Nove znaminko

Anonymní
25.1.16 22:20

nove znaminko

Ahoj před pár dnama jsem si všimla že se mi objevilo hnědé znaménko mezi nohama, na třísle. Všude po těle mám světle hnědé znaménka ale to je hnědé. :( mám se znepokojovat a jít k lékaři nebo je to běžné?? děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
25.1.16 22:32

Neni to nic zvlastniho, ze se objevi nove. ale je to duvod k hlidani nebo prohlidnuti odbornikem. jako muzu ti napsat zasady, kdy je znaminko „podezrele“, ale stejne ty, co jsem ja vyhodnotila jako podezrele, tak kozni nad nima mavla rukou a naopak to, ktere me extra nenervovalo, tak se ji nezdalo a slo pryc.
takze laicky se to fakt spatne odhaduje.

ale jeden zaklad je, ze bezpecne byvaji ty, ktere jsou krasne kulate, rovnomerne a maji cele stejnou barvu. zkontrolovat je treba ty, co jsou nesoumerne, vicebarevne a hlavne pokud se nejak meni - rostou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3329
25.1.16 22:35

Mne se objevily hned dve nova znaminka o neco tmavsi barvy nez mam obvykle, behem pul roku to jedno vyrostlo na 7 mm, tak jsem plasila co se deje.. Na koznim rikala ze ok, ze v tehotenstvi je to normalni ze se objevi nove a takto rychle vyroste. Nikdy jsem to neslysela 8o ani neni pravidelne, ale rikala, ze je ohranicene, tak ze jako v poho :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4104
25.1.16 23:05

Jestli tě to jakkoliv znepokojuje, tak prostě pro svůj klid zajdi na kožní.
mají jakousi lupu se světýlkem, prohlédne to a uvidíš.
mě říkala, že bych měla chodit každý rok na kontrolu, po létě (ale já mám na těle STOVKY znamének všelijakých velikostí, tvarů i barev)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1952
25.1.16 23:59
@budi píše:
Jestli tě to jakkoliv znepokojuje, tak prostě pro svůj klid zajdi na kožní.
mají jakousi lupu se světýlkem, prohlédne to a uvidíš.
mě říkala, že bych měla chodit každý rok na kontrolu, po létě (ale já mám na těle STOVKY znamének všelijakých velikostí, tvarů i barev)

ja take a popravde z toh mam strach :-( chodim na kozni a prijde mi, ze me lekarka celkem ignoruje..mam je uplne vude, je to pry dedicne, podle lekare, co mi vyrezaval dve na obliceji :-( babicka i mamka to stejne..ale ja jich mam opravdu hodne..nekdy me to az desi..chodis nekam na kontrolu? ja bych klidne i dojizdela, kdyby me nekdo poradne zkontroloval a uklidnil..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58592
26.1.16 07:36
@Anonymní píše:
Ahoj před pár dnama jsem si všimla že se mi objevilo hnědé znaménko mezi nohama, na třísle. Všude po těle mám světle hnědé znaménka ale to je hnědé. :( mám se znepokojovat a jít k lékaři nebo je to běžné?? děkuji

lepší je vždy dojít k dr - pokud rychle roste, objevilo se z ničeho nic atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4104
26.1.16 12:35

@MonikaN.89
jo, taky jsem z toho nervni. hlavne proto, ze nemam sanci si vsimnout, kdyby se nektere menilo. chodim normalne ke kozni doktorce, ona me prohledne tou lupou. jednou me poslala i na konzultaci na onkologii, byli tam 3 doktori a meli tu stejnou lupu. doporucili odstranit jen jedno, co bylo na chodidle.

ted pristi tyden jdu davat pryc dalsi tri kousky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama