Novorozenec nechce spát sám

1719
9.2.20 14:46

Novorozenec nechce spát sám

Ahoj holky, prosim o rady ci tipy co delat. Mam doma 3 letou dcerku a 10tidenni miminko - taky holcicku. Uz od porodnice ma problem s nocnim spankem - myslim miminko.. Den probiha tak ze se cca co 3 nakoji, pomazkime, polozim do postylky a spinka. Samozrejme ze cim je „starsi“ tak vic kouka, ale porad krasne vetsinu dne prospi. Problem nastava, kdyz se vecer cca kolem 23h vzbudi na kojeni. Nakojim, polozim do postylky a do minuty zacne knourat a skonci to placem az revem, takze kontrola plinky, briska (kolika - nemyslim si ze by byla uz tak silna), pripadne jeste dokojit, odrihnout, ponufat, polozit a zas plac. Takhle jedeme az do doby (nekdy po hodine, nekdy po par), kdy uz to nevydrzim a dam si ji na bricho/hrudnik a ona klidne usne (klidne do rana) ale ja spim v polosedu a slovo spim.ke silne - snazim se moc neusnout tvrde, at ji nepustim, nebo at ji nezalehnu. Takhle jedeme do rana…
Problem je ze spime i s 3letou v jedne mistnosti, takze oni spi a ja tam s miminem poskakuju. Nakonec nespi ani manzel, protoze se boji ze usnu tvrde (nekolik noci nespim) ze ji upustim. Co byste mi radily prosim? Ja si rikam ze je kontaktni, ze potrebuje mazlit - to mi nevadi, ale ja musim pres den fungovat pro druhou dceru a ne v noci drzet straz a bat se at mimino nepustim na zem…rada zatnu na par noci zuby ale nechci at to dopadne tak ze si zvykne a na prsou mi bude usinat nekolik mesicu ;(
Za kazdou radu ci postreh budu moc rada…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

K92
523
9.2.20 14:51

Kup si zábranu na postel, nebo přiraž postýlku k vaší velké posteli a měj malou u sebe celou noc. Jestli se bojíš zalehnutí, zkus ji dávat do hnízdečka hned vedle sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12436
9.2.20 14:52

Po usnutí na vás dát do postýlky. Syn večer usínal taky jen u tatínka na hrudníku, ale pak šel do postýlky. Navíc rád usínal na břiše (na vás taky spí na břiše), tak zkusit dát spinkat na bříško a pak samozřejmě po usnutí otočit na záda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5844
9.2.20 14:53

Uvázat si ji do šátku…, klidně na noc, já s malou tak spala přes den. Jako že samo opřená, ale mohla jsem si uvolnit ruce…a proč je starší s Váma? Jo a jak holky píšou, já mimčo cca 2 týdenní dávala spát na bříško, v kočárku, v noci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5342
9.2.20 14:54

@Sinquinita Zkuste miminko přes den nosit v šátku, ono si užije potřebný kontakt a v noci by mohlo spát v postýlce. Pokud to nepůjde, tak uvázat do šátku na noc aby jste se nemusela bát usnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
9.2.20 14:54
@K92 píše:
Kup si zábranu na postel, nebo přiraž postýlku k vaší velké posteli a měj malou u sebe celou noc. Jestli se bojíš zalehnutí, zkus ji dávat do hnízdečka hned vedle sebe.

Tam mam jak na svinu tu 3letou. Kdyz jsem otehotnela vymenila pokojicek za nasi postel. Nechala jsem ji a ted ji nechci davat spat samotnou do pokoje kdyz s nami spi mimco. Uz tak s tim trosku bojuje a zarli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
9.2.20 14:55
@Taky jedna píše:
Po usnutí na vás dát do postýlky. Syn večer usínal taky jen u tatínka na hrudníku, ale pak šel do postýlky. Navíc rád usínal na břiše (na vás taky spí na břiše), tak zkusit dát spinkat na bříško a pak samozřejmě po usnutí otočit na záda.

To zkousim. Je uplne tuha…ale do minuty zacne nufat a plakat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
9.2.20 14:58
@kve-tinka píše:
Uvázat si ji do šátku…, klidně na noc, já s malou tak spala přes den. Jako že samo opřená, ale mohla jsem si uvolnit ruce…a proč je starší s Váma? Jo a jak holky píšou, já mimčo cca 2 týdenní dávala spát na bříško, v kočárku, v noci…

Protoze jsem si to pos :srdce: ala sama. Spala od mala sama v pokojicku a kdyz jsem otehotnela a manzel byl casto mimo domov, tak 3leta obcas spala se mnou v posteli. Ted je to tak kazdou noc a kdyz se narodilo mimino tak ji nechci stehovat po 9m do pokoje, at to nesnasi spatne (uz tak ma s mimcem trosku problem)…tak zatnu zuby a necham ji jeste par tydnu s nami a oak pomalu zas do sveho pokoje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.20 15:02

Nakoj ji v leze, at tak usne a nech si ji v posteli. Očividně chce spat s tebou, neni se čemu divit, doteď byla s tebou porad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
9.2.20 15:10

Nedivte se. Bylo u vás 9 měsíců. Proč teď oddělovat na to je času dost. Společné spaní s dětmi je krásné, nevnimejte to jako problém a poslouchejte instinkty prcka. On moc dobře ví. Taky jsem se ze začátku bránila a poslouchala ty rady jak si dítě rozmazlim a naučím. Naučím na co? Na bezpečí a lásku? Já myslím, že to špatně není. Pokud vás to ale hodně omezuje a vyloženě to nezvládáte… noste v satku pres den a v noci aspoň usinejte spolu a pak přesun do postýlky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1502
9.2.20 15:12

Mám 3 letou a 16m syna a spíme všichni v jedny mistnosti, máme letiště a k tomu přiraženou postýlku, kde spí 3 letá. Malej spí od narození se mnou, usíná u kojení a budí se několikrát za noc (teď už míň, ale minimálně jednou pořád) a chce zase prso. Takže já jsem to vyřešila takhle, protože mě nebavilo v noci vstávat a někam chodit. Blbý je, když má třeba rýmu nebo ho něco trápí, horečka apod, tak to mu prso nestačí a musím s ním hopsat na balónu. Ale i to se dá zvládnout. Jinak 3 letá spí z 95% celou noc, ale někdy se vzbudí že chce čůrat nebo se jí něco ošklivého zdá a to mi opět přijde nejpraktičtější mít ji poblíž, než lítat vedle do pokoje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
145
9.2.20 15:22

Zkuste to malé vysvětlit že má svůj pokojíček třeba ji nějak uplatit :). No každopádně já mám 15 měsíční holčičku a měla jsem to stejně. V noci prostě beze mě nespala. Usínala jsem tak jak vy a ptotože jsem měla stejný strach jako vy tak jsem ji prostě kojila v leže a tak jsme obě usly. Je to tak do dnes, ve svojí postýlce se prostě během 30 minut vzbudí a je kravál. Spí s námi, nikdy se nestalo že bych na ní lehla. Z jedné strany jsem já a z druhé strany postýlka přiražená k posteli a mezi něma ještě srolovaná peřina aby tam náhodou malá nezapadla protozě se hrozně vrtí. Teď už spí docela pěkně a prso jsme v noci jakž takž odbouraly. Horší když má teploty nebo ji bolí zoubky to je přicucnutá celou noc. :D Každopádně jsme ale obě ráno vyspané, nedovedu si představit v noci 10× vstávat a kojit nebo houpat. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7392
9.2.20 15:24

@Sinquinita A musi byt miminko na tobe? Kdyz si s ni lehnes do postele, nakojis, ono usne a ty zustanes lezet s ni, tak se vzbudi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
9.2.20 15:52

Já spím na boku, miminko má opřenou hlavu o moji paži a kojí se. Když odpadne a já se vzbudím, tak mu jen jemně tu hlavu sesunu z mé paže, otočím se na druhý bok a spím dál. Pokud se ze začátku budilo, protože mu vadil ten posun, šoupla jsem mu pod hlavu kousíček polštáře nebo ho lehce utemovala dekou, aby nezměnilo pozici. Prospím takhle v zásadě celou noc i s dvojčaty. Když by ses mě ráno zeptala, kolikrát jsem koho kojila, tak neřeknu, protože vlastně netuším, vyspím se krásně, nikdo neřve a s nikým nemusím hopsat po pokoji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1788
9.2.20 16:00

My jsme se rozdelili. Do dětského pokoje jsme koupili letiště, tam spí manzel a starší kluk. A ja v ložnici s malickym. Budou mu tri měsíce a jestli jsem si za tu dobu potrebovala zdrimnout tak trikrat v šestinedělí…? S prvním jsem se nervovala, nekojila, takze flaška, firt stresy se spaním, ted prcka po sedmé nakojim uz v pelechu, on do osmi usne a pak se parkrat jen vzbudí v noci, vzdycky vleze vytasim krmeni, kolikrát ani nevim, kdy dopil. Těžká pohodicka
Myslim, ze tvoje dcerka taky chce prostě jen tu blízkost. Můj maly se narodil plánovaným rezem tyden pred termínem, tak mozna proto byl pak takpvy, ale fakt si to nemůžu vynachválit.
A jakmile v noci bude schopen spat samostatněji, vrátí se do ložnice tatínek.
Nemohli byste se taky rozdělit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama