Nová školka - výběr

9.12.19 14:10

Nová školka - výběr

Ahoj holky,
budeme aktuálně měnit školku, protože nás čeká stěhování (jen v rámci Prahy). Zajímalo by mě, jak to máte vy - na základě čeho školku vybíráte, podle jakých kritérií?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

9.12.19 14:23

Myslím, že budete rádi, když se vůbec dostanete :wink: jinak se ptám v místních maminkovskych skupinách na fb.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
489
9.12.19 14:35

@Monika Valečová
V ramci spadovosti jsme meli na vyber 3 skolky. Tu nejvzdalenejsi jsme vyloucily. Vybrali jsme skolku, kterou ma manzel cestou do prace(rano dava on),ktera ma min trid a hlavne je stara jen 4 roky a tak neni mozne v ni potkat ucitelku, ktera by na stejnem miste delala pres 30 let a mela manyry z doby minule. Bohuzel, tak zase nechodi s detmi z okoli, ale to, ze ho nikdo nezavre nekam do komory je mi prednejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13797
9.12.19 14:41

No nejsme z Prahy, ale uprostřed roku bych brala co bude a byla ráda když se někam dostane, protože u nás je to celkem bez šance :D jinak já vybírala podle spadovosti, aby to nebylo daleko, líbilo se mi, že je školka menší a taková vic rodinná, líbila se mi paní ředitelka, když sem u ní byla na schůzce (v jiných školkách mi nebyly tak sympatické), koukala jsem na recenze po internetu, při zápisu jsem koukala na ostatní uchazeče (třeba v jedné kam sme šli na zápis, byli ve frontě samí nepřizpůsobiví, tak to mě hned odradilo)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5707
9.12.19 15:49

Predvybrala jsem podle internetu dve školky (co meli za program a tak) pak jsme se sli i s ditetem podivat. Oba jsme se vic shodli na jedne. Postupem doby se objevily veci, co kdybych tusila, vic se na to zamerim a moza by sel jinam. Napr. Taky moc nechodi do okolí vetsinou jsou na zahrade. Dost nuti do jidla i pres odpor… ale zase maji velmi slusnou pripravu na školu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.19 17:51

@Monika Valečová První kritérium je vzdálenost, pak sympatické učitelky, což ale člověk předem moc nezjistí, jedině doporučení od ostatních.. Kroužky a vybavenost školky až na posledním místě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7325
9.12.19 17:54

@Oriseka Nechci ti brát iluze, ale stáří budovy ti nezaručí kvalitní nebo mladé pedagogy. S tím bych to fakt nesrovnavala. Je to o obrovském štěstí na koho v dané školce narazis. Je to o tom, kolik učitelek se přihlásí o práci v dané školce a koho ředitelka vybere. Když nema na výběr, kolikrát vezme kohokoliv, bohužel. Takže jsou třicet let staré budovy, kde mohou být mladé, šikovné, nevyhořelé učitelky a stejně tak nové, moderní školky s naprosto katastrofálním personálním obsazením. Mimo to, já osobně mám raději ty staré, původní školky. Sama učím v nové, rok výstavby 2015. Dřevostavba, sádrokartony…nepovesis nic těžkého, nemůžeme namontovat žebřiny, tyč na šplh, provaz…zatlouct hřebík? Modlis se, aby nevypadl i s obrazem. :roll: Ve starých školkách byly zdi silně, z cihel. Na zdech žebřiny, cvičební nářadí, lana…V nových budovách jsou prostory malé…jo, máme obrovský okna, hafo světla. To je mi k prdu, když já bych raději místnost na telocvik, jako ve starých školkách. Aby se děti vybehaly…my si nemáme pomalu kam lehnout. Další věc, ve starých budovách byly super úložné prostory, skříně ve zdi. V nových? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: nic…Hele, ne vše nové je lepší a všude je to o lidech, ne o budovách.
Jinak je fajn, že jsi spokojená, to je hlavní. Tak se modlí, aby učitelky nesly na MD… 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
489
9.12.19 21:33

@SIMONA1234
Tak urcite to neni jen o stari budovy. Prave, ze je to o stesti a v nove budove vazne nenarazi clovek na nekoho, kdo je na jednom miste 30 let, ikdyz i takovy clovek muze byt samozrejmne kvalitni pedagog, ale o tech nemluvim. Mluvim o ucitelkach, ktere nemeni pusobiste, protoze v te sve jsou uhnizdeni uz nekolikatou dekadu a svymi metodami zustaly v dobe, kdy se nutilo do jidla, az se deti pozvracely a tak podobne. Ano, porad jsou ve skolkach ucitelky, ktere neposlusne dite zaviraji do temnych mistnosti. Ani se tomu nechce verit, ale uz jsem to slysela tolikrat a obvykle to byla nejaka ucitelka, co uz je tam hoodne dlouho. Naposledy jsem se to dozvedela mesic zpet a tykalo se to prave te druhe starsi skolky v nasi mestske casti.
U nas jsou ty starsi budovy skolky prave v dezolatnim stavu a budou se bourat a stavet nove pavilony, takze to vsude takova kvalita nebyla. Jedna ucitelka je starsi, tak ta uz na materskou nepujde, ta druha treba jo. To clovek neovlivni. Jinak ja nejsem zrovna clovek, ktery by rikal, ze co je nove je nutne lepsi. Taky ta nase starsi skolka ma opravdu spatnou povest a proste jsem se bala tam dat svoje docela specificke dite. Zatim to vypada, ze jsem se rozhodla dobre. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11682
9.12.19 21:40

@Oriseka u nás je stará školka úplně nově rekonstruovaná, jedna učitelka má 37, druhá 67, ta byla dřív ředitelkou v úplně jiné školce
do kumbálu nezavírají, ale dítě, které podle nich zlobí, sedí za trest uprostřed místnosti na židli - tak nevím, taky se mi to moc nezdá - dcera má ADHD, takže „zlobí“ pořád, ale školku mám přes silnici - tedy 6 m od baráku, no není to lehký výběr
a v podstatě to beztak nezjistíš, dokud tam dítě nebude

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
489
9.12.19 22:00

@stinga
Uz jsme se v tady v par tematech potkaly. :mavam: Jsem to asi spatne napsala, ale myslela jsem stara skolka hlavne v jejim pristupu. U nas ta starsi skolka nedela dny otevrenych dveri, na webovych strankach se clovek nedozvi skoro nic, pri zapisu kilometrova fronta. V te nove skolce byl DOD, na strankach spousta informaci, u zapisu si deti hraly a mi dostali papirky s poradovym cislem a mohli si sednout nebo hrat s detmi.
Sezeni na zidli pokud je otocena smerem k detem je v norme. Dokonce nam to doporucovali na jednom skoleni pro ucitelky MS. Na syna to v miniskolce taky ucitelky zkousely, ale neuspesne. Proste tam nesedel. Vzdalenost skolky urcite v rozhodovani hraje velkou roli. U nas jsou vsechny daleko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11682
10.12.19 08:24

@Oriseka :) :mavam: dcera byla také půl roku v miniškolce, tam to bylo úžasné, hrozně se tam těšila, byla vždy úplně nadšená a rozesmátá
běžná školka mně zklamala, pořád mi odpoledne říkají, že nechtěla uklízet hračky, že pořád běhá od něčeho k něčemu, no má ADHD, tak opravdu sedět 2 hodiny na místě nebude :(
ona byla přihlášená do školky, kam jsem chodila já, ale přestěhovala jsem se k příteli, tak školka naproti baráku byla jasná volba, ale jsem z té školky rozčarovaná, no bude tam chodit 4 roky, protože je říjnová, tak to asi prosedí na hanbě na židli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
489
10.12.19 09:06

@stinga
Syn byl v miniskolce rok (prumerne 8 deti na 2 ucitelky jen na dopoledne) a chodil tam ze zacatku rad a pak uz tam nechtel, ale chodil. Neustale stiznosti na kde co. Pak ho tam nechteli kazdy den a tak chodil 3krat tydne. Nebylo to vubec prijemne. Na tu miniskolku byly skvele reference, ale na nestandartni dite nebyly ucitelky zvedave. Chapu je to s nim narocne, ale myslela jsem si, ze v tom poctu deti, ktere tam maji, tak se mu mohou venovat podle potreby i individualne. Nejake pobihani a uklid hracek je v pohode, kdyby s ni byly vyraznejsi problemy, tak by se ji snazily zbavit :roll:.Na druhou stranu prosedet to na hanbe, to je des :,(.Jaky stupen podpory Vam napsali v poradne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11682
10.12.19 13:16

@Oriseka my jsme ještě nikde nebyli, to ADHD jí diagnostikoval neurolog ve 2 letech, když jsme byli hospitalizované, malá měla otřes mozku
teď má čerstvě 3, jednou byl nějaký incident ve školce, kdy hodila na učitelku hadrovou panenku, tak jsem to chtěla řešit, že pediatru poprosím o žádanku někam, ale nikdo mi v MŠ nevysvětlil, jak se to stalo a proč, a malá pak onemocněla a byla 3 týdny doma, tak to zapadlo, tak čekám, až bude větší -no popravdě moc se mi do toho nechce :oops:, se mnou mamka chodila po psycholozích, psychiatrech a PPP kvůli LMD a po těch letech to shrnula, že to vše bylo zbytečné, že jí všichni pořád jen říkali „Důslednost a trpělivost, důslednost a trpělivost“, což je moc hezké, ale ne vždy to jde v reálném životě dodržet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
489
10.12.19 15:56

@stinga
Taky se mi nikam nechtelo, ale nakonec jsem sla. Jo, je to dedicne.Ted jsou zase jine moznosti nez byly za nas. V PPP napisi pro skolku doporuceni, jak s ditetem pracovat, co delat a co nedelat a dostane nejaka podpurna opatreni. Nejvic pomohlo jit ke klinicke psycholozce. Zjistilo se, ze to neni jen ADHD(jak jsem se dlouho domnivala),ale ze ma i jine poruchy o kterych jsem nevedela, ale pak to vse do sebe zapadlo. Pravda, ze trpelivost a duslednost jsou ve zkratce ty rady, co jsem dostala. Nam to tedy pomohlo s tou skolkou-uz zadne stiznosti na chovani. Pak me to navedlo k logopedce(ktera by me samotnou nenapadla, pro dite, ktere ve trech letech mluvi docela srozunitelne ve vetach). Taky jsme v poradniku na terapii, ktera by mela pomoci s chovanim. Diky logopedii zase delame cviceni k prevenci dysgrafie atd. Ale ma to i sve stinne stranky to urcite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama