Nový partner - úzkost

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
67
24.4.22 12:17

Nový partner - úzkost

Ahoj,

asi před měsícem jsem začala chodit s novým partnerem. Byla jsem zrovna ve fázi, kdy jsem nikoho nehledala, věnovala se sobě, bylo mi fajn, ale situace tak nastala, že jsme k sobě našli cestu. Zkraje jsem zpanikařila a chtěla jsem ze vztahu vycouvat, ale pak jsme si promluvili, a zjistili jsme, že máme hodně společného. Jenže od té doby si připadám jak na houpačce. Trpím úzkostmi a poslední rok se mi hodně zklidnili. Teď se ve mě střídají pocity euforie i silné úzkosti. Snažím se přijít na to proč. Partner je skvělý, moc milý. Občas se před ním asi stydím, když jsme spolu měli spát, tak jsem byla hodně nervózní, pila jsem alkohol a to mi teď nakoplo šílenou úzkost. Připadám si zase jak blázen. Vůbec nemám důvod..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
21563
24.4.22 12:50

No máš nějakou úzkostnou poruchu. Samozřejmě že to zamilování rozhoupe a posílí.

Řešíš ji? V psychoterapii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
24.4.22 12:59

No, psychoterapeuta nenavštěvuji, v okolí žádného nemám… Kdysi jsem si našla psychologa ve velkém městě asi po půl roce hledání a bylo to o ničem… Myslela jsem si, že už s tím umím pracovat, partner mě chápe. Ale já sebe tedy moc ne 🙈 obecně nemám ráda změny a dělá mi problém se jim přizpůsobit, proto jsem říkala, že na mě musí pomalu. Ale chápu, že se chce neustále vídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
24.4.22 13:27
@Dizzie píše:
No, psychoterapeuta nenavštěvuji, v okolí žádného nemám… Kdysi jsem si našla psychologa ve velkém městě asi po půl roce hledání a bylo to o ničem… Myslela jsem si, že už s tím umím pracovat, partner mě chápe. Ale já sebe tedy moc ne 🙈 obecně nemám ráda změny a dělá mi problém se jim přizpůsobit, proto jsem říkala, že na mě musí pomalu. Ale chápu, že se chce neustále vídat.

No a není důvod v tom, že se chce neustále vídat? Netlačí na tebe moc? Možná to správně vyhodnocuješ. Prostě ti na něm něco podvědomě nesedí. A tělo se tomu brání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16102
24.4.22 13:46

Najdi si psychlologa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
25.4.22 19:38

@Senses je to možný… Je do mě hodně zamilovaný, já to ještě tak necítím, nicméně ráda ho mám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat