Nový problém!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nováček 2 příspěvky 18.08.09 20:50
Nový problém!

Jsem tu nová, tak se představím.
Je mi 28 let, s manželem jsme si řekli, že do toho „praštíme“ a v lednu jsem po min 10 letech vy:,–(ila HA. V březnu jsem otěhotněla a pak v 10tt potratila. Byla to velká rána, no ale nejsem jediná, řekla jsem si. Každý mě utěšoval, že určitě hned otěhotním. Jelikož jsem měla potrat úplně bez komplikací, hned po 1 cyklu jsme se přestali chránit a já se těšila, že to brzy přijde. Je srpen a nic. Navíc už 2. měsíc se potýkám s novým problémem, ze kterého jsem opravdu špatná. Mám (až na 1 cyklus po potratu) pravidelný cyklus, ovulace je tedy pravděpodobně okolo půlky cyklu…no tak nějak podvědomě směřuji sex na toto období, rozhodně spolu tedy nespíme „denně“, ale cca 5X do měsíce. Myslím si, že by tedy manžel neměl být nějak „sexuálně vyčerpaný“, ale právě 2. měsíc se nám stalo, že se prostě při sexu „neudělá“, tudíž šance na otěhotnění je skoro nulová. Jsem z toho špatná, před manželem dělám jako že v pohodě, že o nic nejde, ale vlastně mě to hodně trápí. Nesetkala jste se s tím některá? Co si o tom myslíte?

Reakce:

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 18.08.09 20:58

A nemůže to být tím,že si je vědom toho,že vlastně „musí“?Psychika dělá divy.Zkus se ho na to normálně zeptat.Třeba ta otevřenost pomůže.

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 18.08.09 21:01

ahoj, souhlas s veruš, to že budeš dělat, že se nic neděje si myslím moc nepomůže, ten blok v něm zůstane :( , tedy nezbývá než si s ním o tom promluvit, kdo ví, jestli se taky stejně jako ty nebojí případného potratu a nevědomí ho takhle ovlivňuje :?:

tak hodně štěstí :wink:

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 18.08.09 21:04

Sí -
jak píše Veruš1.
Myslím si totéž.
Je to podobné, jako když chlapovi na ženě hodně záleží, a jdou poprvé „na věc“, a prostě se nedostaví erekce. Například.
Někteří chlapi jsou citlivější, a stává se jim i to, co popisuješ.

A některému vyhovuje, když se „prolomí led“ a promluvíte si o tom, jako že proč to je, a že se teda oba uvolníte a nebudete „souložit na dítě“ (sorry to je můj provozní výraz), ale budete si normálně jen nevázaně užívat.

JInému chlapovi zase vyhovuje, když se to nechá odplynout a dělá se jako by nic, jen jako že je to momentální selhání, a kdybys o tom začla mluvit, tak se urazí.
To už musíš poznat sama, jaký typ máš doma (já mám například ten první, co se o tom musí mluvit)

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 18.08.09 21:05

kromě toho, „souložit na dítě“ většinou nedělá dobrotu, ani pro jednoho partnera :lol:
dokaď jsme „souložli na dítě“, tak to bylo na prd :lol:

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 18.08.09 21:21

My teda nesouložime na dítě,ale dostávám svojí dávku:-)))Tenhle provozní výraz je náš uklidňující,protože i teď,když otěhotnět nesmim,tak je moooc roztomilý,když se manža přitulí a zeptá se:„nepotřebuješ dávku?“Určitě to chce komunikovat,pomáhá to.Je to náročné i pro ty naše drahé polovičky.Zkus to.My orgazmus mít u sexu nemusíme,chlapi jo,tak bych taky nechtěla orgazmovat na povel.Je to těžký,ale když budeš dělat,jako že nic,nepomůžeš ani jemu,ani sobě.Držim palce.

Emanka
Závislačka 2681 příspěvků 18.08.09 23:02

samozřejmě mě napadlo, co holky, tebe to asi napadlo taky, ne? :lol: Nemá ale třeba manžel problémy v práci, je krize - nebojí se o zaměstnání? Ale aby si nepřipadal jak chovný samec, mohla bys třeba nějak začít plánovat dovolenou za půl roku, aby viděl, že se neupínáš na těhotenství. Já nevím, jak by to promluvení mělo vypadat, asi stejně pozná, že chceš otěhotnět, že?

Nováček 2 příspěvky 19.08.09 17:20

Nojo, je to moc těžký. Já si přesně říkám, že když se v tom budu „hrabat“ ucítí, že v tom vidím problém a příště se bude stresovat zase. Já jsem právě byla při 1. těhotenství ráda, že nikdy nezapadnu do škatulek „bazálních teplot, ovulačních testů, sebepozorování…“, že se nám to prostě povedlo „samo“, no a takhle to dopadlo :( Já mám teda výhodu, že se svými orgasmy nemá vůbec problém. No někde to je ženská u nás zase chlap :? Jsme oba pracovně hodně vytížení, takže když jsme sexovali jen tak, došlo na to tak 3× do měsíce, nevím kdo plní statistiky, když se tvrdí, že průměr je 2X týdně? Holky v práci to mají podobě nebo ještě míň, tak snad nejsme sami. A přiznám se, že teď když chci otěhotnět, děláme to častěji a nemyslím, že by to bylo zvýšenou chutí. Né, že bysme se do toho museli nějak nutit, ale prostě cítím podvědomě, že kdyby nebyla půlka cyklu, radši budu chrnět jak medvěd. Je to sice blbý, ale určitě to tak má spoustu párů. Nezeptali byste se i vašich chlapů, co si o tom myslí? Já se známých nechci ptát, bó manžela znají.

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 19.08.09 18:51

My teda asi ty statistiky plnime,ale az ted.Taky bylo obdobi,kdy jsme neplnily:-(Manzel rikal,ze by ho to,ze se „neudela“ samotnyho stvalo,ale ze se to stava a ta sexualni absence je(aspon u nej byla) pohodlnost.Kaz­dopadne ja ta akcni jsem a na sex mam chut snad 24 hodin.Takze u nas to problem byl.Probrali jsem to nekolikrat(nekolik mesicu),v kli­du,obcas uz jsem byla doslova mrzuta,ze ho nepritahuju a tak,pak ho asi „osvitilo“ nebo co a je to uz dlouho jako na zacatku vztahu.Chce to asi trpelivost.

Borča
Závislačka 4232 příspěvků 19.08.09 22:11

Ahoj Sí!
My s chutí nemáme problém. Prostě od začátku je chuť stálá. Takže průměr splňujeme. Ovuluci nemusíš mít v polovině cyklu. Spíše bych zkusila si s ním promluvit, co ho trápí. Jestlli jste pracovně hodně vytíženi, tak může být problém tam. Stres dokáže hodně věcí ovlivnit. Co se uvolnit na dovče nebo změnit prostředí alespoň na víkend. Aby jste oba přišlil na jiné myšlenky a fungovali jako pár, který je spolu rád. Touha po dítěti je někde v pozadí.
Držím palečky, aby se brzy zadařili //

Markéta80
Hvězda diskuse 40418 příspěvků 22.08.09 10:38

Je mě líto co tě potkalo ale sex 5× v měsíci se mě zdá extra málo :? . Co když máš ovu v jiný dny. my to dělali tak že jsme měli styk každý den a v době ovu 2-3× :) . Ale ne že by jsme museli ale chtěli. A navíc nás dost tlačil čas, já bez hormonů neotěhotnim a 8 června mě doktor už další léky nedal s tim že v červenci jdeme do centra a já 12 června asi otěhotněla, takže docela stres ale vyšlo to ale myslim že to chce hlavně klid a pravidelný styk. Já mam potřebu každý den a manžel teda taky. A v minulém těhu a i teď nesmíme tak už se manžel těší až bude po porodu :D

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 22.08.09 13:01

Ja si myslim,ze pri chteni otehotnet je idealni styk tak jednou za 2-3 dny,to jsou spermie rychlejsi,kva­litnejsi.2-4 dny se doporucuje abstinence i kdyz jde chlap na spermiogram.A sper­mie v tele zeny vydrzi az 48 hodin,tak to tak i staci.S tou ovulaci je to pravda,ja si teda BT nemerila,jen pocitala,sledovala hlen,stejne jsem nakonec otehotnela 3 dny pred ms,takze ms normalne probehla.Jen skoda,ze to tehu trvalo tak kratce:-(Preju ti,at se brzy zadari a je vse v poradku.Pa

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 22.08.09 13:17

ahoj, souhlas s veruš, při plánované snaze o těhotenství je ideál sexovat obden v době ouvlace, tudíž i 5× do měsíce by stačilo, ale za dobré logistiky :D , což je teď u vás problém

ptala jsem se manžela holka, ale fakt je to v každém vztahu jiné, my po 8 letech vztahu a různých operacích, zákrocích apod. nemáme žádné problémy si o všem promluvit, takže ti vážně neporadím, myslím si, že pokud to záhy nepřejde, je třeba o tom mluvit, a s tebou mi to přijde lepší než s nějakým odborníkem, hodně štěstí :wink:

marťanka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 22.08.09 13:51

Já si taky myslím,že o problému je třeba mluvit.Stát se může,že to prostě nejde,ale když se to opakuje,je třeba hledat důvod a řešit ho.A já souhlasím s Boriskou.Určitě bych si s manželem promluvila sama.Může tam být blok z čehokoliv a věř,když o tom nebudete mluvit,budete se trápit oba dva.

Tajemstvi3 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.10 20:48

Ahojky Sí, já to s tím svým měla taky tak, trvalo mu to asi 3 měsíce. Měl psych.blok, který mu v tom bránil. Zprvu jsem dělala,že nic,ale pak mi to začlo vadit a byla jsem na něj nepříjemná. Podezřívala jsem ho i z nevěry, nadávala jsem mu a vyhrožovala i rozchodem. Nic nepomohlo, spíše naopak. Pak jsem se jednou v noci vzbudila a zneužila ho :lol: . Mno a tahle nečekaná akce pomohla. Od té doby je to bez problémů. Takže doporučuji experimentovat :-D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >