a stresu-na kurzy se budeš muset připravovat, a tak dále. Každá práce má něco, pokud chceš vyloženě klidnou práci, tak to asi jedině vrátnou nebo recepční :-) - a to ještě noční, aby byl klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8618
13.7.20 15:33
@Anonymní píše: :lol: :lol: :lol: tohle mě právě vždy strašně baví, jak chce pomalu každá druhá dělat účetní. Já to dělám 12 let a mám dost. Nedovedu si představit dělat tuhle práci s dětmi. Dovolenou si můžeš vzít max mezi 10. a 20. v měsíci. Při dovolené ti práce stojí, nikdo ji za tebe neudělá, takže po návratu z dovolené si ji pěkně nadpracujes. A ještě peskovani od vedení, že se musí termíny snížit apod. Nevím, já v té práci momentálně žádné výhody nevidím.

Hele já mám těch účetních okolo sebe dost a ono dost záleží na tom, kde člověk tu účetní dělá. Takže to zkus prostě jinde, poptej se po známých, kde by to s dětmi šlo.
Ale já účetní nedělám.
A popis toho, jak to mám, je následující:
Na začátku měsíce si vzít dovolenou nesmím, pokud si dovolenou beru pak, musím si ji do určité míry nadpracovat, teď ji mám, a předtím jsem do práce každý den chodila před šestou a chodila pryč po páté, abych na tu dovolenou jet mohla.
Ty, co tam jsou, za mě udělají jen to, co nutně musí a po návratu tam na mě čeká opět hromada práce a tak hrozně schůzkami přeplněné dny(musela jsem je přeplnit, jinak bych na tu dovolenou nemohla), že se nejspíš zblázním. Termíny samozřejmě kvůli dovolené stíhám velmi těžko. Zbydou mi více než tři týdny dovolené, kterou asi nebudu mít kdy vybrat. Přesčasů(neplacených), mám už teď tolik, že už to nepočítám.
Pokud bych řekla, v jakém oboru pracuji, tak si půlka lidí bude myslet, že je tam klid a pohoda. Klid a pohoda vypadá jinak.
Ale přesto po zkušenostech z ostatních prací musím říct, že se to s rodinou skloubit dá.
U toho ostatního by to nešlo. Děti mi vychoval od pěti let do této doby, kdy mám tuto práci, hlavně manžel, který pracuje v IT a může si dělat víceméně co chce.
Fakt si nemysli, že v tom jiném oboru to bude jiné. Všude je něco.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.7.20 15:48
@Sany80s píše:
Hele já mám těch účetních okolo sebe dost a ono dost záleží na tom, kde člověk tu účetní dělá. Takže to zkus prostě jinde, poptej se po známých, kde by to s dětmi šlo.
Ale já účetní nedělám.
A popis toho, jak to mám, je následující:
Na začátku měsíce si vzít dovolenou nesmím, pokud si dovolenou beru pak, musím si ji do určité míry nadpracovat, teď ji mám, a předtím jsem do práce každý den chodila před šestou a chodila pryč po páté, abych na tu dovolenou jet mohla.
Ty, co tam jsou, za mě udělají jen to, co nutně musí a po návratu tam na mě čeká opět hromada práce a tak hrozně schůzkami přeplněné dny(musela jsem je přeplnit, jinak bych na tu dovolenou nemohla), že se nejspíš zblázním. Termíny samozřejmě kvůli dovolené stíhám velmi těžko. Zbydou mi více než tři týdny dovolené, kterou asi nebudu mít kdy vybrat. Přesčasů(neplacených), mám už teď tolik, že už to nepočítám.
Pokud bych řekla, v jakém oboru pracuji, tak si půlka lidí bude myslet, že je tam klid a pohoda. Klid a pohoda vypadá jinak.
Ale přesto po zkušenostech z ostatních prací musím říct, že se to s rodinou skloubit dá.
U toho ostatního by to nešlo. Děti mi vychoval od pěti let do této doby, kdy mám tuto práci, hlavně manžel, který pracuje v IT a může si dělat víceméně co chce.
Fakt si nemysli, že v tom jiném oboru to bude jiné. Všude je něco.

A co děláš za obor? Můj muz je v IT a tedy žádnou pohodu a možnost dělat si co chce fakt nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
8618
13.7.20 15:55
@Anonymní píše:
A co děláš za obor? Můj muz je v IT a tedy žádnou pohodu a možnost dělat si co chce fakt nemá.

Já tu nechci obor zveřejňovat. Ale jak říkám, většina lidí na to reaguje tak, že mám pohodu.
Nemám, ale neocitám se v neřešitelných situacích.
Tu pohodu u manžela jsem myslela tak, že v podstatě mohl vypadnout tak, jak bylo potřeba v rodině. Odmítl kvůli tomu místo, kde by vydělával třeba 3× víc, protože by neměl čas na rodinu. Ale vzhledem k nedostaku pracovníků na něj tlačili jednu dobu dost nevybíravě na přesčasy. Tak na ně udělal dlouhý nos a šel dělat na sebe a ted nepracuje ani 8 hodin za den a má zamstnance. Ale časem asi firmu prodá, jemu nevyhovuje shánět si zákazníky, zatím chodí sami, ale asi to tak nebude navěky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.7.20 15:59
@Svistice píše:
Tak finance jsou blbé v tom, že tam prostě pravidelně ty závěrky, audity apod. jsou. Takže pokud není zastupitelnost nebo firma funguje tak, že se všechno honí posledního v měsíci, tak se stejně musí počítat s tím, že v určitých dnech tam člověk je od nevidím do nevidím a v tu dobu se nelze brát dovolenou (obvykle měsíční, čtvrtletní, roční závěrky).Takže zkusit hledat firmu, kde funguje zastupitelnost, kde není problém vzít si 14 dní dovolené, případně hledat v těch financích o level níž a mít na starost jen část z financí (Account Payable, Credit and Collection, Payroll, Account Receivable apod.).
Ale ty termíny a tlak na správnost tam prostě vždycky budou. :nevim:

No právě, všude jsme měli měsíční závěrky, kdy chtěli data hned 4. v měsíci, pak kontroly účtu, DPH, před audit, audit, rozpočty na příští rok… AP, AR apod. mi tedy nepřijde i nic klidnější a payroll už vůbec ne. Nevím, prostě už jsem z té práce otrávená, pořád buzerace pomalu za každý halíř, audit na každý prd a nejlépe ještě v závěrce, kdy přímo kontrolují to co teď přímo dělám. :roll: vím, že každá práce má něco. To jsem tady ani tolik slyšet nechtěla. Ale nechápu, jak s touhle prací mám vychovat dítě. Soupnout ho v 7 do školky a vyzvednout v 18? A prázdniny max týden?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.7.20 16:02
@Sany80s píše:
Já tu nechci obor zveřejňovat. Ale jak říkám, většina lidí na to reaguje tak, že mám pohodu.
Nemám, ale neocitám se v neřešitelných situacích.
Tu pohodu u manžela jsem myslela tak, že v podstatě mohl vypadnout tak, jak bylo potřeba v rodině. Odmítl kvůli tomu místo, kde by vydělával třeba 3× víc, protože by neměl čas na rodinu. Ale vzhledem k nedostaku pracovníků na něj tlačili jednu dobu dost nevybíravě na přesčasy. Tak na ně udělal dlouhý nos a šel dělat na sebe a ted nepracuje ani 8 hodin za den a má zamstnance. Ale časem asi firmu prodá, jemu nevyhovuje shánět si zákazníky, zatím chodí sami, ale asi to tak nebude navěky.

Děláš tedy ve státním, ve zdravotnictví nebo ve školství? Ono u IT záleží co konkrétně dělá, můj muž tedy rozhodně nemůže chodit kdy chce a jak chce, ale je to prostě pozici. Když by šel na nějakého sitare tak asi jo. Ale to je jedno. Já prostě nechci aby mi dítě vychovávala chůva nebo dokonce ulice.

• Nahlásit
  • Citovat
21105
13.7.20 16:07
@Anonymní píše:
No právě, všude jsme měli měsíční závěrky, kdy chtěli data hned 4. v měsíci, pak kontroly účtu, DPH, před audit, audit, rozpočty na příští rok… AP, AR apod. mi tedy nepřijde i nic klidnější a payroll už vůbec ne. Nevím, prostě už jsem z té práce otrávená, pořád buzerace pomalu za každý halíř, audit na každý prd a nejlépe ještě v závěrce, kdy přímo kontrolují to co teď přímo dělám. :roll: vím, že každá práce má něco. To jsem tady ani tolik slyšet nechtěla. Ale nechápu, jak s touhle prací mám vychovat dítě. Soupnout ho v 7 do školky a vyzvednout v 18? A prázdniny max týden?

Hele, chce to hledat. Taky jde o to, co tě bude uspokojovat. Jsou lidi, co třeba jen párují 20 dní v měsíci faktury s platbama. Mě by z toho hráblo po pár dnech, ale jim to vyhovuje. Domu chodí s čistou hlavou.
Na pohvoru se rovnou ptej, jak je to se zástupem, možností čerpat dovolenou, závěrkama, objemem práce.
Já z jedné takové práce od nevidím do nevidím (v jiném oboru) právě kvůli dětem utekla a cíleně jsem šla hledat místo, kde budu mít jasné od do a zástup (ne, že před dvolenou budu dělat 60 hodin týdně a po ní taky 60 hodin týdně, abych si tu dovolenou vůbec mohla vzít a bude na mě po týdnu čekat 250 nevyřízených e-mailů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.7.20 16:07

Tak pojď dělat zdravotní sestru, to se teprv maminky mají. 12 hod šichty, místo do 18 hod kolikrát do 20 hod, protože nestíhás. Vánoce, Silvestr, jiné svátky v práci. Máš 1 volný víkend v měsíci, tedy pokud nikdo neonemocni nebo mu neonemocni dítě, Nic si nemůžeš plánovat, protože tě kdykoliv odvolají. Dovolenou si nevybereš, protože nejsou sestry a ten tlak od vedení, pacientů a rodin je taky velice příjemný. Kolikrát obdivuji ty holky které mají přes 200 hod měsíčně, že přijdou domu a fungují. :mavam: Ano účetní musí být tlak na psychiku ale stihneš jít na záchod? Napít se? Myslím že hodně maminek dělá ještě těžší práci. Každý si nemůže dovolit pracovat na půl úvazku a některé ani nechtějí být živeni chlapama :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama